عادت های بد در خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1397/01/28 تعداد بازدید:‌ 249 دسته‌بندی: زندگی در خوابگاه

عادت های بد در خوابگاه

خوابگاه های دخترانه و پسرانه، بستر مفید برای ترقی:

زندگی در خوابگاه های دانشجویی پسرانه و دخترانه به عنوان بخش جدایی ناپذیری از دوران زندگی دانشجویی است، پس لازم است مسئولین از خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه های دانشجویی به عنوان یک محیط آموزشی مثبت استفاده کنند و منابع، برنامه ها، خدمات و تسهیلاتی که ترویج و حمایت از پیشرفت های تحصیلی را به دنبال دارد و موجب ارتقاء آگاهی، درک، سطح علمی و فرهنگی می شود را برای تمام ساکنین فراهم کنند. این تلاش ها برای ایجاد محیطی سالم و آموزشی است که در نهایت یک تجربه مفید و لذت بخش را برای دانشجویان به دنبال داشته باشد. جدا از وظایف مسئولین در قبال خوابگاه های دانشجویی و ساکنین آن، دانشجویان ساکن در خوابگاه های دخترانه و پسرانه هرکدام مسئول نگرش ها و رفتار خود هستند. بنابراین دانشجویان آزاد هستند در فعالیت های مختلف و برنامه های متنوع شرکت داشته باشند.

خوابگاه پسرانهعادت های بد در خوابگاه:

زندگی در خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های دانشجویی پسرانه و دخترانه با تمام خاطرات شیرین خود می تواند عادت های بدی هم به یادگار بگذارد، گرچه این عادات ممکن است کوتاه مدت باشند و با گذشت زمان کوتاهی از تمام شدن دوران زندگی در خوابگاه، از حافظه پاک شوند، اما به هرحال در یک برهه از زمان می توانند به یک دغدغه تبدیل شوند. برای مثال به هم خوردن ساعت خواب به شکل یک عادت عمومی، در بین ساکنین خوابگاه شیوع پیدا کرده است. گرچه افرادی هستند که تحت تأثیر محیط قرار نمی گیرند، اما بیشتر ساکنین خوابگاه برنامه به هم ریخته ای در مورد خواب دارند که البته باید اثرات بعدی بدخوابی یا کم خوابی را نیز تحمل کنند. از جمله این اثرات، سردرد های خفیف و شدید، نداشتن تمرکز در طول روز بر کارهای روزانه، خستگی و... است.

خوابگاه دخترانهاز دیگر عادت های بد که از دوران زندگی در خوابگاه های دانشجویی به یادگار می ماند، علاقه به بی نظمی و بی برنامه گی است. چون در دوران زندگی در خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های دخترانه و پسرانه، کسی شما را مجبور به انجام کاری در زمان خاصی نمی کند، برنامه ها به ساعات مورد علاقه موکول می شود. برای مثال درس ها همه برای پایان ترم و لباس ها و ظروف نشسته برای آخر هفته انباشته می شود. افرادی که با زندگی در خوابگاه آشنا هستند خوب می دانند که بیشتر زمان آزاد ساکنین خوابگاه به حرف زدن در جمع های دوستانه سپری می شود.خوابگاه ارزان قیمت دانشجوییشاید اولین عادت ترسناکی که همواره خانواده ها به دلیل آن، از فرستادن فرزندان خود به خوابگاه واهمه دارند، جذب شدن جوانان ساکن در خوابگاه به استعمال دخانیات است. استعمال دخانیات از جمله عادت هایی است که به شدت سلامت جسم و روان فرد را به خطر می اندازد. این موضوع به تنهایی چنان گسترده است که مسئولین دانشگاه ها و خوابگاه های دانشجویی می توانند وقت و هزینه بسیاری را برای پیگیری، شناخت و حل آن صرف کنند.خوابگاه ارزان قیمت کارمندی

تأثیر عادت ها بر رفتارها:

رفتارهایی که سلامت فرد را تهدید می کنند به عنوان یکی از چالش های عمده سلامت روانی و اجتماعی به شمار می رود که اکثر کشورها با آن درگیر هستند. در این میان، خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های دانشجویی دخترانه و پسرانه به عنوان مکان اقامتی قشرجوان، بهترین گزینه جهت مطالعه و بررسی این رفتارها است. عدم مطالعه و کنترل رفتارهای آسیب شناختی در بین ساکنین خوابگاه، قشر جوان را به مخاطره می اندازد، به همین علت در آینده ای نه چندان دور، مشکلات فراوان و شدیدی به جامعه اعمال می شود. زیرا این افراد آینده سازان مملکت خواهند بود.

خوابگاه کارمندی دانشجویی در تهرانعادت ها می توانند ترک داده شوند. به عبارتی تا زمانی که یک عادت به یک باور یا رفتار تبدیل نشده است، ترک کردن آن آسان است. گرچه عادت های بد در خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های دانشجویی حتی در کوتاه مدت هم اثرهای بدی برجا می گذارند، اما به هرحال بعد از مدتی با اراده کردن، می توانند ترک داده شوند.

خوابگاه/ اقامتگاه/ پانسیون های خودگردان شهر تهران و سایر شهرهای کشور را در خواب اینجا مشاهده کنید.

دیدگاه‌ها