محافظت از وسائل شخصی در خوابگاه دانشجویی در ایام نوروز

بشرا یعقوبیان 1400/12/24 تعداد بازدید:‌ 232 دسته‌بندی: خوابگاه دانشجویی

محافظت از وسائل شخصی در خوابگاه دانشجویی در ایام نوروز

بسیاری از ساکنین خوابگاه دانشجویی برای فرا رسیدن فصل بهار و شروع ایام تعطیلات نوروزی لحظه شماری می کنند. دلیل این امر هم به مراجعه ساکنین به خانواده خود و بودن در کنار عزیزانشان بر می گردد. می توان ادعا کردن که تقریبا 90 درصد ساکنین انواع خوابگاه و پانسیون دانشجویی و کارمندی حداقل پنج الی شش روز اول فروردین ماه را در خوابگاه نبوده و به نزد خانواده خود بر می گردند و یا به مسافرت می روند. همین مساله سبب می شود که حجم زیادی از فضای خوابگاه خالی شود. مسئولین تعداد زیادی از خوابگاه ها از این ایام استفاده کرده و تعمیرات جزیی و همچنین نظافت کلی را به این دوره که خوابگاه خلوت است موکول می کنند. به همین دلیل است که رها کردن اشیای باارزش و یا حتی اشیای کم ارزش شخصی در مدت تعطیلات نوروزی در خوابگاه دانشجویی کار درست و عاقلانه ای نیست.

خوابگاه دخترانه در تهران

چگونه از اشیای باارزش خود در خوابگاه دانشجویی در دوران تعطیلات نوروزی محافظت کنیم؟

محیط خوابگاه دانشجویی در تهران و سایر شهرها محیطی متفاوت با منازل شخصی دارد. در منزل شخصی معمولا کمتر اتفاق می افتد که با فردی غریبه که شناخت آنچنانی از وی نداریم هم اتاقی یا هم خانه شویم. اما در خوابگاه در تهران و هر شهر دیگری معمولا شناخت ساکنین از هم اتاقی ها و هم خوابگاهی های خود به شناختی که طی چند هفته و چند ماه شکل گرفته است، برمی گردد. بر همین اساس بهترین و عاقلانه ترین کار در چنین شرایطی محافظت تمام و کمال از وسائل شخصی خود می باشد. در ایام نوروز اگر برای دیدن خانواده به شهر دیگری مراجعت می کنید و یا کلا با هدف هر مقصد دیگری خوابگاه خود را ترک می کنید، بهترین کار همراه بردن اشیای باارزش شخصی می باشد

از این جهت بسیاری از ساکنین خوابگاه دانشجویی در زمان ترک خوابگاه اشیایی نظیر لپ تاپ و جواهرات خود را با خود می برند. علاوه بر این مسئولین خوابگاه دانشجویی معمولا از پذیرش مسئولیت محافظت از وسائل باارزش و قیمتی افراد در ایام تعطیلات نوروز و هر زمان دیگری خودداری می کنند. زیرا در برخی موارد افراد متفرقه ای نظیر کارگرهای ساختمانی و یا مسئولین تاسیسات وارد خوابگاه می شوند که ممکن است تعهدی نسبت به وسائل شخصی افراد در خوابگاه نداشته باشند. بنابراین اگر همراه بردن وسیله ای قیمتی نظیر کتاب و یا وسائل مربوط به نقاشی و طراحی دانشجویان رشته های مربوطه، برای شما سخت است بهتر است در ایام تعطیلات نوروز این وسائل را در کمد قرار داده و درب آن را قفل کنید.

خوابگاه دانشجویی دخترانه

احتمال آسیب فیزیکی به اشیای قیمتی در ایام تعطیلات نوروز در خوابگاه دانشجویی

علاوه بر احتمال سرقت اشیا و وسائل بارزش در خوابگاه دانشجویی در روزهای تعطیلات نوروزی، احتمال آسیب فیزیکی به این وسائل نیز وجود دارد. همانگونه که قبل تر هم اشاره شد معمولا در تعطیلات نوروز ساکنین خوابگاه دانشجویی به کمترین تعداد خود می رسند. به همین دلیل ممکن است اتفاقاتی نظیر نشتی آب یک لوله یا حتی آتش سوزی در محیط خوابگاه، به همه وسایل به جا مانده در خوابگاه و پانسیون از جمله وسائل باارزش ساکنین آسیب وارد کند. این مساله هم یکی از دلایل مهم برای جابجایی اشیا و وسایل باارزش از خوابگاه دانشجویی در تهران و سایر شهرها در دوره تعطیلات نوروزی می باشد

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها