ماجراهای خوابگاه دانشجویی پسرانه

بشرا یعقوبیان 1398/11/15 تعداد بازدید:‌ 439 دسته‌بندی: خوابگاه، پانسیون، اقامتگاه

ماجراهای خوابگاه دانشجویی پسرانه

اقامت در خوابگاه پسرانه:

شروع دوران دانشجویی برای دانشجویانی که قرار است زندگی در خوابگاه پسرانه در تهران و سایر شهرها تجربه کنند، مشغله ها و استرس های مختص به خود را در هریک از دانشجویان به وجود می آورد. با این حال زندگی در خوابگاه برای پسران یک تجربه جذاب است. زیرا در این محیط افرادی را می یابند که به راحتی با آن ها ارتباط برقرار می کنند و هیجانات درونی خود را ابراز می کنند. سکوت و آرامش در خوابگاه دخترانه تهران و دیگر شهرها به مراتب بیشتر از خوابگاه های پسرانه است که این موضوع به تفاوت های روحی و احساسی آن ها برمی گردد. برای اینکه پسران بتوانند با شرایط خوابگاه کنار بیایند و آن را به عنوان خانه دوم خود تلقی کنند، باید امکانات رفاهی و آسایشی برای آن ها تهیه شود. اکثر پسران ساکن در خوابگاه نمی توانند عدم وجود امکاناتی مانند تلویزیون، رادیو یا وسایل گرمایشی و سرمایشی را طاقت بیاورند، به همین دلیل آن را یا به طوری گروهی تهیه می کنند و یا با خود از خانه می آورند. خوابگاه دانشجویی پسرانه اقامتگاه پسران دانشجو و کارمندی است که با داشتن اختلافاتی در سن، عقیده، زبان و… با یکدیگر هم اتاق می شوند و حضور افرادی غیر از اعضای خانواده را در کنار خود تجربه می کنند.

خوابگاه پسرانه

اوقات فراغت در خوابگاه پسرانه:

به دلیل اینکه ساعات ورود و خارج شدن از خوابگاه در خوابگاه های پسرانه متفاوت از ساعات مقرر شده برای دختران در خوابگاه و پانسیون دخترانه تهران و سایر شهرها است، پسران ساکن در خوابگاه به راحتی می توانند به صورت تکی و یا چند نفره، به پیاده روی های شبانه بپردازند. با این حال در اکثر شب های هفته، شب نشینی های دسته جمعی پسران ساکن در خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه ها برقرار است. به ویژه زمانی که فوتبال ها در تلویزیون پخش می شود، هیجانات ساکنین خوابگاه اوج می گیرد. این شب نشینی های دسته جمعی برای پسران به منزله عبادت است و باعث تجدید قوای آن ها می شود. در این اوقات روحانی، پسران به گوش دادن آهنگ مورد علاقه خود و تعریف از آن مشغول می شوند و گاهی یک آهنگ را بدون توجه به نظر دوستان حاضر در جمع، چندین بار پخش می کنند و پس از آن خود مشغول به خواندن آواز می شوند، برخلاف تصور عمومی، خود پسران از این آواز خواندن ها لذت می برند. اکثر اوقات که ساکنین خوابگاه دور هم جمع می شوند، پسران ساکن در خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون پسران در تهران   و سایر شهرها به بحث در مورد یک موضوع می پردازند.

پانسیون پسرانه

این موضوعات می تواند خبر داغ روز یا خبری مربوط به قرون وسطا باشد. مجادله های ورزشی یکی از بحث هایی است که هرگز در خوابگاه های پسرانه پایانی ندارد. چسپاندن پوسترهای مربوط به شخصیت های علمی، ورزشی، ادبی و دیگر افراد گمنام یا سرشناس از کارهای مورد علاقه اکثر پسران ساکن در خوابگاه است. آشپزی در خوابگاه و اقامتگاه دانشجویی پسرانه، هرچند تنها محدود به روزهای تعطیل باشد باز هم دردسر ساز خواهد بود. خوردن غذاهای ساده، سبک و نه چندان مفید از رفتارهای مشترک پسران ساکن در خوابگاه های دانشجویی و کارمندی است که به طور چشمگیری سبب بروز ناراحتی های معده در پسران دانشجو شده است.

اقامتگاه پسرانه

از جنبه های منفی اقامت پسران جوان در خوابگاه ها، استعمال دخانیات است که اکثر دانشجویان پسر این کار را برای اولین بار در دوران دانشجویی تجربه می کنند، یعنی دقیقأ زمانی که از خانواده دور می شوند، به همین دلیل اکثر پسران این امر را به دلتنگی و دوری از خانه نسبت می دهند. به هرحال برای بیشتر خانواده ها، این نگرانی به وجود آمده است و این در حالی است که برای پسران ساکن در خوابگاه این امر عادی می باشد و معتقد هستند که جایی برای نگرانی نیست. زیرا پس از اتمام تحصیل و بازگشت به خانه، اکثر پسران این عادات را ترک خواهند کرد. گرچه ممکن است برخی از آن ها این رفتار را به عنوان یادگاری از زندگی خوابگاهی خود، همواره به همراه داشته باشند.

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها