قدر دوستی های خوابگاه را بدانید!

بشرا یعقوبیان 1398/10/17 تعداد بازدید:‌ 254 دسته‌بندی: خوابگاه پسرانه

قدر دوستی های خوابگاه را بدانید!
در چگونگی برقراری روابط دوستانه دقت کنید:

امروزه خوابگاه پسرانه و پانسیون دخترانه تهران و سایر خوابگاه های فعال در دیگر شهرها به مسکن دانشجویان و دیگر متقاضیانی تبدیل شده است که به منظور ادامه تحصیل یا کار راهی شهرهای بزرگ شده اند. به طوری که خوابگاه های دانشجویی و خوابگاه های کارمندی به عنوان بهترین و پرطرفدارترین مسکن، متقاضیان را به سمت خود جذب می کنند. محیط فراهم شده در خوابگاه دارای پیچیدگی های اجتماعی مختص به خود است که ساکنین را خواه ناخواه درگیر خود خواهد کرد. ایجاد تعامل اجتماعی با افرادی که از دیگر شهرها آمده اند، به عنوان یکی از بهترین مزیت های زندگی خوابگاهی به شمار می رود. ایجاد شادابى و بهره مند شدن از تفریحات سالم سبب جذابتر شدن جمع های دوستانه در خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه دانشجویی پسرانه می شود. روابط دوستانه و یافتن دوست خوب از نیازهاى واقعى زندگى در هر سنی به ویژه سن جوانی است. اما باید توجه داشت که در این مسیر مانند دیگر مسیرهاى زندگى رعایت اعتدال و در نظر گرفتن ویژگی های خوب اخلاقی لازم است. علاقه به برقراری روابط دوستانه احساسى پاک و لطیف است اما همواره باید عواطف با تعقل همراه باشند. نکاتی تربیتی مهمی در زمینه دوستی و دوست یابی وجود دارد که باید در خانواده به جوانان آموخته شود. پس از خانواده این مسئولیت بر عهده ی جامعه است که این نکات تربیتی را با روش‌های گوناگون به دانشجویان انتقال دهد تا جوان ساکن در خوابگاه درک کند که افراط در دوستی می‌تواند آسیب‌های زیادی را به دنبال داشته باشد.

خوابگاه دخترانه
روابط دوستانه که زندگی در خوابگاه را به چالش می کشد:

بسیاری از خانواده ها در مورد سوءاستفاده هایی که در خوابگاه پسرانه و خوابگاه دخترانه در تهران ممکن است گریبان گیر فرزندانشان شود بی اطلاع هستند. همین مسأله سبب می شود نکات تربیتی مربوط به برقراری روابط صحیح دوستانه را نادیده بگیرند. نباید فراموش کرد که  انسان همواره خواهان این بوده است که مرزهای روانی محکمی را با دیگران برقرار کند. تمایل به ایجاد روابط صمیمی با دیگران یکی از ویژگی‌های روانی انسان است. پس نیاز است به جوانان آموزش داد تا این مرزها را در روابط خود با دیگران حفظ کنند و از رفتارهایی که موجب از بین رفتن این مرزها می شود، دوری کنند. حتی مرز صحبت کردن ها و شیوه رفتار دانشجویان ساکن در خوابگاه دخترانه، اقامتگاه و پانسیون پسرانه تهران با دوستان خود طوری باشد که حریم ها حفظ شده و خط قرمز‌هایی رعایت گردد. زیرا متأسفانه در خوابگاه شرایط برای سوء استفاده از دانشجویان و ساکنین ضعیف تر فراهم است. این سوء استفاده می تواند در زمینه های مختلف باشد. به عنوان مثال برخی از هم اتاقی ها با انجام ندادن وظایف خود در اتاق و محول کردن آن به دیگر هم اتاقی ها سبب برهم زدن آرامش و دوستی در اتاق می شوند. در سطح های بالاتری نیز سوءاستفاده هایی در زمینه های مادی، اخلاقی و... مشاهده شده است.

خوابگاه پسرانه
تقویت حالات و رفتارهای مثبت:

تجربه های مختلف نشان داده است که تقویت اعتماد به نفس و عزت نفس می تواند دانشجویان و دیگر ساکنین خوابگاه پسرانه و اقامتگاه دخترانه تهران و دیگر شهرها را در شرایط بحرانی برخورد با افراد سوءاستفاده گر نجات دهد. همچنین تقویت اراده در قطع به موقع روابط نادرست و قدرت انتخاب سبب می شود ساکنین خوابگاه علاوه بر خاتمه دادن به روابط ضعیف خود، بتوانند در ساخت روابط صحیح و صمیمی تصمیم گیری بهتری داشته باشند.

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه،پانسیون پسرانه از تمامی کشور میتوانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها