محدودیت فضا در اقامتگاه پسرانه تهران

بشرا یعقوبیان 1398/05/06 تعداد بازدید:‌ 253 دسته‌بندی: اقامتگاه

محدودیت فضا در اقامتگاه پسرانه تهران

شرایط خاص زندگی در اقامتگاه پسرانه تهران

اقامتگاه پسرانه در تهران و سایر اقامتگاه های دانشجویی و کارمندی دارای یکسری محدودیت های مکانی در مقایسه با خانه های شخصی افراد هستند. بیشتر اتاق های یک اقامتگاه پسرانه دارای جمعیتی بین دو تا چندین نفر است. طی چند سال اخیر، رشد جمعیت متقاضیان خوابگاه های دولتی و خودگردان، تعداد افراد موجود در یک اتاق را نیز تحت تأثیر قرار داده است. این امر دلیل شلوغ تر شدن اتاق ها در اکثر خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه های دخترانه و پسرانه می باشد. این شرایط به ویژه در شهرهای بزرگ به وضوح قابل مشاهده است.

کلان شهرهایی نظیر تهران روزبه روز با مشکل کمبود محل زندگی برای افرادی که در این شهر ساکن هستند و یا از شهرهای دیگر با اهداف گوناگون به این شهر مهاجرت می کنند، مواجه است. ساکنین پانسیون پسرانه تهران باید با شرایط زندگی در پانسیون آشنایی کامل داشته باشند. در غیر این صورت ممکن است علاوه بر متحمل شدن اذیت های اضافی بر خود، دیگر هم اتاقی های خود را نیز تحت فشار قرار دهند.

پانسیون در تهران

با فضای محدود در اقامتگاه پسرانه چه کنیم؟

اقامتگاه پسرانه در تهران محل اقامت موقت و نیمه دائمی برای افرادی است که با اهداف گوناگونی نظیر ادامه تحصیل و یا مشغول شدن به کار خاصی، به شهر دیگر مهاجرت می کنند. قرار نیست شرایط همواره بر وفق مراد فرد پیش برود. پس زندگی در خوابگاه نیز از این اصل مستثنی نیست و  نباید انتظار داشت تمام ایده آل های ساکنین فراهم شود. گاهی باید با شرایطی که قابل تغییر نیست و برای همه یکسان است، سازگار شد. فضای محدود در خوابگاه پسرانه تهران نیز یکی از این موارد است که طی اقامت در آن باید به گونه ای صحیح با شرایط موجود مدارا کرد. بدیهی است برای کسانی که در منزل شخصی فضای کافی در اختیار داشته اند، زندگی در اقامتگاه پسرانه تهران در ابتدا دشوار خواهد بود. گاهی فضا برای کارهای شخصی مانند عوض کردن لباس نیز کم می آید.

در ابتدای سکونت در خوابگاه دخترانه و پسرانه نباید دو مطلب را فراموش کرد: اول اینکه این شرایط موقتی و گذرا است، پس نباید بخاطر آن خود و دیگران را معذب و ناراحت کرد. دوم اینکه این شرایط تنها برای یک نفر نیست و برای تمام افراد در سرتاسر دنیا که خوابگاه را برای زندگی خود انتخاب کرده اند یکسان است. در اینجا قصد داریم جهت مدیریت فضای محدود در پانسیون دخترانه و پسرانه، چندین راه کار را در این زمینه به شما پیشنهاد دهیم. چنانچه شما نیز در اقامتگاه خود با محدودیت فضا مواجه هستید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

خوابگاه دخترانه

اگر نظم داشته باشیم، فضای اقامتگاه پسرانه چندان  هم محدود نیست!

اقامتگاه پسرانه تهران و زندگی در آن همواره با چالش کمبود فضای مناسب برای هر شخص مواجه بوده است. اما بیشتر اوقات نگرانی در مورد محدودیت فضا در خوابگاه پسرانه و دخترانه بی مورد است. زیرا اکثر خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون های دخترانه و پسرانه از امکاناتی مانند کمدهای شخصی و تخت خواب بهره مند هستند. در نتیجه بدون آنکه نیاز به وسایل اضافی باشد، می توان از اقامت کوتاه و بلند مدت در خوابگاه لذت برد. باید توجه داشت که نظم در تمام کارها، می تواند کنار آمدن با شرایط را آسان تر کند. این مساله در خوابگاه نیز حائز اهمیت است.

تجمع لباس، کتاب، وسایل شخصی و... که مورد نیاز نیستند، برای مثال لباس هایی که برای فصل خاصی مورد استفاده قرار می گیرند، تنها فضای محدود اتاق را محدودتر می کند. پس بهتر است تنها وسایلی را با خود به خوابگاه آورد که برای یک مدت معین استفاده می شود. به همین سادگی یک مسئله می تواند تنش های ناشی از محدودیت مکانی خوابگاه پسرانه و دخترانه در تهران و دیگر شهرها را کاهش دهد. با استفاده بهینه از کمدها و فضای خالی زیر تخت ها، به راحتی می توانید وسایل خود را ساماندهی کنید.

اقامتگاه پسرانه

احترام به فضای شخصی دیگران در خوابگاه پسرانه!

خوابگاه پسرانه تهران و دیگر خوابگاه ها شرایط مشابهی برای تمامی ساکنین خود دارند؛ بنابراین احترام به حقوق دیگران اولین اصل در زندگی اجتماعی محسوب می گردد. به همان اندازه که محدودیت فضا ممکن است برای ما آزار دهنده باشد، به همان اندازه نیز برای هم اتاقی ما آزاردهنده خواهد بود. پس نباید به قیمت آسایش خود، به حریم خصوصی دیگران تجاوز کرد. با وجود محدودیت مکانی یکسان، همه ساکنین به یک اندازه حق دارند از فضای اتاق استفاده کنند. بنابراین در صورتی که در اقامتگاه پسرانه و دخترانه با کمبود فضا مواجه هستید به جای نادیده گرفتن حق سایرین بهتر است با همدلی هرچه تمام تر با یکدیگر، برای حل این مشکل برنامه ریزی کنید.

خوابگاه پسرانه تهران

در اقامتگاه پسرانه برای وسایل مشابه، فضای مشترک  در نظر بگیرید!

پانسیون پسرانه در تهران و دیگر اقامتگاه های پسرانه و دخترانه عموما در هر اتاق دارای یک کمد کتابخانه و یا یک کمد مشترک برای جای دادن وسائل هر فرد هستند. ساکنین این اقامتگاه ها می توانند با قرار دادن وسایل شخصی نظیر لباس در کمد مختص به خود، سایر فضاهای به جای مانده نظیر کتابخانه را مشترک استفاده کنند. با استفاده مشترک از کمد مخصوص به کتاب می توان وسایل عمومی نظیر کتاب ها را در چندین طبقه جای داد و از فضای باقیمانده برای منظورهای دیگری نظیر قرار دادن کیف و یا لب تاب استفاده کرد.

از فضاهای مرده اتاق خوابگاه پسرانه، به بهترین نحو بهره ببرید!

پانسیون پسرانه تهران و دیگر اقامتگاه هایی اینچنینی دارای یکسری فضای مرده و نادیده گرفته شده هستند. این فضاها شامل فضای زیر تخت ها، روی کمدها، تراس یا بالکن برخی اتاق ها و ... می بشد. هر یک از این فضاها قابلیت جای دادن برخی وسایل موجود را رد خود دارند. بطور مثال چنانچه در یک اتاق دارای تراس ساکن هستید می توانید با قرار دادن یک قفسه اضافی و گذاشتن کفش ها و کیف های اضافی، تا حد زیادی به فضای اتاق خود وسعت ببخشید. خواب اینجا دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید) کانال تلگرام خواب اینجا پیج اینستاگرام خواب اینجا برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون

دیدگاه‌ها