فرهنگ زیبای قرض دادن کتاب در اقامتگاه دخترانه تهران

بشرا یعقوبیان 1401/01/23 تعداد بازدید:‌ 172 دسته‌بندی: اقامتگاه دخترانه

فرهنگ زیبای قرض دادن کتاب در اقامتگاه دخترانه تهران

زندگی در اقامتگاه دانشجویی جنبه های پنهانی فراوانی دارد که از دید بسیاری از ساکنین اینگونه مکان ها به دور مانده است. این جنبه ها ممکن است برای ساکنین مفید بوده و یا پیامد منفی به دنبال داشته باشند. بدون شک یکی از مثبت ترین جنبه های زندگی در اقامتگاه دخترانه در تهران، پرورش حس همکاری و کمک به یکدیگر در بین ساکنین می باشد. در تمامی فرهنگ های دنیا نوع دوستی و همکاری با همنوع، از ارزش های والای انسانی به شمار می آید. یکی از بسترهای نمود این ارزش در اقامتگاه دخترانه، قرض دادن وسائل غیر شخصی به سایرین می باشد. به عنوان یکی از اشیای غیر شخصی، کتاب ها محبوبیت بالایی از نظر استفاه اشتراکی دارند. قرض دادن کتاب در اقامتگاه دخترانه تهران و انواع دیگر خوابگاه در تهران و سایر شهرها، به عنوان عملی پسندیده و فرهنگی باارزش تلقی می گردد. 

اقامتگاه دخترانه تهران

جنبه های مثبت قرض دادن کتاب در اقامتگاه دخترانه تهران

کتاب ها نقش های مختلفی را در زندگی انسان ها ایفا می کنند. خریداری کردن کتاب ممکن است با اهداف و منظورهای مختلفی صورت پذیرد. بسیاری از انسان ها در سرتاسر دنیا اعم از ساکنین اقامتگاه دخترانه، کتاب ها را با هدف مطالعه آنها به منظور بالا بردن سطح درک و آگاهی خود خریداری می کنند. این دسته از کتاب ها جنبه مطالعه غیر درسی داشته و افراد به جهت خریداری این نوع کتاب ها الزام بیرونی ندارند. با این وجود خریداری این کتاب ها نیز امری پسندیده و نیکو است؛ چرا که به بالا بردن سطح مطالعه افراد و در نتیجه اعتلای سطح فرهنگ کلی جامعه می انجامد. در مقایسه با این نوع از کتاب ها، دسته ای دیگر از کتاب ها را داریم که در اقامتگاه دخترانه تهران و سایر اقامتگاه دانشجویی، استفاده بیشتری دارند. اینها کتاب های درسی هستند که دانشجویان و افرادی که در حال گذراندن دوره های خاص آموزشی می باشند، برای گذراندن واحد های درسی خود ملزم به تهیه آنها هستند.

الزام موجود در تهیه این کتاب ها گاهی موجب بروز مشکلاتی در زندگی افراد از جمله ساکنین اقامتگاه دخترانه در تهران می گردد. یکی از جنبه های جانبی الزام تهیه کتاب ها در اقامتگاه دخترانه دانشجویی، تحمیل هزینه های اقتصادی بر زندگی افراد است. این روزها به دلیل بالا رفتن قیمت کاغذ و سایر لوازم اولیه چاپ کتاب ها، قیمت این اقلام سر به فلک کشیده است. این مساله در زندگی دانشجویانی که منبع درآمدی خاصی ندارد، بیش از همه مشهود است. قرض دادن کتاب های درسی در خوابگاه تهران مانند یک راه نجات بخش برای این دسته از افراد عمل می کند. یکی دیگر از جنبه های مثبت قرض دادن کتاب در اقامتگاه دخترانه، صرفه جویی در مصرف کاغذ است. زیرا بسیاری از کتاب های درسی تنها برای پاس کردن یک واحد درسی کاربرد دارند و پس از آن به یک زباله کاغذی تبدیل می شوند که آسیب به محیط زیست را در اثر تولید زباله از یک طرف و قطع درختان بیشتر برای تهیه کاغذ از طرفی دیگر، در پی خواند داشت.

اقامتگاه دخترانه

فرهنگ قرض گرفتن کتاب در مقابل قرض دادن آن در اقامتگاه دخترانه

در مطالبی که محور آن صحبت از قرض دادن کتاب است، همواره از ارزش و اهمیت بالای فرهنگ قرض دادن کتاب می شنویم. اما نکته مهمی که بیشتر اوقات نادیده گرفته می شود، اهمیت فرهنگ صحیح قرض گرفتن کتاب در اقامتگاه دخترانه و مکان های دیگر می باشد. بله درست است، خود عمل قرض گرفتن کتاب نیز دارای قواعد و قوانینی است که آن را تحت عنوان فرهنگ قرض گرفتن کتاب می شناسیم. در درجه اول باید افرادی که به یک کتاب نیاز دارند بصورت محترمانه از کسانی که این کتاب را دارند، درخواست قرض گرفتن کتاب را مطرح کنند. این کار به هیچ وجه حتی در برابر صمیمی ترین دوستانمان در اقامتگاه دخترانه نباید شکلی دستوری به خود بگیرد. در درجه دوم اگر درخواست ما با موافقت فرد روبرو نشد نباید دیگر این درخواست را مطرح کنیم. این مساله عموما به دلیل حساسیت برخی افراد نسبت به سلامت کتابهایشان رخ می دهد که کاملا قابل درک و منطقی می باشد. 

از طرفی دیگر چنانچه با درخواست قرض گرفتن کتاب ما در اقامتگاه دخترانه تهران موافقت شد، باید از فرد تشکر کرده و به وی اطمینان دهیم که کتابش را کاملا صحیح و سالم برمی گردانیم. یکی دیگر از دلایل کمرنگ شدن فرهنگ قرض دادن کتاب در خوابگاه دانشجویی، عدم پس آوردن کتاب های قرض گرفته شده است. ما به عنوان فردی متعهد و وظیفه شناس می توانیم با پس از آوردن کتاب قرض گرفته شده تا حدی این بی اعتمادی را از بین ببریم. از طرفی دیگر نگهداری و مواظبت از کتاب امانتی که از دیگران گرفته ایم بسیار حائز اهمیت است. باید از هرگونه آسیب فیزیکی به کتاب جلوگیری کنیم. 

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها