لذت آشپزی در خوابگاه دخترانه تهران

بشرا یعقوبیان 1399/04/24 تعداد بازدید:‌ 229 دسته‌بندی: خوابگاه دخترانه در تهران

لذت آشپزی در خوابگاه دخترانه تهران

روش های تهیه غذا در خوابگاه دخترانه

افراد ساکن در خوابگاه دخترانه و پسرانه، دانشجویان و یا کارمندانی هستند که به دلیل مهاجرت به شهر جدید از خانواده خود دور شده اند. این افراد در شهر جدید محل اقامت خود مجبور به تهیه غذا هستند. روش تهیه غذای روزانه توسط این افراد در خوابگاه پسرانه تهران و دیگر شهرها براساس میزان بودجه آنها، وقت آزادی که در طول روز دارند، میزان مهارت آنها در آشپزی، امکاناتی که برای آشپزی در دسترس آنهاست و یکسری عوامل دیگر، متفاوت است. در بخش زیر به چند روش برای تهیه غذا در خوابگاه و معایب و مزایای این روش ها اشاره می گردد:

خوابگاه پسرانه تهران

تهیه غذا از سلف دانشگاه:

تقریبا تمامی دانشگاه های دولتی و غیردولتی در داخل محوطه خود دارای سلف سرویس برای ارائه و صرف وعده نهار دانشجویان و اساتید خود هستند. خوابگاه پسرانه تهران و دخترانه تهران مربوط به برخی از دانشگاه ها در داخل محوطه دانشگاه قرار دارند و به همین دلیل دانشجویان ساکن در این خوابگاه ها می توانند برای وعده شام خود به سلف سرویس مراجعه کنند. اما گاهی برخی از این خوابگاه های دخترانه و پسرانه در مکانی دور از دانشگاه واقع شده اند. در چنین شرایطی معمولا وعده شام دانشجویان به خوابگاه آنها برده می شود. استفاده از غذای دانشگاه می تواند باعث صرفه جویی در زمان دانشجویان ساکن در خوابگاه شود. اما گاهی برخی از افراد تمایلی به مصرف غذای دانشگاه نداشته و مزه این غذاها به مذاق آنها خوش نمی آید. در چنین مواردی این افراد مجبورند از روش های دیگری که در پایین اشاره می شود استفاده کنند.

خوابگاه دخترانه تهران  

سفارش غذا از رستوران های بیرون:

این روش از تهیه غذا برای افرادی از ساکنین پانسیون پسرانه در تهران و دیگر شهرها که زمان کافی برای آشپزی کردن ندارند مناسب است. از معایب این روش می توان به هزینه بالای آن و همچنین بهداشت غذایی پایینتر آن نسبت به غذای تهیه شده توسط خود فرد اشاره کرد.

پانسیون پسرانه تهران

آشپزی کردن در خوابگاه پسرانه تهران

یکی از روش های اصلی تغذیه در اقامتگاه پسرانه در تهران و دیگر شهرها، آشپزی کردن افراد در آشپزخانه خوابگاه است. در این روش ساکنین پانسیون پسرانه تهران مواد غذایی خام را تهیه کرده و در خوابگاه، غذای مورد نیاز خود را درست می کنند. این روش از تهیه غذا یکی از بهترین روش هاست. زیرا غذا توسط خود افراد ساکن در اقامتگاه دخترانه و پسرانه تهیه شده و افراد کاملا نسبت به بهداشت غذای تهیه شده مطمئن هستند. از طرف دیگر هزینه تهیه غذا در این روش برای دانشجویان ساکن در اقامتگاه پسرانه تهران خیلی پایینتر از روش سفارش غذا از رستوران است. یکی از معایبی که این روش دارد این است که ممکن است افراد ساکن در یک اتاق برای تهیه غذا و آشپزی کردن با یکدیگر به مشکل برخورد کنند.

پانسیون پسرانه در تهران

برای رفع مشکل آشپزی در خوابگاه و نهایت لذت بردن از این کار، بهتر است افراد ساکن در هر اتاق برای آشپزی کردن یک برنامه ریزی درست و منسجم داشته باشند. به این شکل تمامی افراد ساکن در اتاق ملزم می شوند که در نوبت تعیین شده برای آشپزی، غذای مصرفی تمامی هم اتاقی های خود را در خوابگاه دخترانه تهیه کنند. از طرف دیگر در این روش پیشنهادی، تمامی افراد ساکن در یک اتاق می توانند مواد خام مورد نیاز برای آشپزی را به صورت جمعی خریداری کنند که با این روش در هزینه تمام شده برای هر فرد صرفه جویی می گردد.

خواب اینجا  دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید) کانال تلگرام خواب اینجا پیج اینستاگرام خواب اینجا برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها