مشکلات خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1397/10/18 تعداد بازدید:‌ 283 دسته‌بندی: خوابگاه کارمندی

مشکلات خوابگاه

در مطلب قبل در مورد برخی از مشکلات و چالش های مربوط به زندگی در خوابگاه اشاره کردیم در ادامه این مطلی نیز به یک سری دیگر از چالش ها و مشکلات زندگی در خوابگاه اشاره میکنیم.در مطالب قبل در مورد مسائلی از جمله کمبود‌ و‌ نقص‌ در‌ امکانات‌ عمومی‌ و‌ رفاهی خوابگاه  ، محیط نامناسب خوابگاه ، جمعیت زیاد خوابگاه و جمعیت زیاد ساکنین هر اتاق ، عدم امنیت و حریم خصوصی در خوابگاه ، که هر مورد به صورت کامل توضیح داده شد. در ادامه مطلب به سایر موارد مشکلات و چالش های زندگی در خوابگاه خواهیم پردخت.با ما همراه باشید:

محدودیت در خوابگاه پسرانه و خوابگاه دخترانه:

این مورد اشاره به محدودیت های خوابگاه نسبت به منزل شخصی اشاره میکند که شامل موارد زیادی میشود. این موارد عبارتند از: محدودیت در ساعات ورود و خروج(که این مورد بیشتر در مورد خوابگاه دخترانه و پانسیون دخترانه صدق میکند) ، محدودیت در پذیرش از مهمان(بارها برای ساکنین خوابگاه پیش آمده که به دلیل کمبود جا و مکان از پذیرش مهمان ناتوان بوده اند) و... . که این موارد باعث می شوند ساکنین خوابگاه از زندگی در خوابگاه ها و پانسیون ها راضی نباشند و به شدت احساس رنج کنند به نقل از یکی از ساکنین خوابگاه:

زندگی در خوابگاه و پانسیون شبیه به زندگی در پادگان نظامی است همان قوانین پادگان در خوابگاه و پانسیون نیز اجرا می شود.محدودیت جا و مکان ،ساعت خاموشی ، کنترل تایم ورود و خروج  و ... که همه اینا باعث می شود که بیشتر ساکنین خوابگاه در طول شبانه روز کمتر در خوابگاه باشند و بیشتر شب ها و فقط برای خواب به خوابگاه بر میگردند.

شلوغی و سر و صدا بیش از حد خوابگاه پسرانه و خوابگاه دخترانه:

به جز خوابگاه ها و پانسیون های وابسته به دانشگاه که فقط دانشجویان عزیز را پذیرش میکنند بیشتر خوابگاه های پسرانه و خوابگاه های دخترانه سطح شهر خودگردان هستند و این بدین معنی است که غیر دانشجو و کارمند را نیز پذیرش میکنند و از انجایی که خوابگاه و پانسیون های دانشجویی قادر به اسکان همه دانشجویان نیستند دانشجویان به سمت خوابگاه و پانسیون های خود گردان روی می آورند که این امر باعث نارضایتی دانشجویان می باشد چون بیشتر خوابگاه پسرانه و خوابگاه دخترانه خودگردان را غیر دانشجو شامل می شود و این امر باعث شلوغی و سر وصدای بیش از حد می شود و محیط مناسبی برای اسکان دانشجو نمی باشد.

ترکیب نامناسب افراد در اتاق های خوابگاه و پانسیون:

معمولا ساکنین خوابگاه طبق الگوریتم خاصی کنار یکدیگر قرار نمیگرند به این دلیل ممکن است گاهی اوقات افراد مختلفی با قومیت ها،زبان ، ادیان مختلفی کنار یکدیگر قرار گیرند که در خیلی از موارد ممکن است حتی یکدیگر را درک نکنند که این امر باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی در خوابگاه می شود.در مواردی پیش آمده است که افراد مختلف از سنین مختلف در یک اتاق خوابگاه ساکن هستند. این اتاق هم یک دانشجوی 18 ساله را دارد و هم یک کارمند 40 ساله که هیچگونه سنخیتی با هم ندارند و این مساله در بیشتر موارد باعث به وجود آمدن مشکلاتی در خوابگاه و اتاق می شود.

درگیری در خوابگاه:

براسا گزارشات از خوابگاه پسرانه و خوابگاه دخترانه درگیری های زیادی بین ساکنین خوابگاه صورت میگرد.دعواهای قومیتی ، سیاسی ، مذهبی ، اقتصادی و مواردی از این دست وجود دارد که با کمی دقت در این موارد به این نکته پی برد که چون در داخل اتاق هیچگونه همگنی و همسانی وجود ندارد که افراد براساس آن کنار یکدیگر قرار گرفته باشند باعث به وجود آمدن این درگیری ها و اختلافات می شود

در مطلب بعدی به موارد بیشتری از  چالش زندگی در خوابگاه می پردازیم

برای مشاهده خوابگاه پسرانه ، خوابگاه دخترانه ، خوابگاه دانشجویی ، خوابگاه کارمندی ، پانسیون پسرانه ، پانسیون دخترانه ، پانسیون دانشجویی ، پانسیون کارمندی ، اقامتگاه پسرانه ، اقامتگاه دخترانه ، اقامتگاه دانشجویی  به سایت خواب اینجا مراجعه کنید

خواب اینجا

 

دیدگاه‌ها