فضای خلاقانه خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1397/07/30 تعداد بازدید:‌ 266 دسته‌بندی: زندگی در خوابگاه

فضای خلاقانه خوابگاه

ایده پردازی در جمع دوستان:

درس خواندن در خوابگاه های خودگردان و دولتی سبب حضور جوانان و دانشجویان در جمع های دوستانه و فعال می شود که تا حدود زیادی از کشیده شدن روزهای طلایی جوانی به سمت یکنواختی و تکرار جلوگیری می کند. جو حاکم بر خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های دانشجویی کارمندی پسرانه و دخترانه می تواند به میزان زیادی رغبت به مطالعه و ادامه تحصیل را در جوانان برانگیخته کند. اگرچه این موضوع به عوامل زیادی بستگی دارد که در مطالب قبل به مهمترین آن ها اشاره شده است. از جمله مهمترین این عوامل، یافتن دوستان و همنشینانی با انگیزه، هدف دار و اهل مطالعه است. این دسته از افراد با تلاش در مسیر موفقیت برای رسیدن به اهداف خود برنامه ریزی می کنند. حضور اینگونه افراد در بین هم اتاقی ها، هم خوابگاهی ها و حتی همکلاسی ها خود به خود بر دیگر اطرافیان نیز اثر مثبت و قابل توجهی خواهد داشت. بهترین و بزرگترین مزیت حضور در جمع های دوستانه و کوشا در خوابگاه ها و اقامتگاه های دانشجویی دخترانه و پسرانه، ابتکار عمل و یافتن ایده های اساسی و آینده دار است. زیرا نیروی جوانی که در خوابگاه های دانشجویی خودگردان و دولتی جریان دارد موجب رویاپردازی ها و در نتیجه یافتن ایده های نو و مدرن است.

اقامتگاه خودگردان

از جهت دیگر، نسل جوانی که برای ادامه تحصیل یا یافتن کار به شهرهای بزرگتر سفر می کند و در مکانی مانند خوابگاه های دانشجویی کارمندی دخترانه و پسرانه ساکن می شود، با دنیای مدرن ارتباط بسیار گسترده تری برقرار می کند. برقراری ارتباط با دست آورد های نوین علمی به طور طبیعی موجب خلق ایده های بزرگ نیز می شود.

کشف راه های آسان و دشواری های مسیر:

هر ایده که توسط یک نفر یا یک تیم خلق می شود، نیازمند سبک سنگین کردن های مکرر است. ایده های مدرن ارائه شده توسط نسل جوان که بیشتر آنان به عنوان دانشجو و کارمند در دانشگاه های بزرگ و شرکت های معتبر مشغول تحصیل و کار هستند، دارای سختی ها و آسانی های مربوط به خود است. مزیت حضور در خوابگاه های کارمندی دانشجویی پسرانه و دخترانه، گذراندن اوقات زیاد با هم تیمی ها و هم گروهی هایی است که در یافتن مسیرهای مشکل کار از هیچ کمکی دریغ نمی کنند. کشف راه های آسان و دشواری های مسیر برای پوشاندن جامه عمل به یک ایده به تنهایی و توسط یک نفر بسیار دشوار است و یا گاهی انجام دادن چنین کاری از یک نفر اصلأ ممکن نیست. زیرا پیگیری و ثابت قدم بودن تمام اعضای یک تیم برای تحقق یک ایده شرط اول موفقیت در کار است.

پانسیون ارزان پسرانه

پیشبرد ایده به سمت درآمدزایی:

نسل امروز با معضل بزرگی به نام بیکاری دست و پنجه نرم می کند. به طوری که بیشتر فارغ التحصیلان دانشگاهی پس از گذراندن دوره دانشگاه و دشواری های تحصیل، به شغل های آزاد روی آورده اند. امری که دانشجویان و دیگر ساکنین خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های خودگردان و دولتی را می تواند از بیکاری نجات دهد، پیشبرد ایده های فردی و گروهی به سمت درآمدزایی است. زمانی که یک تیم به صورت جدی و مصمم پیگیر ایده یا ایده های خود می شوند، می توانند از نهادهای مربوطه نیز درخواست همکاری داشته باشند. زمانی که تلاش و جدیت در کار مشاهده شد، ایده از قالب یک طرح خارج و به بازار کار وارد می شود. تنها در چنین صورتی است که اعضای تیم نتیجه تلاش خود را دریافت می کنند. زیرا داشتن بهترین ایده بدون رساندن آن به بازار کار و درآمد زایی، هیچگونه منفعتی برای ایده پرداز نخواهد داشت. در نتیجه روز به روز به تعداد بیکاران جامعه افزوده می شود.

پانسیون دخترانه در تهران

اقامتگاه/ پانسیون/ خوابگاه های خودگردان با فول امکانات را در خواب اینجا مشاهده کنید.

دیدگاه‌ها