شرایط اقامت در خوابگاه خودگردان

بشرا یعقوبیان 1399/01/04 تعداد بازدید:‌ 1480 دسته‌بندی: پانسیون کارمندی

شرایط اقامت در خوابگاه خودگردان
پانسیون خودگردان در تهران:

مشکلات متعدد زندگی در کلان شهرهای مانند تهران بر هیچ کس پوشیده نیست. از تحمل آلودگی هوا و ترافیک گرفته تا پیدا کردن مسکن مناسب برای اقامت موقت، از معضلات جدی زندگی در شهر تهران است. اما با توجه به ظرفیت بالای کلان شهر تهران در پذیرش شاغلین و کارمندان، در مقایسه با شهرهای کوچکتر، میزان جذب و پذیرش متقاضیان کار روبه افزایش است. این افزایش جمعیت کارمندی در شهر تهران، باعث رونق گرفتن بازار خوابگاه و پانسیون  پسرانه در تهران شده است. این مکان های اقامتی گرچه به عنوان اقامتگاه های موقت شناخته شده اند، اما گاهی برای یک یا چند سال به مسکن اصلی برخی کارمندان تبدیل می شود و با به کار گرفتن عناوین مختلفی مانند، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه، پانسیون دانشجویی، پانسیون کارمندی و… به جذب متقاضیان می پردازند. برخی از پانسیون های کارمندی به دانشجویان نیز اجازه اقامت می دهند. عکس همین قضیه برای پانسیون های دانشجویی نیز اتفاق می افتد. به عبارتی می توان گفت، اغلب پانسیون ها به طور مشترک پذیرای دانشجویان و کارمندان هستند.

خوابگاه در تهران
شرایط اقامت در خوابگاه خصوصی:

خوابگاه دانشجویی در تهران  و پانسیون های کارمندی به دلایل مختلف، تنها میزبان افرادی نیستند که از شهرهای دیگر به تهران می آیند، بلکه با توجه به جمعیت بالا و وسعت زیاد شهر تهران، همچنین به وجود آمدن ترافیک های چند ساعته و تلف شدن وقت مفید در پشت چراغ های قرمز، برخی از ساکنین تهران نیز به اقامت در پانسیون های کارمندی روی آورده اند. به ویژه برای افرادی که محل کار آن ها با محل سکونتشان فاصله زیادی دارد و گاهی مجبور خواهند بود، برای آن که ساعت ۸ به محل کار خود برسند، ساعت ۵ صبح از خانه خارج شوند، کنار آمدن با این اوضاع دیوانه کننده است. می توان گفت تنها دلیل روی آوردن کارمندها و شاغلین جوان تهرانی به پانسیون های کارمندی محدود به تحمل شرایط ترافیک و دوری از محل کار نیست.

پانسیون تهران

در محله های مناسب تهران قیمت خانه های اجاره ای و واحدهای مسکونی بسیار بالا است. پرداخت ماهیانه هزینه های هنگفت مربوط به مسکن، خارج از توان بسیاری از کارمندان می باشد. به همین دلیل این افراد با یافتن خوابگاه دخترانه و  خوابگاه پسرانه تهران قیمت در موقعیت های نزدیک به محل کار خود، از زیر بار هزینه های اضافی خارج می شوند. شرایط زندگی در پانسیون برای افرادی که از شهرهای دیگر به تهران می آیند کمی دشوار است، اما به هرحال این افراد به هوای موقعیت شغلی بهتر، خود را برای دوری از خانواده و این گونه شرایط زندگی آماده کرده اند، به همین دلیل، راحت تر می توانند با زندگی در پانسیون کنار بیایند. اما برای کارمندانی که از شهر تهران هستند و مجبور به اجاره کردن پانسیون شده اند، تحمل قوانینی مانند منع رفت و آمد می تواند ناراحت کننده باشد.

اقامتگاه دخترانه

شرایط موجود در پانسیون های کارمندی:

به طور عموم از امکاناتی مانند اتاق های با ظرفیت های مختلف، آشپزخانه، سرویس های بهداشتی، حمام و لباسشویی برخوردار هستند. اما پانسیون های لوکس برای اثبات خود، امکانات بهتری در اختیار ساکنین قرار می دهند، گرچه به صورت ماهیانه، مبلغ بالاتری از ساکنین خود دریافت می کنند. برای مثال پانسیون هایی که در موقعیت های مناسب مکانی قرار گرفته اند و امکاناتی مانند اتاق مطالعه، بوفه، تراس اختصاصی برای هر اتاق، وایرلس و اینترنت پرسرعت، اتاق کامپیوتر و… ارائه می دهند. با وجود تمام این امکانات، پانسیون کارمندی در تهران از نظر متراژی که به هر نفر اختصاص پیدا می کند، مشکل دارند. اختصاص دادن اتاق های کوچک برای چندین نفر سبب سخت شدن زندگی در پانسیون ها شده است.

خوابگاه تهران

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها