سیستم های سرمایشی در خوابگاه دخترانه

بشرا یعقوبیان 1399/05/20 تعداد بازدید:‌ 336 دسته‌بندی: خوابگاه دخترانه

سیستم های سرمایشی در خوابگاه دخترانه

در روزهای گرم سال نظیر آنچه که اینروزها تجربه می کنیم، استفاده از یک سیستم سرمایشی در خوابگاه در اولویت قرار دارد. هوای گرم تابستانی برای بسیاری از افراد خوشایند نیست. در این فصل از سال افراد ساکن در اقامتگاه های مختلف نظیر خوابگاه دخترانه تهران تمایل به استفاده از سیستم های خنک کننده دارند. در کشور ما به علت دارا بودن هوایی نسبتا گرم و خشک در تابستان، نیاز به این امر صد چندان می شود. برای رفع این مشکل در ساختمان های مختلف از جمله پانسیون پسرانه در تهران تمهیدات مختلفی در نظر گرفته می شود. از جمله این تمهیدات می توان به تعبیه سیستم های سرمایشی در خوابگاه و پانسیون اشاره کرد.

خوابگاه دخترانه تهران

انواع سیستم سرمایشی در خوابگاه پسرانه

خوابگاه پسرانه و دخترانه نظیر سایر اقامتگاه ها نیازمند تعبیه سیستم سرمایشی متناسب با شرایط خود است. امروزه در بین عرضه کنندگان وسایل سرمایشی ساختمان انواع سیستم ها از ساده ترین تا پیشرفته ترین آنها به چشم می خورد. در اینجا به چند مورد از وسایل سرمایشی رایج و مشخصات آنها اشاره می شود:

پنکه زمینی و سقفی

این مورد یکی از قدیمی ترین و ساده ترین سیستم های خنک کننده مورد استفاده در ساختمان های مختلف است. پنکه های سقفی و زمینی با استفاده از ایجاد جریان هوا و جابجایی آن در محیط های بسته نظیر اتاق های پانسیون دخترانه تهران موجب کاهش دمای محیط می گردند. قدرت خنک کنندگی محیط در این سیستم ضعیف است. بر همین اساس استفاده از این سیستم ها امروزه در ساختمان های مختلفی نظیر خوابگاه پسرانه منسوخ شده است.

خوابگاه پسرانه تهران

کولر آبی

کولرهای آبی یکی از سیستم های سرمایشی محبوب در کشور ما محسوب می شوند. دلیل این امر تولید رطوبت توسط آنها در کنار خنک کردن محیط است. از آنجاییکه کشور ما عمدتا دارای آب و هوای گرم و خشک است این سیستم سرمایشی برای استفاده در این اقلیم مناسب است. بسیاری از خوابگاه های دخترانه تهران و دیگر شهرها برای خنک کردن هوا در فصول گرم سال از کولر آبی استفاده می کنند. مصرف پایین برق در کولر آبی یکی دیگر از دلایل محبوبیت آن برای نصب در ساختمان های مختلف از جمله اقامتگاه دخترانه تهران است.

کولر گازی (اسپیلت)

یکی از محبوب ترین سیستم های خنک کننده در ساختمان ها، کولر گازی یا اسپیلت است. این سیستم سرماساز بشکلی اتوماتیک و قابل تنظیم دمای محیط را در یک رنج مناسب حفظ می کند. با اینکه کولرگازی محبوبیت زیادی در بین افراد مختلف از جمله ساکنین پانسیون پسرانه تهران دارد، اما استفاده از آن در پانسیون و خوابگاه زیاد رایج نیست. علت این امر به مصرف بالای برق در آن و همچنین هزینه زیاد برای نصب یک کولرگازی در هر اتاق خوابگاه بر می گردد.

اقامتگاه پسرانه در تهران

فن کوئل

فن کوئل ها یکی دیگر از وسایل سرمایشی و گرمایشی محبوب در خوابگاه دخترانه و پسرانه هستند. بله درست است این سیستم ها توانایی دوگانه در تولید هوای گرم و سرد را دارند. این امر یکی از دلایل عمده در محبوبیت بالای این نوع سیستم هاست. با این کار تنظیم دما در تابستان و زمستان در اتاق خوابگاه دخترانه تهران به راحتی صورت می گیرد.

انتخاب بهترین سیستم سرمایشی برای پانسیون دخترانه تهران

برای انتخاب بهترین سیستم سرمایشی در خوابگاه دخترانه و پسرانه عوامل مختلفی باید مد نظر گرفته شوند. یکی از مهمترین عوامل دخیل در انتخاب بهترین سیستم سرمایشی، نوع آب و هوای منطقه است. بطور مثال مناسب ترین سیستم سرمایشی برای خوابگاه پسرانه واقع در منطقه با آب و هوای خشک، کولر آبی است. کولر آبی در کنار تولید هوای خنک میزان رطوبت مورد نیاز محیط را نیز فراهم می کند.

پانسیون پسرانه در تهران

از طرفی دیگر کولر آبی برای استفاده در محیط هایی که با کمبود شدید آب مواجه هستند مناسب نیست. زیرا چنانچه پانسیون پسرانه در محیطی کم آب باشد از طرفی آب مورد نیاز کولر تامین نمی شود. از طرفی دیگر با مصرف آب به وسیله کولر آبی به مشکل کم آبی منطقه ای که اقامتگاه دخترانه در آن واقع است دامن زده می شود. در کنار ملاک های ذکر شده عوامل دیگری نظیر میزان بودجه خوابگاه، نوع ساختمان پانسیون پسرانه، نوع تهویه ساختمان پانسیون و ... بر انتخاب نوع سیستم سرمایشی خوابگاه تاثیرگذار هستند.

خواب اینجا دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید) کانال تلگرام خواب اینجا پیج اینستاگرام خواب اینجا برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون

دیدگاه‌ها