قیمت رهن و اجاره در خوابگاه دانشجویی

بشرا یعقوبیان 1398/07/14 تعداد بازدید:‌ 466 دسته‌بندی: خوابگاه تهران

قیمت رهن و اجاره در خوابگاه دانشجویی
انواع هزینه ها در اجاره کردن اتاق خوابگاه:

متقاضیان اصلی خوابگاه دانشجویی در تهران و دیگر شهرها قشر دانشجو و یا شاغلینی هستند که تازه یک کار را شروع کرده اند. مساله هزینه اقامت و مبلغ رهن یا ودیعه، مشکل اصلی در انتخاب مسکن مناسب برای متقاضیان است. شاید برای دانشجوها یا شاغلینی که از نظر مالی در وضعیت بهتری قرار دارند، امکانات و رفاه موجود در خوابگاه، مسأله مهمتری باشد، اما برای بیشتر افراد که مجبور هستند برای تأمین ودیعه و اجاره از خانواده پول بیشتری بگیرند یا به ساعات اضافه کاری خود بیفزایند، این مسأله چندان بی اهمیت نیست. بیشتر خوابگاه ها و پانسیون ها برای جذب بهتر و بیشتر مشتری، گزینه ودیعه را حذف کرده اند، اما در عین حال به مقدار اجاره بهای خوابگاه یا پانسیون اضافه کرده اند.

اقامتگاه تهران

ودیعه یا پول پیش مبلغ معینی است که توسط متقاضیان خوابگاه و پانسیون دخترانه و پسرانه، به صورت قرض الحسنه به مالک یا مسئولین خوابگاه و پانسیونداران، تحویل داده می شود. این مبلغ در ابتدای معامله پرداخت می شود و تا پایان موعد مقرر و تخلیه خوابگاه و پانسیون، نزد مسئولین خوابگاه و پانسیون باقی می ماند و پس از اتمام مدت تعیین شده، به افرادی که قصد ترک خوابگاه یا پانسیون را دارند، پس داده می شود. اما پس گرفتن مبلغ ودیعه یا رهن، همیشه به این سادگی نیست. گاهی با توجه به خساراتی که توسط یک فرد یا افراد ساکن در یک اتاق به وسایل و در و دیوار اتاق ها وارد می شود، از مبلغ اصلی ودیعه کسر و مابقی به فرد پس داده می شود.

خوابگاه کارمندی

متأسفانه امروزه بحث ودیعه گرفتن در خوابگاه تهران و دیگر شهرها که به طور غیرقانونی فعالیت می کنند و مبلغ بالایی از متقاضیان می گیرند، به یک کلاهبرداری تبدیل شده است، گرچه این سخن در مورد همه صدق نمی کند، اما پس ندادن ودیعه توسط مالکان و مسئولین خوابگاه و پانسیونداران به بهانه های مختلف، مشکلات متعددی را به وجود آورده است. برخلاف اجاره بها که با توجه به تعداد تخت ها و ظرفیت اتاق ها تعیین می شود، ودیعه برای همه اتاق ها ثابت است و به طور معمول از ۱۵۰ هزار تومان شروع می شود و بسته به موقعیت و امکانات رفاهی و کیفیت خوابگاه و پانسیون ها تعیین می شود، به طوری که در اقامتگاه های شمال و مرکز شهر تهران، این مبلغ افزایش می یابد.

پانسیون دخترانه

تبدیل شدن رهن به اجاره، تنها مختص مسکن نیست، به وضوح مشاهده می شود که این فرمول به خوابگاه و پانسیون ها نیز راه پیدا کرده است و برای متقاضیانی که پول کافی برای پرداختن به عنوان ودیعه ندارند، یک مزیت تلقی می شود. البته عکس این قضیه نیز وجود دارد، به این معنی که با حساب و کتاب معینی، متقاضیان به جای پرداختن اجاره بها، ودیعه بیشتری پرداخت می کنند. در برخی از خوابگاه پسرانه که مسئولین و مالکان به گرفتن ودیعه رغبت نشان می دهند، متقاضیان می توانند اجاره بها را که به صورت ماهیانه پرداخت می شود، با تقسیم کردن بر مبلغ مشخصی به رهن تبدیل کنند. متقاضیان، در خوابگاه ها و پانسیون های دخترانه و پسرانه که به دانشجویان و کارمندان اجاره داده می شود، با ارائه مدرک شناسایی معتبر و مبلغ ودیعه تعیین شده، می توانند بدون هیچ مشکل دیگری در خوابگاه و پانسیون ها اقامت داشته باشند.

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی ،پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها