شکاف طبقاتی بین ساکنین اقامتگاه پسرانه در تهران

بشرا یعقوبیان 1400/10/04 تعداد بازدید:‌ 358 دسته‌بندی: اقامتگاه

شکاف طبقاتی بین ساکنین اقامتگاه پسرانه در تهران

منظور از شکاف طبقاتی بین ساکنین اقامتگاه پسرانه در تهران چیست؟

در یک جامعه مدرن ممکن است اعضای جامعه از دیدگاه های مختلفی در طبقات گوناگونی قرار بگیرند. دسته بندی های اجتماعی، فرهنگی، سنی، طبقات صنفی و در نهایت دسته بندی های اقتصادی از این جمله هستند. در تمامی جوامع شرایط اقتصادی برای همه افراد جامعه یکسان نیست. این مساله موجب می شود که در بین افراد جامعه شکاف یا اختلاف طبقاتی از نظر اقتصادی به وجود بیاید. اقامتگاه پسرانه در تهران نیز به عنوان جامعه ای کوچک که دارای ساکنین مختلفی است، از این قاعده مستثنی نیست. ساکنین اقامتگاه پسرانه و دخترانه از چارگوشه کشور می آیند. همین مساله موجب می شود که اختلاف و تفاوت در بین آنها از نقطه نظرات مختلف وجود داشته باشد. بدون شک یکی از اصلی ترین این تفاوت ها اختلاف و شکاف طبقاتی اقتصادی است.

خوابگاه دخترانه در تهران  

 مشکلات ایجاد شده در اثر شکاف طبقاتی بین ساکنین اقامتگاه پسرانه در تهران

وجود شکاف طبقاتی در هر موقعیت و مکانی می تواند مشکل آفرین باشد. مقایسه امکانات و شرایط زندگی دیگران با آنچه که فرد خود در زندگی دارد، یکی از جوانب اختلاف و تفاوت طبقاتی می باشد. در خوابگاه پسرانه تهران و سایر خوابگاه دانشجویی و کارمندی نیز، شکاف طبقاتی می تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد. افراد با شرایط اقتصادی مناسب همواره دارای امکاناتی هستند که حتی زندگی همسطح افراد در خوابگاه کارمندی نیز این تفاوت را به خوبی نمایش می دهد. همین مساله سبب می شود که افراد با شرایط اقتصادی پایین تر نسبت به زندگی و امکانات خود دلسرد شوند.

پانسیون پسرانه تهران  

البته نحوه برخورد با سایرین که از نظر اقتصادی با ما تفاوت دارند تا حد زیادی به عزت نفس و همچنین نوع تفکر ما بستگی دارد. افراد با اعتماد بنفس بالا و کسانی که همواره عزت نفس خود را در اولویت قرار می دهند، در شرایطی که دیگران نسبت به آنها برتری دارند نیز روحیه خود را به خوبی حفظ می کنند. اما مشکل از آنجایی شروع می شود که برخی از ساکنین خوابگاه دخترانه در تهران و سایر شهرها خیلی کم سن بوده و هنوز به درک درستی از این مسائل نرسیده اند. بنابراین داشتن شکاف طبقاتی عظیم در خوابگاه تهران و سایر شهرها می تواند در نگرش این افراد به زندگی خطر آفرین باشد.

متاسفانه اتفاقات ناگواری که گاه در پانسیون دخترانه و پسرانه شاهد آن هستیم در بسیاری موارد از این شکاف طبقاتی ناشی می شود. دزدی هایی که صورت می گیرد، تعرض هایی که برخی افراد شاهد آن هستند، توهین هایی که در اثر داشتن امکانات بیشتر به برخی افراد وارد می شود تنها بخشی از مشکلات ایجاد شده در اثر شکاف طبقاتی در اقامتگاه پسرانه در تهران می باشند.

اقامتگاه پسرانه  

تدابیر کمک کننده به کاهش عوارض ناشی از شکاف طبقاتی در اقامتگاه پسرانه

مشکلات و مسائلی که اختلاف طبقاتی در یک اقامتگاه پسرانه می توانند ایجاد کنند بر کسی پوشیده نیست. بر همین اساس باید مسئولین خوابگاه و حتی گاهی در سطوح بالاتر یعنی مسئولین مربوطه در وزارت علوم نیز تدابیری برای جلوگیری از ایجاد این مشکلات بیندیشند. یکی از مهمترین راهکارهایی که می تواند به کاهش عوارض ناشی از شکاف طبقاتی در اقامتگاه دخترانه و پسرانه کمک کند، جلوگیری از ورود برخی وسائل از طرف ساکنین به خوابگاه می باشد. از این جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. ورود هرگونه زیورآلات و جواهرات گران قیمت به خوابگاه دخترانه باید ممنوع شود.
  2. استفاده از اتومبیل شخصی برای ساکنین خوابگاه و پانسیون در تهران باید با مجوزهای لازم انجام گیرد.
  3. ساکنین خوابگاه دانشجویی باید به منظور کاهش خطرات ممکنه، از آوردن برخی وسائل نظیر گوشی و لپ تاپ های گران قیمت به خوابگاه خودداری کنند.
  4. برخی از ساکنین ممکن است خوابگاه را با منزل شخصی اشتباه بگیرند و امکانات مختلف رفاهی از جمله وسایل برقی آشپزی و غیره را به همراه خود بیاورند. این امکانات در پانسیون پسرانه در اختیار همه نیست. همین مساله می تواند زمینه حسادت و سواستفاده دیگران را فراهم کند.
  5. داشتن لباس های متنوع و گران قیمت در یک خوابگاه دانشجویی به دور از عرف اینگونه مکان هاست. به همین دلیل بهتر است از آوردن لباس های گران قمیت به اقامتگاه دانشجویی خودداری شود.

مواردی که در بالا به آنها اشاره شد تنها توصیه هایی هستند که از طرف فعالین در حوزه صنعت خوابگاهداری به ساکنین ارائه می شوند. بدون شک عمل کردن به این توصیه ها به نظر ساکنین بستگی داشته و عواقب ناشی از عمل نکردن به آن نیز متوجه ساکنین اقامتگاه پسرانه در تهران خواهد بود.

خوابگاه دانشجویی دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید) کانال تلگرام خواب اینجا پیج اینستاگرام خواب اینجا برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها