فرار از کسالت در خوابگاه دخترانه تهران

بشرا یعقوبیان 1399/04/28 تعداد بازدید:‌ 250 دسته‌بندی: زندگی در خوابگاه

فرار از کسالت در خوابگاه دخترانه تهران

تمام کسانی که تجربه زندگی در خوابگاه پسرانه و دخترانه را دارند، برای یک بار هم که شده در محیط خوابگاه احساس کسالت و بی حوصلگی را تجربه کرده اند. احساسی که در صورت تداوم ممکن است در جوانان ساکن خوابگاه پسرانه تهران، یک ناامیدی و بی انگیزگی عمیق را ایجاد کند. به همین دلیل بسیار مهم است که هم مسئولین خوابگاه و هم خود ساکنین آن نسبت به رفع این احساس ناخوشایند تلاش کنند.

خوابگاه در تهران

راه های رفع کسالت در خوابگاه

همانطور که در پاراگراف قبل اشاره شد کسالت در افراد می تواند عواقب بدی به همراه داشته باشد. بنابراین در خوابگاه دخترانه تهران و دیگر شهرها، در کنار اقدامات خود ساکنین خوابگاه، مسئولین مربوطه نیز باید جهت رفع این مشکل تلاش کنند. در اینجا به چند اقدام موثر جهت رفع حس کسالت در پانسیون دخترانه در تهران و دیگر شهرها اشاره می گردد:

افزایش امکانات فرهنگی، تفریحی و ورزشی خوابگاه دخترانه:

این بخش مربوط به اقدامات و تمهیداتی است که مسئولین خوابگاه دخترانه و پسرانه می توانند نسبت به تامین آنها اقدام کنند. کارهایی نظیر تاسیس باشگاه ورزشی در محیط خوابگاه، برگزاری اردوهای تفریحی و زیارتی، تاسیس کابخانه ها و محیط های مطالعه مناسب و ... از جمله اقدامات موثر در افزایش نشاط و رفع کسالت در محیط اقامتگاه پسرانه تهران است.

خوابگاه پسرانه تهران

برنامه ریزی برای ساعات بی کاری در خوابگاه پسرانه:

بدون شک ساکنین خوابگاه پسرانه در تهران و دیگر خوابگاه ها افرادی با مشغله فراوان هستند. اما حتی در میان این افراد گاهی اوقات بیکاری نیز وجود دارد. چنانچه افراد برای اوقات بی کاری خود برنامه ریزی نداشته باشند ممکن است به ایجاد کسالت و بی حوصلگی در آنها منجر گردد. در اینجا به چند مورد از برنامه های مناسب جهت پر کردن اوقات فراغت در خوابگاه اشاره می شود:

مطالعه کنید

یکی از بهترین کارها برای پر کردن اوقات فراغت در پانسیون پسرانه تهران مطالعه آزاد و غیر درسی است. این کار هم از ایجاد کسالت جلوگیری کرده و هم موجب افزایش آگاهی در فرد مطالعه کننده می شود.

خوابگاه پسرانه در تهران

با دوستان خود به فیلم ببینید

گذراندن اوقات خوش در کنار دوستان می تواند شیرین ترین خاطرات را برای ما در ایام خوابگاه نشینی رقم بزند. فیلمی باب میل خود و دوستانتان انتخاب کنید و با گذاشتن یک ظرف تخمه در جلویتان با نهایت لذت به تماشای فیلم بپردازید.

آشپزی کنید

آشپزی کردن و ترکیب تعدادی موادغذایی خام و تبدیل آنها به غذایی خوشمزه در پانسیون دخترانه تهران موجب افزایش حس نشاط در افراد می گردد. به آشپزخانه خوابگاه رفته برای خود و دوستانتان آشپزی کنید.

اقامتگاه دخترانه در تهران

ورزش سبک و هوازی انجام دهید

گرچه محیط اتاق های خوابگاه پسرانه در تهران و دیگر خوابگاه ها معمولا محیط هایی کوچک و محدود هستند، اما با این وجود در چنین فضاهایی هم می توان با انجام ورزش های سبک نظیر آیروبیک، یوگا و ... خود را از شر کسالت رهانید. می توانید با همراه کردن هم اتاقی هایتان در انجام این ورزش ها، فضا را بیش از پیش برای خود و دیگران مفرح کنید.

چای بنوشید و گفت و گو کنید

در زمان هایی که در اقامتگاه دخترانه تهران و خوابگاه های دیگر کسل هستید و حس بی حوصلگی به سراغتان آمده؛ کتری را بردارید و با دم کردن یک چایی و نشستن در جوار هم اتاقی هایتان از دست این حس موذی فرار کنید. گفت و گو با دوستانتان در پانسیون و خوابگاه تا حد زیادی می تواند شما را از شر افکار منفی و کسالت برهاند.

خواب اینجا  دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید) کانال تلگرام خواب اینجا پیج اینستاگرام خواب اینجا برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون

دیدگاه‌ها