مراقبت های بعد از تزریق واکسن کرونا در پانسیون دخترانه

بشرا یعقوبیان 1400/08/08 تعداد بازدید:‌ 193 دسته‌بندی: پانسیون دخترانه

مراقبت های بعد از تزریق واکسن کرونا در پانسیون دخترانه

اهمیت تزریق واکسن کرونا برای ساکنین پانسیون دخترانه

در دو سال و اندی که ویروس منحوس کرونا تقریبا تمامی جنبه های زندگی ما را تحت تاثیر قرار داده است. تمهیدات فراوانی به منظور جلوگیری از ابتلا به این ویروس در بین اقشار مختلف از جمله ساکنین پانسیون دخترانه در نظر گرفته شده است. با اینکه هر یک از این تمهیدات به نوبه خود می توانند از ابتلای افراد اعم از افراد ساکن در خوابگاه دانشجویی و کارمندی به کرونا پیشگیری کنند. اما واکسن کرونا را می توان مطمئن ترین راه به منظور پیشگیری از ابتلا در نظر گرفت.

پانسیون دخترانه در تهران و سایر انواع اقامتگاه دانشجویی و کارمندی از جمله مکان های پرخطر ابتلا به کرونا هستند. به همین دلیل تزریق واکسن کرونا برای ساکنین خوابگاه دخترانه و پسرانه به امری ضروری و اجباری تبدیل شده است. تزریق واکسن در کنار رعایت پروتکل های بهداشتی نظیر فاصله گذاری اجتماعی به ساکنین خوابگاه پسرانه در تهران این امکان را می دهد که بعد از یک تعطیلی طولانی به تحصیل و کار خود مشغول شوند. تمامی این موارد دلایل خوبی برای اعتماد همه جانبه به واکسن هایی هستند که می کوشند زندگی افراد جامعه و از جمله دانشجویان و کارمندان ساکن در اقامتگاه دخترانه و پسرانه را به حالت عادی برگردانند.

خوابگاه پسرانه در تهران

مراقبت های بعد از تزریق واکسن کرونا در پانسیون دخترانه

تزریق واکسن کرونا ممکن است با بروز یکسری علائم همراه باشد. این علائم به دلیل مقابله سیستم ایمنی بدن با واکسن تزریق شده بروز می کند و هیچ خطری برای سلامتی افراد ندارد. با این وجود یکسری تمهیدات برای گذراندن دوره نقاهت کوتاهی که ممکن است پس از تزریق واکسن در افراد بروز کند باید در نظر گرفت. در خوابگاه پسرانه تهران به دلیل دسترسی کمتر به غذاهای آبکی و مغذی ضروری است که قبل از اقدام به تزریق واکسن غذایی مغذی توسط فرد تهیه گردد. در ادامه به چند نکته در زمینه مراقبت های پس از تزریق واکسن اشاره می شود.

پانسیون پسرانه در تهران

قبل از رفتن به مرکز واکسیناسیون غذایی مغذی تهیه کنید

در پانسیون پسرانه در تهران به دلیل اینکه همه افراد به کار و فعایت خود مشغول هستند، نمی توان از کسی انتظار پرستاری داشت. به همین دلیل بهتر است قبل از رفتن به مرکز واکسیناسیون و تزریق واکسن کرونا یک سوپ آبکی و مغذی را در خوابگاه تهیه کنید.

مایعات فراوان مصرف کنید

مایعات کمک می کند که هرچه زودتر بدن به حالت طبیعی قبل از تزریق واکسن برگردد. بنابراین پس از تزریق واکسن کرونا در پانسیون دخترانه بهتر است مرتبا مایعاتی نظیر آب میوه طبیعی، آب و چای کمرنگ بنوشید.

در صورت داشتن درد و تب قرص استامینوفن را هر شش ساعت یکبار مصرف کنید

در صورتی که درد شدید دارید و از آن دسته افراد هستید که به هیچ وجه دارو مصرف نمی کنید ممکن است حسابی اذیت شوید. بسیاری از متخصصین سلامت معتقد هستند که عوارض ناشی از تحمل دردهای مزمن ممکن است بیشتر از مصرف دارو به بدن صدمه بزند. بنابراین در صورتی که بعد از تزریق واکسن در خوابگاه دخترانه دانشجویی درد یا تب داشتید هر شش ساعت یکبار یک قرص استامینوفن ساده بخورید.

یک الی دو روز را به خود استراحت بدهید

بسیاری از مقالات علمی بروز علائم پس از تزریق واکسن کرونا را تا 48 ساعت کاملا طبیعی می دانند. بنابراین در صورتی که قصد دارید واکسن کرونا را تزریق کنید توجه داشته باشید که زمانی این کار را انجام دهید که امکان استراحت یک الی دو روزه در خوابگاه پسرانه تهران را داشته باشید.

خوابگاه دانشجویی

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها