مشورت کردن با دیگران در خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1399/06/24 تعداد بازدید:‌ 225 دسته‌بندی: خوابگاه

مشورت کردن با دیگران در خوابگاه

اهمیت مشاوره

تمامی ما صرف نظر از شرایط و موقعیت اجتماعی که داریم گاهی از حل مشکلات و یا رفع یک چالش در زندگی خود عاجز می شویم. در چنین شرایطی بهترین گزینه دریافت مشاوره از یک فرد قابل اعتماد است. چنین فردی می تواند یک عضو از خانواده، یک دوست نزدیک، یک فرد مشاور حرفه ای و یا حتی یک هم اتاقی و هم خوابگاهی در خوابگاه دخترانه و پسرانه باشد. بدون شک دریافت یک مشاوره خوب از طرف فردی عاقل و قابل اعتماد می تواند مسیر زندگی و نحوه مقابله ما با چالش های آن را تحت تاثیر قرار دهد. مشورت کردن با دیگران زمانی اهمیت خود را نشان می دهد که ما به این باور برسیم که تمامی راه حل ها به ذهن یک فرد واحد در پانسیون پسرانه و دخترانه نمی رسد. به قول معروف:

همه چیز را همگان دانند.
 

خوابگاه پسرانه تهران

در خوابگاه با چه کسی مشورت کنم؟

اکنون که به اهمیت مشورت با دیگران پی بردیم، انتخاب فرد مورد نظر برای مشاوره اهمیت خود را نشان می دهد. خوابگاه دخترانه در تهران محل اقامت افراد مختلف با خلق و خوهای گوناگون است. به همین دلیل انتخاب بهترین گزینه جهت مشورت کردن با وی کار آسانی نیست. اما چنانچه از ویژگی های یک فرد مناسب برای مشاوره در پانسیون پسرانه تهران آگاه باشیم، کار برای ما آسان تر خواهد بود. بر همین اساس در اینجا به چندین ویژگی یک فرد قابل اعتماد برای مشاوره اشاره می شود.

رازداری

بدون شک حفظ رازهای یک فرد یکی از اصلی ترین خواسته های او در زمان مشورت با دیگران است. زمانی که در پانسیون دخترانه تهران کسی سفره دل خود را برای یک هم اتاقی و یا دوست باز می کند ممکن است رازهای زندگیش را با او در میان بگذارد. ابراز این رازها برای این فرد کار آسانی نیست اما چنانچه حل مشکل خود را در مشورت کردن با دیگران ببیند مجبور به برملا ساختن رازهایش نیز می شود. اخلاقی ترین کار در چنین شرایطی به کار بستن نهایت تلاش از طرف یک دوست جهت حفظ رازهای دوستش است.

  خوابگاه دخترانه تهران

رسیدن به بلوغ عقلی

در اقامتگاه پسرانه تهران افراد با سن و سال های متفاوتی ساکن می شوند. ممکن است دو هم اتاقی در یک اتاق دارای اختلاف سنی چندین ساله باشند. اما بییشتر بودن سن یک فرد هرگز نمی تواند ملاک مناسبی جهت سنجش میزان بلوغ عقلی و فکری او باشد. بنابراین در زمان انتخاب یک دوست برای مشاوره در اقامتگاه پسرانه، به جای اهمیت دادن به سن و سال دیگران بهتر است میزان رشد عقلی آنها را مورد بررسی قرار دهیم.

عدم تایید کورکورانه ما

همه ما با بارها در کودکی داستان دوستی خاله خرس را شنیده ایم. این داستان مصداق واقعی دوستی افرادی است که به ظاهر برای ما دلسوزی می کنند ولی در اصل تیشه به ریشه ما می زنند. این افراد بدترین گزینه برای مشورت گرفتن هستند. زبرا آنها به جای اینکه مشکلات ما را بررسی و در حل کردن آنها کمک کنند، فقط به فکر تائید کورکورانه ما هستند. این تائیدهای کورکورانه از طرف یک دوست و هم اتاقی در خوابگاه ممکن است در نهایت نه تنها به حل مشکل ما کمک نکند بلکه دیدگاه واقع بینانه ما را نسبت به مساله عوض کند.

پانسیون پسرانه در تهران

دریافت مشاوره حرفه ای در خوابگاه

بدون شک بهترین گزینه برای دریافت مشاوره در خوابگاه پسرانه در تهران فردی است که دارای تخصص در این زمینه باشد. متخصص مشاوره و روانشناسی افرادی هستن که می توانند به شما دید مناسبی برای رویارویی با مسائل مختلف زندگی بدهند. برخی از دانشگاه ها برای خوابگاه پسرانه و دخترانه تحت نظر خود در طول هفته برنامه مشاوره دارند. در این حالت در یک روز مشخص متخصص مشاوره و یا روانشناس به اقامتگاه پسرانه تهران مراجعه کرده و چنانچه فردی به دریافت مشاوره در اقامتگاه نیازمند باشد می تواند در این روز به مشاور خوابگاه مراجعه کند.

خواب اینجا دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید) کانال تلگرام خواب اینجا پیج اینستاگرام خواب اینجا برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون

دیدگاه‌ها