شروع ورزش در خوابگاه دانشجویی

بشرا یعقوبیان 1400/05/06 تعداد بازدید:‌ 294 دسته‌بندی: خوابگاه دانشجویی

شروع ورزش در خوابگاه دانشجویی

چرا باید در خوابگاه دانشجویی ورزش کنیم؟

خوابگاه دانشجویی را نمی توان محلی جدا از کل بدنه جامعه دانست. ما هر روزه با هزاران توصیه از طرف متخصصان مختلف روبرو می شویم که انسان را به ورزش و داشتن تحرک بدنی تشویق می کنند. تاریخ بشر در کنار هزاران پروژه تحقیقی معتبر نشان داده اند که داشتن فعالیت بدنی انسان ها از ابتلا به انواع بیماری های متابولیکی و غیر متابولیکی محافظت می کند. این همه مفصل و انعطافی که در بدن انسان وجود دارند، از طراحی و تکامل این سیستم برای داشتن فعالیت های مختلف پرده بر می دارند. ما انسان ها اگر قرار بود که در خوابگاه و هر مکان دیگری مدام وقت خود را به نشستن و امور روزمره عادی سپری می کردیم، دیگر بدن ما به این همه انعطاف چه نیازی داشت؟ از طرفی دیگر می توان پرسید که چرا با داشتن فعالیت و تحرک احساس سرزندگی و سلامت بیشتری در انسان بروز می کند؟ پاسخ به این سوالات رمزگشای راز اهمیت ورزش و فعالیت بدنی است.

خوابگاه دانشجویی

خوابگاه دانشجویی پسرانه و دخترانه پذیرای افرادی که عموما در رنج سنی جوان قرار دارند. این افراد بدنی نسبتا آماده دارند که امکان انجام فعالیت های مختلف را برای آنها فراهم می کند. متاسفانه همین مشخصه بدنی در بین جوانان موجب شده است که آنها به سلامتی خود مغرور شده و اهمیت فعالیت بدنی مناسب برای سلامتی را نادیده بگیرند. تجمع چربی های مختلف در اطراف اندام های بدن یک جوان چه در یک اقامتگاه پسرانه و یا دخترانه و چه در هر مکان دیگری، می تواند تهدیدات سلامتی بی شماری را به همراه داشته باشد. ما در مقالات پیشین وبلاگ به معضل چاقی در اقامتگاه پسرانه تهران اشاره کردیم. در اینجا بنا داریم تا شما را با اهمیت ورزش در رفع این عارضه و هزاران عارضه دیگر سلامتی که از بی تحرکی ناشی می شوند آشنا کنیم.

خوابگاه پسرانه در تهران

شروع ورزش کردن در خوابگاه دانشجویی

خوابگاه دانشجویی می تواند در دسته بندی خوابگاهی در بین خوابگاه دانشجویی دولتی و خودگردان قرار بگیرد. خوابگاه دخترانه و پسرانه دولتی اقامتگاه هایی هستند که عموما از طرف دانشگاه های دولتی در اختیار دانشجویان قرار می گیرند. اقامتگاه خودگردان نیز انواع دیگری از اقامتگاه کارمندی و داشنجویی هستند که افراد مختلف امکان سکونت در آنها را دارند. یکی از مهمترین عواملی که می تواند در ورزش ساکنین خوابگاه دانشجویی در تهران و دیگر شهرها موثر باشد، وجود باشگاه های مختلف ورزشی در داخل خوابگاه است. این مساله به ساکنین خوابگاه این امکان را می دهد که در هر ساعتی از شبانه روز که مایل هستند به ورزش بپردازند.

خوابگاه تهران

اما نبود باشگاه و سالن ورزش اختصاصی در خوابگاه دانشجویی نباید مانعی برای ورزش باشد. یکی از سدهای ذهنی که در برابر ورزش جوانان وجود دارد، سن شروع ورزش است. بسیاری از ساکنین اقامتگاه دخترانه دانشجویی گمان می کنند که از سن مناسب برای شروع ورزش عبور کرده اند. اما این ذهنیت یک ذهنیت کاملا اشتباه است. تحقیقات بسیاری نشان داده اند که شروع ورزش در هر سن و سالی با در نظر گرفتن محدودیت های خاص فردی، می تواند کیفیت و شاخص سلامت انسان را بهبود ببخشد. شروع کردن ورزش در خوابگاه دانشجویی می تواند از یک پیاده روی ساده در محوطه و خیابان های اطراف خوابگاه شروع شود. همین تغییر کوچک در تغییر سبک زندگی و میزان فعالیت بدنی پس از مدتی میل و شوق به انجام ورزش های جدی تر را در ذهن افراد ایجاد می کند.

خوابگاه پسرانه تهران

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها