شرح وظایف سرپرست خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1399/06/28 تعداد بازدید:‌ 1727 دسته‌بندی: خوابگاه

شرح وظایف سرپرست خوابگاه

سرپرست خوابگاه کیست؟

کسانی که تجربه زندگی در خوابگاه را داشته اند به خوبی با کلمه سرپرست خوابگاه آشنایی دارند. در تمامی خوابگاه ها اعم از خوابگاه پسرانه و دخترانه دولتی و غیر دولتی یک یا چند نفر تحت عنوان سرپرست خوابگاه فعالیت دارند. این افراد در خوابگاه های دولتی توسط دانشگاه و یا مرکز علمی مربوطه و در خوابگاه غیر دولتی توسط مسئول خوابگاه انتخاب می شوند. هر مکانی صرف نظر از فعالیتی که دارد و هدفی که دنبال می کند دارای یکسری قوانین و مقررات و دستورالعمل ها می باشد. وظیفه اصلی سرپرست خوابگاه نظارت بر نحوه پیشبرد اهداف در خوابگاه در کنار رعایت مقررات تعریف شده می باشد. منظور از اهداف در خوابگاه تامین آسایش ساکنین خوابگاه و همچنین کمک به تعامل هرچه بهتر بین ساکنین می باشد.

خوابگاه دخترانه تهران

وظایف سرپرست خوابگاه در قبال ساکنین

سرپرست خوابگاه به عنوان فردی تاثیرگذار بر روند زندگی ساکنین خوابگاه دخترانه تهران دارای یکسری وظایف مشخص و شفاف است. این وظایف در ابتدای کار توسط مسئولین خوابگاه مشخص و تحت یک دستورالعمل به سرپرستین خوابگاه پسرانه در تهران ابلاغ می شوند. رعایت هر یک از این وظایف از طرف سرپرست خوابگاه، به تامین آسایش در پانسیون دخترانه تهران کمک شایان توجهی می کند. در اینجا به چند مورد از وظایف سرپرست خوابگاه اشاره می شود.

خوابگاه دخترانه در تهران

تهیه گزارش روزانه از اتفاقات خوابگاه

یک سرپرست خوب و کاربلد باید نسبت به تمامی اتفاقاتی که در طی شبانه روز در پانسیون پسرانه تهران رخ می دهد مطلع باشد. اطلاع از تمامی اتفاقات و یادداشت اتفاقات مهم یکی از وظایف اصلی سرپرست می باشد. بسیاری از دانشگاه ها بصورت هفتگی یا ماهیانه از سرپرست خوابگاه گزارش تحویل می گیرند. تهیه این گزارش ها به مدیریت هرچه بهتر اقامتگاه دخترانه در تهران کمک می کند.

نظارت بر عملکرد مناسب تاسیسات و تجهیزات

تاسیسات و تجهیزات خوابگاه دخترانه و پسرانه طیف وسیعی از امکانات خوابگاه را شامل می شوند. عدم کارکرد مناسب هر یک از آنها اختلال جدی در روند روزانه خوابگاه ایجاد می کند. سرپرست خوابگاه بایستی روزانه بر تمامی این تاسیسات و تجهیزات نظارت داشته و در صورت وجود اختلال در هر یک از آنها، مشکل را سریعا گزارش دهد. یکی از راه های کاربردی تشخیص مشکلات تاسیساتی در اقامتگاه پسرانه در تهران، تهیه دفتر گزارش خرابی تاسیسات می باشد. با این کار ساکنین خوابگاه می توانند مشکل تاسیساتی خود را در این دفتر یادداشت نموده و سرپرست خوابگاه نسبت به حل مشکل سریعا اقدام کند.

خوابگاه پسرانه تهران

اسکان و تخلیه ساکنین خوابگاه

با ورود فردی جدید به پانسیون پسرانه در تهران سرپرست خوابگاه وظیفه انجام کارهای اسکان را بر عهده دارد. فرم اسکان را به تازه وارد می دهد و تمامی مشخصاتش را ثبت می کند. اگر در بدو ورود نیاز به دریافت وسیله خاصی داشته باشد، وظیفه تهیه این وسیله بر عهده سرپرست خوابگاه می باشد. از طرفی دیگر اگر یکی از ساکنین اقامتگاه قصد تخلیه خوابگاه را داشته باشد انجام کارهای تخلیه او بر عهده سرپرست خوابگاه است.

تنظیم ساعات ورود و خروج و نظارت بر آن

تمامی اقامتگاه ها اعم از اقامتگاه های دخترانه و پسرانه دارای قانون ساعت ورود و خروج می باشند. در سکونتگاه هایی که افراد بصورت جمعی در آن زندگی می کنند عدم تعیین ساعت ورود و خروج تنها بی نظمی و سلب آسایش را به دنبال دارد. از این جهت تعیین ساعت ورود و خروج و نظارت بر رعایت این قانون بر عهده سرپرست خوابگاه دخترانه و پسرانه است.

خواب اینجا دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید) کانال تلگرام خواب اینجا پیج اینستاگرام خواب اینجا برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون

دیدگاه‌ها