قوانین نانوشته در اقامتگاه پسرانه تهران

بشرا یعقوبیان 1398/06/28 تعداد بازدید:‌ 206 دسته‌بندی: خوابگاه کارمندی

قوانین نانوشته در اقامتگاه پسرانه تهران

تجربه های جدید در اقامتگاه پسرانه تهران

اقامت در اقامتگاه پسرانه تهران برای بیشتر ساکنین خوابگاه، اولین تجربه زندگی مستقل است. هم اتاقی شدن با افراد جدید، هم سن و دارای وجه اشتراک های بسیار در زمینه های متفاوت، می تواند هیجان انگیز و گاهی تنش زا باشد. این شرایط به ویژه برای افرادی که تا به حال دور از خانه نبوده اند، به مراتب سخت تر خواهد بود. مواجه شدن با تمام افراد جدید، اتفاقات متنوع، لحظات خوب و بد و تجربیات تلخ و شیرین برای ساکنین اقامتگاه پسرانه جدید است. این کار کمک می کند که ساکنین خوابگاه خودگردان و دولتی، با دست یافتن به چشم انداز وسیع تری از زندگی، خوابگاه را ترک کنند. تجربه های جدیدی که ساکنین اقامتگاه های مختلف دانشجویی و کارمندی کسب می کنند، در تصمیم گیری های آینده آنها تاثیرگذار خواهد بود.

اقامتگاه پسرانه تهران

اقامتگاه پسرانه تهران می تواند تجربیات با ارزشی را برای زندگی آینده ساکنین خود رقم بزند. تجربیاتی که گاهی به خاطرات شیرینی در ذهن و فکر انسان ها تبدیل می شوند. اما شانس همیشه با همه به یک اندازه یار نیست. گاهی در بین تجربه های جدید در اقامتگاه پسرانه، تجربیات تلخ و آزاردهنده ای نیز وجود دارند. این تجربیات تلخ در ذهن و فکر ساکنین پانسیون پسرانه و دخترانه حک می شوند و در آینده یادآوری آنها ممکن است آزار دهنده باشد. اما همین خاطرات و تجربیات آزاردهنده هم خود می توانند جهان بینی ساکنین خوابگاه دخترانه در تهران را بیش از پیش گسترش دهند.

خوابگاه پسرانه

هم اتاقی خوب و هم اتاقی بد در اقامتگاه پسرانه تهران

اقامتگاه پسرانه تهران می تواند دریچه ای رو به آینده های روشن و شفاف برای ساکنین خود باشد. هر کدام از اطرافیان و هم اتاقی ها در خوابگاه، می توانند پنجره جدیدی از درک و شعور را برای یکدیگر باز کنند. گرچه متاسفانه گاهی ممکن است با افرادی در پانسیون مواجه شد که تاسف، ناراحتی و خشم را در اطرافیان برانگیخته می کنند. اما به هرحال باید پذیرفت که در مکان های عمومی مانند اقامتگاه دخترانه تهران، به همان اندازه که شانس برخورد با یک هم اتاقی خوب وجود دارد، شانس برخورد با یک هم اتاقی بد هم قابل انتظار است.

البته نباید انکار کرد که مواجه شدن با هم اتاقی های خوب یا بد در خوابگاه و پانسیون کارمندی و دانشجویی، تا حدود زیادی به خود فرد نیز بستگی دارد. گاهی تکرار اشتباهات در مورد نقض حقوق دیگر هم اتاقی ها در اتاق و یا کوتاهی کردن در انجام وظایف مربوط به اتاق، ممکن است خارج از دامنه تحمل یک هم اتاقی خوب و منظم باشد. رعایت نکردن حقوق دیگران و کوتاهی کردن در انجام وظایف، خود از مهمترین دلایل از دست دادن یک هم اتاقی خوب است. بهترین پیشنهاد برای حفظ دوستان خوب در خوابگاه و اقامتگاه پسرانه تهران، تقسیم وظایف ساده و در عین حال مهم در اتاق است.

خوابگاه دخترانه

تقسیم منصفانه وظایف در اقامتگاه پسرانه تهران

حتی آن دسته از دانشجویانی که تمام روزهای هفته وعده های غذایی خود را در سلف دانشگاه میل می کنند، بازهم در روزهای آخر هفته و تعطیل، مجبور به آشپزی در خوابگاه هستند. آشپزی تقریبا تنها وظیفه مشترک در خوابگاه ها و اقامتگاه دانشجویی است که می تواند گاهی وقت گیر باشد. به همین دلیل بهتر است هر روز یا هر وعده، وظیفه آشپزی بر عهده یک نفر باشد و هرکدام از هم اتاقی ها در طول هفته به طور برابر و منظم آشپزی کنند. برای آنکه حق کسی در اتاق ضایع نشود، می توان برای یک ماه یا چند هفته، غذاهایی که قرار است طبخ شود، در یک برگه نوشته شده و به دیوار اتاق چسبیده شود. از این طریق طبخ غذاهای متنوع در بین هم اتاقی ها تکرار می شود.

خوابگاه تهران

اهمیت توجه به قوانین نانوشته در اقامتگاه پسرانه تهران

اقامتگاه پسرانه تهران برای حفظ نظم و آرامش خود در کنار داشتن یک سری برنامه ریزی های دقیق، به مجموعه ای از قوانین نانوشته نیاز دارد. بطور مثال همه افراد در خوابگاه دخترانه دانشجویی می دانند که هرگز نباید در اتاق زمانی که وقت استراحت است با تلفن صحبت کنند. این کار به ایجاد مزاحمت برای دیگران و همچنین بالا گرفتن تنش ها در اتاق می انجامد. از طرفی دیگر در بیشتر خوابگاه ها تعداد چهار نفر و گاهی بیشتر در یک اتاق سکونت دارند. زیر پا گذاشتن قوانین نوشته شده و یا نانوشته حتی یک بار در روز توسط هر یک ز اعضای اتاق، می تواند بی نظمی غیر قابل کنترلی را در پی داشته باشد.

این قوانین نانوشته در اتاق های خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون بسیار مهم هستند. پس هم اتاقی ها باید نسبت به یکدیگر انعطاف و گذشت نشان دهند. برای مثال روزی که یکی از هم اتاقی ها به هر دلیل قادر به آشپزی کردن نیست، دیگران بدون هیچ اخم و شکایتی وظیفه آماده کردن غذا در آن وعده را بر عهده بگیرند. تنها زمانی که یکی از هم اتاقی ها قصد سوءاستفاده از دیگر هم اتاقی ها را داشته باشد، می توان صریح و بدون هیچ تعارفی وظایف تعیین شده را به وی گوشزد کرد.

همه ساکنین اقامتگاه پسرانه تهران خسته هستند!

اهمیت توجه به قوانین نانوشته در اقامتگاه پسرانه تهران زمانی بیشتر از همیشه به چشم می آید که به هم سطح بودن ساکنین آن توجه کنیم. ساکنین پانسیون کارمندی و دانشجویی طرف نظر از کار و یا رشته ای که در آن تحصیل می کنند، ساعات زیادی از شبانه روز خود را مشغول کار و مطالعه هستند. بنابراین هر یک از ساکنین در حد و اندازه خود دغدغه دارد و یا خسته می شود. بنابراین داشتن توقعات بی جای برخی از ساکنین از بقیه تنها باعث ایجاد کدورت و ناراحتی می شود. زیرا طبق قوانین نانوشته و گاهی هم نوشته شده ای که در اقامتگاه دخترانه و پسرانه وجود دارند، همه افراد باید وظایف مربوط به خود را به خوبی شناخته و آنها را به نحو احسن انجام دهند.

پانسیون دخترانه تهران

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی ،پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها