قانون ساعت خاموشی در خوابگاه دخترانه

بشرا یعقوبیان 1401/02/29 تعداد بازدید:‌ 152 دسته‌بندی: خوابگاه دخترانه

قانون ساعت خاموشی در خوابگاه دخترانه

اهمیت خوابیدن به مقدار کافی و با کیفیت مناسب بر کسی پوشیده نیست. در واقع یک خواب با کیفیت برای انسان حکم ریکاوری روانی و جسمی را ایفا می کند. هیچ انسانی نمی تواند ادعا کند که با کم خوابی و عوارض ناشی از آن می تواند به راحتی کنار بیاید. کمبود خواب چه از نظر کیفی و چه از نظر کمی می تواند بر سلامت بخش های مختلفی از بدن اثرگذار باشد. تنظیم ساعت خواب برای بسیاری از افراد کار راحتی نیست. زیرا همواره دلایلی برای دیر خوابیدن و یا خوابیدن در شرایطی که کیفیت خواب را کاهش می دهند، پیش می آید. این مسائل در محیط هایی نظیر خوابگاه دخترانه که محل های زندگی جمعی هستند، پررنگ تر است. در خوابگاه دخترانه تهران و سایر انواع خوابگاه و پانسیون دانشجویی و کارمندی، هماهنگ شدن همه افراد با یکدیگر برای خوابیدن در یک ساعت مشخص، کار راحتی نیست. 

خوابگاه دخترانه

چرا باید در خوابگاه دخترانه خواب با کیفیتی داشته باشیم؟

زمانی که از خوابیدن صحبت به میان می آید، بسیاری آن را تنها راه حلی برای رفع خستگی بدن می دانند. اگرچه این صحبت صحیح است اما کل ماجرا را تشکیل نمی دهد. زیرا در بسیاری از موارد خوابیدن موجب می شود که بخش های خاصی از بدن شروع به فعالیت کنند. فعالیت این بخش ها به بدن کمک می کند که سیستم کلی خود را به هماهنگی کامل برساند. در خوابگاه دخترانه خواب با کیفیت و مناسب می تواند تمامی فعالیت های فرد در روز بعد را تحت تاثیر قرار دهد. از میزان تمرکز افراد گرفته تا سلامت بخش هایی مانند پوست، مستقیما تحت تاثیر میزان خواب شبانه افراد در خوابگاه دخترانه در تهران و هر مکان دیگری قرار دارد. علاوه بر این خوابیدن با کیفیت کمک می کند که مغز آموخته های خود در طول روز را سازماندهی کند. این مساله می تواند بر بخش های شناختی مغز افراد اثرگذاری بالایی داشته باشد. 

خوابگاه دخترانه

مشکل بزرگ ساعت خواب در خوابگاه دخترانه

با وجود تمامی دلایلی که برای خواب کافی و با کیفیت برای ساکنین خوابگاه دخترانه وجود دارد، اما همواره کسانی هستند که به این مسائل اهمیت نمی دهند. این مساله تا زمانی که به سلامت خود آنها مرتبط است، نمی تواند به دیگران ارتباطی داسته باشد. اما همیشه به همین شکل اتفاق نمی افتد. در بسیاری از مواقع کسانی که ساعت خواب مشخصی در خوابگاه تهران ندارند، موجب بروز مشکلاتی در آسایش خواب دیگر هم اتاقی های خود می شوند. در چنین شرایطی مشکل گسترده شده و با سلامت سایر افراد ارتباط می گیرد. همین مساله در بسیاری از مواقع موجب بروز کشمش و مشکلاتی در بین افراد ساکن در یک اتاق خوابگاه دانشجویی می گردد. راه حل چنین مشکلاتی تعیین یک ساعت مشخص برای خاموشی در اتاق می باشد. در ادامه به این مساله می پردازیم.

خوابگاه دخترانه

تعیین قانون خاموشی در خوابگاه دخترانه

تفاوت های فردی در هر شرایطی دیده می شود. ممکن است یک فرد عادت داشته باشد که شب را بیدار بماند و روزها بخوابد. از طرفی دیگر ممکن است فردی در خوابگاه دخترانه تهران تمایل داشته باشد که هر شب راس ساعت ده شب به تخت خواب برود. سبک خوابیدن هر دوی این افراد اگرچه با میانگین افراد متفاوت است اما تا زمانی که برای دیگران مشکلی ایجاد نکند، قابل توجیه است. اما بدون شک هر دوی این مدل خوابیدن حالت عادی و نرمال ندارد. برای رفع این مشکل تعیین یک قانونی که مورد تایید همه افراد باشد، از ضروریات است. قانون ساعت خاموشی راه حلی مناسب و درخور توجه است که می تواند آرامش را برای تک تک افراد ساکن در اتاق های خوابگاه دخترانه تهران به همراه بیاورد. ساعت خاموشی باید با توجه به ساعت طبیعی خواب و همچنین به کمک رای گیری بین همه ساکنین اتاق تعیین گردد. این ساعت نباید بعد از نیمه شب باشد زیرا از ساعت طبیعی خوابیدن تجاوز می کند. همچنین نباید ساعت خیلی زودی هم تعیین شود چون باعث می شود افراد نتوانند به امور خود در طول شب رسیدگی کنند. 

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها