بخش های مختلف خوابگاه دانشجویی

بشرا یعقوبیان 1399/04/04 تعداد بازدید:‌ 547 دسته‌بندی: پانسیون دانشجویی

بخش های مختلف خوابگاه دانشجویی

سکونتگاه به محلی اطلاق می شود که انسان ها در آنجا اقامت دارند. در طول تاریخ انسان ها سکونتگاه های مختلفی را برای محل زندگی خود انتخاب کرده اند. انسان های اولیه در غار و سکونتگاه های طبیعی دیگر اقامت داشته اند. با پیشرفت زندگی و متمدن شدن، انسان ها پی بردند که می توانند به وسیله مصالح گوناگون برای خود اقامتگاه و سکونتگاه بسازند. امروزه انسان ها در اقامتگاه های مختلف اعم از خانه ای شخصی لوکس و لاکچری، منازل شخصی معمولی، آپارتمان، هتل، مسافرخانه، پانسیون و خوابگاه زندگی می کنند.

خوابگاه پسرانه تهران

خوابگاه های دانشجویی و کارمندی و همچنین پانسیون ها امروزه به اقامتگاه هایی در دسترس برای زندگی پر شتاب افراد دانشجو و کارمند تبدیل شده است. این افراد خوابگاه دخترانه تهران و دیگر شهرها را به عنوان سرپناه و مسکن خود انتخاب می کنند. این مکان ها به دلیل آنکه عمدتا تحت نظر دانشگاه ها و نهادهای دولتی مختلف هستند از نظر امنیت و تامین امکانات رفاهی در شرایط مطلوبی قرار دارند. خوابگاه پسرانه و دخترانه دارای بخش های مختلف است. در اینجا به چند بخش آن اشاره می شود.

ساختمان اصلی: ساختمان اصلی پانسیون پسرانه تهران و دیگر شهرها معمولا از چند طبقه تشکیل شده است. بنابر نوع خوابگاه پسرانه در تهران، هر طبقه ممکن است بصورت سالنی بوده و در هر سالن چندین اتاق قرار داشته باشد و یا اینکه بصورت چندین سویت مجزا در هر طبقه قرار گرفته باشد.

اقامتگاه دخترانه

اتاق ها: اتاق ها در هر اقامتگاه دخترانه و پسرانه قسمت اصلی را تشکیل می دهد. بنابر نوع خوابگاه ممکن است اتاق ها دارای ظرفیت های مختلفی باشند. این ظرفیت ها میزان اجاره بهای هر اتاق را تعیین می کنند. اتاق های دارای ظرفیت کمتر دارای اجاره بهای بالاتری هستند.

سالن مشترک: به فضای بین اتاق ها اطلاق می شود. این فضا بسته به نوع سیستم خوابگاه ممکن است بصورت سالن پذیرایی در سیستم سویتی و یا سالن طولی در سیستم خوابگاه سالنی باشد. در خوابگاه های سالنی معمولا این فضا مفروش نیست ولی در نوع سویتی عمدتا این فضا مفروش شده و ساکنین خوابگاه پسرانه تهران می توانند از این فضا نیز به عنوان محل مشترکی برای دور هم جمع شدن استفاده کنند.

سرویس بهداشتی و حمام: خوابگاه به هر شکلی که باشد باید در هر طبقه برای چندین اتاق حتما یک سرویس بهداشتی مشترک و یا مجزا قرار داده شود. در سیستم خوابگاه سالنی معمولا سرویس های بهداشتی در انتها یا ابتدای سالن قرار می گیرند. حمام های اقامتگاه پسرانه در بیشتر مواقع بسته به سلیقه معمار ساختمان ممکن است در داخل اتاق ها، داخل سالن مشترک هر طبقه و یا اینکه حمام های کل ساختمان در طبقه همکف قرار گیرند.

خواب اینجا

آشپزخانه: در خوابگاه پسرانه و دخترانه و همچنین سویت های دانشجویی به دلیل اینکه سیستم آشپزخانه معمولا یک سیستم هزینه بر است برای هر طبقه بطور معمول یک آشپزخانه مشترک با امکانات مورد نیاز ساکنین خوابگاه قرار داده می شود.

نمازخانه، کافی نت، سالن مطالعه، سالن تلویزیون، سالن ورزش: در میان این فضاها، نمازخانه و سالن مطالعه معمولا در هر خوابگاهی اعم از خوابگاه دولتی و خودگردان یافت می شود. در مورد سایر موارد بسته به نوع خوابگاه و صلاحدید مالکین خوابگاه سایر فضاها نظیر کافی نت، سالن تلویزیون، سالن ورزشی و ... در فضای پانسیون دخترانه و خوابگاه پسرانه گنجانده می شود.

خوابگاه دخترانه تهران

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها