قرض دادن کتاب در اقامتگاه پسرانه در تهران

بشرا یعقوبیان 1400/08/26 تعداد بازدید:‌ 196 دسته‌بندی: اقامتگاه

قرض دادن کتاب در اقامتگاه پسرانه در تهران

قرض دادن کتاب درسی و غیر درسی در اقامتگاه پسرانه

 

اقامتگاه پسرانه در تهران و سایر شهرها به منظور اقامت دانشجویان، کارمندان و سایر افراد جویای مسکن در نظر گرفته می شود. ساکنین انواع اقامتگاه دانشجویی و کارمندی از هر قشری که باشند بدون شک کتاب یکی از اجزای جدا نشدنی زندگی آنها به شمار می رود. بر همین اساس قرض دادن کتاب درسی و غیردرسی در اقامتگاه پسرانه و دخترانه امری روتین و معمولی می باشد. این مساله در بین ساکنین اقامتگاه دانشجویی با قرض دادن کتاب های درسی و منابع دروس مختلف، بیش از سایر مکان ها به چشم می آید.

اقامتگاه

قرض دادن کتاب های درسی و غیر درسی معمولا با اهداف مختلفی انجام می پذیرد. گاهی فرد برای پاس کردن یکی از دروس خود به چندین منبع مختلف نیاز دارد و چنین فردی ممکن است توان مالی خرید تمامی این کتاب ها را نداشته باشد. بر همین اساس معمولا ساکنین خوابگاه پسرانه و دخترانه همکاری مناسبی در زمینه قرض دادن کتاب با یکدیگر دارند. گاهی نیز به هر دلیلی فرد تمایل ندارد که برای خرید کتاب های درسی هزینه کند. در چنین شرایطی معمولا یا کتب مورد نظر خود را از کتابخانه دانشگاه گرفته و یا آنها را از دوستان خود در خوابگاه تهران قرض می گیرد.

در بخش های قبل بیشتر به اهمیت قرض دادن کتب درسی در خوابگاه دخترانه در تهران و سایر شهرها پرداخته شد. اما نباید این نکته را نادیده گرفت که بخش عظیمی از کتب رد و بدل شده در بین افراد و از جمله ساکنین اقامتگاه پسرانه در تهران، کتب غیر درسی می باشند. اینگونه کتاب ها معمولا در دو دسته کلی کتب داستانی و غیر داستانی قرار می گیرند. کتب داستانی نظیر داستان های کوتاه و رمان بلند معمولا طرفداران زیادی در بین قشر جوان دارند. علاوه بر این کتاب های غیر داستانی نظیر کتاب های حوزه موفقیت فردی و سازمانی نیز امروزه در بین افراد مختلف از جمله ساکنین پانسیون پسرانه در تهران اقبال فراوانی کسب نموده اند.

اقامتگاه دخترانه

در نگه داری کتب قرض گرفته شده در اقامتگاه پسرانه، کوشا باشیم!

 

بدون شک حفظ امانتی دیگران هر چیزی که باشد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. کتب قرض گرفته شده از دوستان در اقامتگاه پسرانه و دخترانه مصداق واقعی کالای امانتی می باشد. به همین دلیل باید در حفظ و نگه داری آن تمام سعی و کوشش فرد به کار رود. همانگونه که کتابی در خوابگاه و پانسیون قرض گرفته می شود می بایست به همان شکل به صاحب اصلی آنها برگردد. خط خطی کردن، هایلایت کردن با هایلایتر، کندن برگه های کتاب، کثیف کردن برگه ها، چروک کردن بخش های مختلف کتاب و غیره از جمله آسیب هایی هستند که ممکن است به کتب وارد گردند.

پانسیون

علاوه بر اهمیت مادی که کتاب ها برای صاحبان خود دارند، ارزش معنوی آنها گاهی جایگزین کردنشان را غیر ممکن می کند. بطور مثال ممکن است کتاب قرض گرفته شده در خوابگاه دانشجویی، هدیه ای باشد که قبلا به صاحب کتاب داده شده است. صدمه زدن به چنین کتابی با خیال جایگزین کردن آن با یک کتاب نو خیالی واهی است. زیرا آن کتاب بخصوص به دلیل ارزش معنوی که برای صاحب خود دارد با کتب های دیگر قابل قیاس نیست.

با این وجود ترس از آسیب دیدن کتاب ها نباید مانع از قرض دادن کتاب و ادامه چنین کار ارزنده ای در خوابگاه شود. تنها مساله مورد توجه در این زمینه دقت در انتخاب فردی است که به او کتاب داده می شود. اگر فردی به طور کلی در زندگی مسئولیت پذیر باشد قطعا در حوزه نگهداری از امانت دیگران نیز همین خصلت را خواهد داشت.

خوابگاه دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید) کانال تلگرام خواب اینجا پیج اینستاگرام خواب اینجا برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها