شرایط تأسیس بوفه در خوابگاه پسرانه دانشجویی

بشرا یعقوبیان 1398/06/24 تعداد بازدید:‌ 422 دسته‌بندی: خوابگاه

شرایط تأسیس بوفه در خوابگاه پسرانه دانشجویی

ایده تاسیس بوفه در خوابگاه پسرانه دانشجویی

بوفه های فعال در خوابگاه پسرانه در پی درخواست دانشجویان و در جهت بهبود در سطح خدمت رسانی به ساکنین خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه تاسیس می شوند. اغلب دانشجویان و دیگر ساکنین خوابگاه های دولتی و غیر دولتی با داشتن یک بوفه که بتوانند مایحتاج روزانه خود را از آن تامین کنند، موافق هستند. پس از این نظر جای نگرانی نیست و رضایت ساکنین می تواند یک تاییدیه معتبر جهت راه اندازی یک بوفه در خوابگاه پسرانه تهران باشد. پس کسانی که به فکر داشتن یک بوفه در خوابگاه هستند، می توانند در قدم اول با جمع کردن امضا موافقت ساکنین خوابگاه، مبنی بر نیاز دانشجویان و دیگر ساکنین خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه را به بوفه، شروع کنند.

تاسیس بوفه برای خوابگاه خودگردان و روزانه که تحت نظر وزارت علوم هستند و دانشگاه طرف قرارداد آنان است مسیری مشخص دارد. این مسیر از طریق شوراهای صنفی دانشجویی فعال صورت می گیرد. شرکت در مناقصه ها و مزایده هایی که هر سال برای واگذاری بوفه ها توسط دانشگاه ابلاغ می شود، دارای قوانین خاصی می باشد. تنها راه برای تأسیس بوفه پیگیری های لازم از طریق مراجع مربوطه است. اینگونه روش ها برای واگذاری بوفه های داخلی در خوابگاه پسرانه در تهران به نظم و همچنین قانون مداری هرچه بیشتر این کار کمک می کند.

خوابگاه تهران

چند و چون واگذاری بوفه در خوابگاه پسرانه دانشجویی

پس از کسب رضایت مبنی بر واگذاری بوفه به فرد موردنظر، قوانین و ضوابطی وجود دارد که باید زیر نظر دانشگاه، شورای صنفی و دیگر بخش های مربوطه رعایت شود. دانشگاه به افرادی که قصد تاسیس یک بوفه در خوابگاه را دارند، قوانین را ابلاغ و در برابر رعایت قوانین از فرد تعهد می گیرند. در این مطلب نمونه ای از مواردی که در هنگام تأسیس بوفه باید رعایت شود، ذکر شده است.

  • فروش دخانیات و یا هرگونه فعالیت غیر مجاز دیگر در بوفه باعث سلب امتیاز بوفه می شود. همچنین علاوه بر آن فرد یا افراد متخلف به کمیته انضباطی دانشگاه معرفی خواهند شد.
  • مزاحمت برای تردد دانشجویان ، فروش کالای مشکل دار یا تاریخ مصرف گذشته، فروش مواد غذایی بدون مجوز وزارت بهداشت، کم فروشی، گران فروشی، عدم انضباط ساعت کاری، برخورد نامناسب و عدم تأمین به موقع مایحتاج ضروری دانشجویان موجب جریمه نقدی و در صورت تکرار موجب سلب امتیاز می شود.
  • کالاهای موجود در بوفه باید فاکتور خرید معتبر با تاریخ و مهر فروشنده را داشته باشند.
  • سود هیچ یک از کالاها نباید بیشتر از 15 درصد نسبت به قیمت خرید آن کالا باشد.
  • صاحب بوفه و یا فروشنده موظف است هرگاه نماینده شورای صنفی رفاهی دانشجویان با ارائه کارت شناسایی خواستار کنترل  فاکتور های خرید بوفه بود، همکاری لازم را مبذول دارد.
  • کالاها بایستی از مراکز اصلی و عمده تأمین شده و واسطه ها به کمترین حد ممکن برسند.
  • طرف قرارداد حق واگذاری به غیر را نخواهد داشت.
  • رعایت نظافت و بهداشت محیط فروشگاه و اطراف آن به عهده ی صاحب بوفه خواهد بود.

اقامتگاه کارمندی

رقابت در مناقصه بوفه خوابگاه پسرانه

همانگونه که در بخش پیشین عنوان گردید، واگذاری بوفه همه خوابگاه های دانشجویی بصورت مناقصه ای صورت می گیرد. بر همین اساس تمامی افراد دارای شانس برابری برای کسب این امتیاز هستند. از آنجا که اداره بوفه در خوابگاه پسرانه و دخترانه به نوعی درآمدزایی و کمک خرج برای گرداننده آن به شمار می آید؛ دریافت چنین امتیازی می تواند رقابت سنگینی را در بین افراد ایجاد کند. جهت شرکت در این رقابت و مناقصه عموما فرم هایی نظیر آنچه که در ذیل می بینید، در وبسایت دانشگاه قرار داده می شود. متقاضیان دریافت این امتیاز می بایست با مراجعه به وبسایت دانشگاه مربوطه و وارد کردن اطلاعات خود، در این مناقصه شرکت کنند.

نمونه فرم مناقصه بوفه خوابگاه پسرانه

از آنجا که دانشگاه ... در نظر دارد بوفه واقع در خوابگاه ... را به مستاجر واجد شرایط واگذار نماید، لذا از متقاضیان درخواست می گردد حداکثر تا مورخ ... پیشنهادات خود را در پاکت در بسته به نشانی ... تحویل نمایند. دانشگاه پس از بررسی صلاحیت عمومی و همچنین ارزیابی قیمت اعلامی، بوفه مذکور را به مدت یکسال و بموجب قرارداد به متقاضی که بالاترین قیمت را پیشنهاد نموده باشد، واگذار خواهد کرد. قیمت پایه ... ریال برای هر ماه می باشد.

پانسیون در تهران

آنچه که در بالا مشاهده کردید نمونه ای از فرم مناقصه بوفه خوابگاه پسرانه و سایر خوابگاه ها می باشد. پر کردن اطلاعات درخواستی در این فرم و هر فرم مشابهی دیگری که در وبسایت دانشگاه منتشر می گردد، لازم و ضروری است. زیرا دانشگاه افراد گرداننده بوفه های دانشجویی و خوابگاهی را در برابر تمامی مواردی که در وظایف آنها ذکر شده است، مسئول می داند. لذا چنانچه قصد برنده شدن در یک مناقصه بوفه خوابگاهی را دارید باید در قدم اول حسن نیت خود را به مسئولین مربوطه ثابت کنید. اطمینان خاطر داشته باشید که با مدیریت صحیح و درست بوفه ای که به شما واگذار شده است، هم خود شما کسب سود و درآمد خواهید داشت و هم به آسایش سایر ساکنین کمک خواهید کرد.

خوابگاه پسرانه تهران

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی ،پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها