شرایط ناخوشایند خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1397/01/29 تعداد بازدید:‌ 234 دسته‌بندی: زندگی در خوابگاه

شرایط ناخوشایند خوابگاه

شرایط ناخوشایند خوابگاه

گاهی دست یابی به شغل یا دانشگاه رویایی ما ممکن است چندان آسان نباشد و مجبور به اقامت در شهری غیر از شهر خودمان باشیم. بدون شک سفر به شهرهای دیگر و گاهی تجربه شرایط ناخوشایند خوابگاه نمی تواند افراد با اراده را از رفتن به شهرهای دیگر منصرف کند. به هر حال آشنایی با وضعیت خوابگاه های کارمندی دانشجویی دخترانه و پسرانه خالی از لطف نیست.

پانسیون ارزان دانشجویی

شرایط غیر بهداشتی خوابگاه ها:

مواجه شدن با شرایط غیربهداشتی خوابگاه های دانشجویی از اولین صحنه های ناخوشایندی است که برای اکثر ساکنین خوابگاه ممکن است اتفاق بیافتد. برخی از خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های پسرانه و دخترانه که تازه ساخت هستند و به عنوان مکان های اقامتی لوکس شناخته شده اند، شرایط خوبی برای زندگی دانشجویی و کارمندی را فراهم می کنند. اما متأسفانه اکثر پانسیون ها و خوابگاه های خودگردان و دولتی از شرایط عمومی مناسبی بهره مند نیستند و این امر باعث می شود که متقاضیان خوابگاه در همان بدو ورود با تصاویر متفاوتی از ذهنیت خود در مورد خوابگاه مواجه شوند.

خوابگاه خودگردان بانوان

شرایط غیر بهداشتی اتاق ها:

اگرچه شرایط بهداشت عمومی خوابگاه مانند جمع آوری روزانه زباله ها، شست و شو و نظافت بخش های عمومی خوابگاه، موارد مربوط به فرسودگی ساختمان یا فاضلاب آن و... توسط ساکنین قابل تغییر نیست، اما نظافت فضای داخل اتاق ها کاملأ به ساکنین آن مربوط می شود. گاهی در خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های دخترانه و پسرانه اتاق هایی پیدا می شود که زندگی در آن به مدت یک ساعت هم غیرقابل تحمل است. شاید از شنیدن اینکه برخی از ساکنین کفش های مورد استفاده خود را در زیر تخت ها نگه می دارند، چند روز یک بار ظرف ها شسته نمی شود، لباس ها و جوراب های نشسته چندین بار استفاده می شود و نهایتا بعد از چند هفته بایگانی رنگ آب به خود می بیند و... شوکه شوید. اما بهتر است بدانید که این شرایط در خوابگاه های کارمندی- دانشجویی دیده می شود.

پانسیون کارمندی در تهران

در خوابگاه ها، پانسیون و اقامتگاه های دخترانه، شاید یکی از موارد عذاب آور، شانه کردن موهای بلند در اتاق باشد. به دلیل کوچک بودن فضای اتاق و زیاد بودن تعداد اعضاء هم اتاقی، پیچیدن مو به موکت، پتو ها، لباس ها و... برای اکثر افراد صحنه چندش آوری را خلق می کند. در خوابگاه های کارمندی دانشجویی پسرانه، شنیدن صدای آروغ زدن های عمدی، دیدن تعداد زیادی لباس های شسته نشده و ... نیز سبب می شود خوابگاه های پسرانه از نظر وجود شرایط غیر بهداشتی، دست کمی از خوابگاه های دخترانه نداشته باشد.خوابگاه ارزان قیمت دانشجویی

گرچه در خوابگاه های دخترانه و پسرانه بسیاری از افراد تلاش می کنند که وضعیت بهداشتی خوابگاه بهبود پیدا کند اما گاهی تلاش ها بی فایده می شود. وجود باقیمانده های غذا در سینک های ظرفشویی، کابینت های کثیف و غذاهایی که روی گازها سر رفته، از تصاویر عادی است که روزانه با آن روبه رو هستید. استشمام بوی قابلمه های سوخته نیز جای خود دارد که هرچند مدت یک بار در تمام طبقات خوابگاه می پیچد.

حمام های مشترک:

از دیگر موارد ناخوشایندی که ممکن است زندگی در خوابگاه های دانشجویی- کارمندی را سخت جلوه دهد، استفاده از حمام های مشترک است. در برخی از خوابگاه ها به ازای هر 20 نفر یک حمام وجود دارد. بدتر از این زمانی اتفاق می افتد که برخی از حمام ها دچار مشکل می شوند و قابل استفاده نمی باشند، در این شرایط این تعداد به میزان چند برابر افزایش می یابد.

اقامتگاه خودگردان کارمندیانتخاب مناسب:

اگر خوابگاه با دقت انتخاب شود، می توان تا حدود زیادی از مواجه شدن با این مشکلات جلوگیری کرد. بهترین کار این است که قبل از رزرو، خوابگاه را از نظر تمیزی و کیفیت بسنجید. اگرچه در خوابگاه با مشکلات متعددی روبه رو خواهید شد اما ناگفته نماند که شما در خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون های کارمندی دانشجویی، زندگی مستقل خود را می سازید و بدون شک تجربه ای کاملا متفاوت خواهید داشت.

پانسیون/ اقامتگاه/ خوابگاه های دانشجویی کارمندی را در خواب اینجا مشاهده کنید.

دیدگاه‌ها