قدرت تغییر بر اساس دنیای مدرن

بشرا یعقوبیان 1397/08/03 تعداد بازدید:‌ 189 دسته‌بندی: زندگی در خوابگاه

قدرت تغییر بر اساس دنیای مدرن

تغییرات اساسی در سیستم هایی بزرگتر از خوابگاه:

نه تنها برای نسل جوان که بیشتر آن ها دانشجویانی ساکن در خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های کارمندی دانشجویی دخترانه و پسرانه در سراسر دنیا هستند، بلکه برای تمام انسان ها دشوار است بدانند که در زمان تغییر چه اتفاقی می افتد و چه چیزی نشان دهنده یک تغییر اساسی در سیستم های بزرگتر و جامع در جهان است. امروزه علاوه بر پیچیدگی های دنیای مدرن که ناشی از پیشرفت در علم و تکنولوژی است، سرعت تغییر نیز یک لایه دیگر به این پیچیدگی ها اضافه کرده است. آماده سازی جوانان برای آینده مانند تلاش برای ضربه زدن به یک هدف در بهترین شرایط است. در حال حاضر که اهداف در حال افزایش هستند، این آماده سازی باید سریع تر از همیشه اتفاق بیافتد. اما در تمام جوامع به ویژه کشورهای جهان سوم مانند کشور ما ابتدا باید بپرسیم، آیا نظام آموزشی دانشجویان را برای چالش های مدرن در جامعه، دانشگاه و مهمتر از همه زندگی شخصی فرد آماده می کند؟ در این مطلب به سه مورد اشاره می شود که در همه سطوح برای آموزش بهتر دانش آموزان و دانشجویان لازم و ضروری است .

خوابگاه پسرانهسواد اطلاعاتی دیجیتال:

امروزه هر دانشجو به ویژه دانشجویان ساکن در خوابگاه های دانشجویی پسرانه و دخترانه در طول شبانه روز یک یا چند ساعت را در دنیای مجازی سپری می کنند. این افراد بر اساس فایل های محتوائی که در رسانه های اجتماعی ارسال کرده اند، می توانند هویت واقعی خود را نشان دهند. البته این موضوع محدود به دانشجویان یا ساکنین خوابگاه ها نیست. بلکه بقیه افراد جامعه و حتی افراد سرشناس و حرفه ای هم تحت تأثیر جریانات زندگی دیجیتال و دنیای مجازی هستند. هویت های واقعی زندگی ما با پروفایل های رسانه های اجتماعی ما در هم آمیخته شده اند و توانایی ما در درک آن، برای نشان دادن خودمان به طور مثبت ضروری است.

خوابگاه دخترانهمهارت های نهفته در هر فرد:

در یک سیستم که سالیان درازی است برای اعطای مدارک تلاش می کند و تنها رمز موفقیت یک فرد را در تعداد مدارک دانشگاهی وی جلوه می دهد، آینده ی روشنی در پیش نیست. زیرا خود این سیستم آموزشی برای مدارکی که چندین دهه به ارمغان آورده است، اهمیت و احترامی قائل نیست، حتی اگر چندین دهه پیش در این مورد مشکلی مشاهده نشده باشد اما در دنیای امروز که دنیای کشف استعدادها و مهارت هاست، ماجرا کاملأ متفاوت است. در چند سال گذشته، کارفرمایان از مدارک دوره تحصیلی به عنوان یک ابزار در سنجش سطح سواد مخاطبان خود استفاده می کردند، اما بعدها متوجه شدند که با این روش ناقص تر از همیشه عمل کرده اند. به طوری که امروزه کارفرمایان اولویت بندی حل مسئله، ارتباطات، رهبری، تفکر انتقادی و مجموعه مهارت های انضباطی را بالاتر از مدارک دانشگاهی اعلام کرده اند. به همین دلیل ساکنین خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های کارمندی دانشجویی پسرانه و دخترانه باید بدانند که تنها مهارت هایی که کسب می کنند می تواند آنان را نسبت به دیگران متمایز و برجسته کند.

خوابگاه خودگردان دانشجوییناتوانی در ارزیابی موقعیت های بحرانی:

تفکر انتقادی همواره جزء ویژگی های مثبت در زندگی اجتماعی مانند زندگی در خوابگاه های دانشجویی کارمندی دخترانه و پسرانه بوده است، همچنین داشتن دانش اقتصادی، پیش نیاز موفقیت در کسب و کار است. زمانی که یک فرد تحقیقاتی را برای انجام صحیح یک کار انجام می دهد، موقعیت شرکت خود را در بازار ارزیابی می کند، پس داشتن تفکر انتقادی قوی و مهارت های سواد اطلاعاتی می تواند تفاوت بین موفقیت یا شکست را تعیین کند.

اقامتگاه/ پانسیون/ خوابگاه دانشجویی کارمندی را در خواب اینجا دنبال کنید.

دیدگاه‌ها