شرایط اورژانسی در خوابگاه دانشجویی

بشرا یعقوبیان 1401/05/20 تعداد بازدید:‌ 122 دسته‌بندی: خوابگاه دانشجویی

شرایط اورژانسی در خوابگاه دانشجویی

زندگی در هر شرایط موقعیتی می تواند خطرات و تبعات مختلفی با خود به همراه داشته باشد. کسی که در یک شهر شلوغ زندگی می کند همواره در معرض تصادف با اتومبیل های مختلف قرار دارد. این در حالیست که یک فرد ساکن در روستا نگرانی آنچنانی از بابت خطرات اتومبیل و ماشین نخواهد داشت. با این حال فردی که در یک روستا زندگی می کند نگرانی هایی از قبیل گزیدگی مار و سایر جانواران را باید در نظر داشته باشد. فردی که در یک خوابگاه دانشجویی زندگی می کند نیز باید برخی خطرات و شرایط اورژانسی را مد نظر بگیرد. شرایط اورژانسی در خوابگاه دانشجویی شامل شرایط و موقعیت هایی می شود که در آن ممکن است سلامت یک یا تعدادی از ساکنین خوابگاه با خطر روبرو شود.

چه شرایطی را باید در خوابگاه دانشجویی اورژانسی در نظر گرفت؟

شرایط اورژانسی می تواند برای تامین سلامتی یک یا چند نفر از ساکنین خوابگاه تهران خطر آفرین باشد. این خطر تا حدی پیش می رود که گاهی خطرات جانی نیز به همراه دارد. شرایط و موقعیت های مختلفی ممکن است موجب بروز این مشکل گردد. شرایط اورژانسی در خوابگاه دانشجویی شامل موارد زیر است:

  • بیمار شدن یکی از ساکنین خوابگاه دانشجویی به شکلی که نیاز به مداخله پزشکی داشته باشد.
  • ایجاد جراحت در اعضای بدن افراد در خوابگاه به صورتی که خونریزی مداوم و غیر قطع شونده داشته باشد.
  • بروز مسمومیت های غذایی و بدحال شدن فرد در صورتی که با اسهال و استفراغ شدید همراه باشد.
  • اقدام به خودکشی و تهدید به این کار از طرف یکی از ساکنین خوابگاه دانشجویی نیاز به تماس سریع با اورژانس اجتماعی دارد.
  • سوختگی های درجه دو به بالا که نیاز به مداخله دارویی دارند.
  • آتش سوزی در هر سطحی از خوابگاه دانشجویی نیاز به تماس سریع با آتش نشانی و تاسیسات خوابگاه دارد.
  • گم شدن وسایل باارزش ساکنین خوابگاه دانشجویی یک موقعیت اورژانسی است که سریعا مسئولین خوابگاه باید در جریان امر قرار بگیرند.
  • بروز درگیری شدید در بین دو یا تعداد بیشتری از ساکنین خوابگاه دانشجویی که منجر به زد و خورد شده و نیاز به اقدام مسئولین مربوطه داشته باشد.

اقدامات هوشمندانه در شرایط اورژانسی خوابگاه دانشجویی

یک موقعیت اورژانسی در خوابگاه دانشجویی ممکن است به دلایل مختلفی بروز کند. از یک بیماری گرفته تا یک اختلاف بین فردی می تواند شرایط اورژانسی را در خوابگاه تهران به وجود آورده و یا آن را تشدید کند. بنابراین نمی توان به طور کلی از بروز چنین مشکلاتی در خوابگاه جلوگیری کرد. انجام اقدامات درست و هوشمندانه در این موقعیت هاست که به شدت نتیجه کار را تغییر می دهد. در زمان روبرو شدن با یک موقعیت اورژانسی در خوابگاه دانشجویی در وهله اول می بایست که خونسردی خود را حفظ کنیم. در قدم بعدی باید سریعا تصمیم گیری کنیم که این موقعیت اورژانسی نیاز به کمک چه کسی یا کسانی دارد. بطور مثال در زمانی که با یک فرد بدحال در خوابگاه دانشجویی روبرو می شویم چنانچه سریعا با اورژانس تماس بگیریم راحت تر و بهتر می توانیم به این فرد کمک کنیم.

در قدم بعدی انجام هرگونه اقدامی است که می تواند هر چند کم اما تا حدی به فرد یا افراد گیر افتاده در موقعیت اورژانسی کمک برساند. در واقع اقدامات درست و مفید در موقعیت های اورژانسی در خوابگاه دانشجویی همان اقداماتی هستند که در حد توان خود می توانند شرایط را به سمت و سوی نرمال و طبیعی شدن پیش ببرند.

 

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها