سپری کردن دوران قرنطینه در خوابگاه پسرانه در تهران

بشرا یعقوبیان 1400/02/11 تعداد بازدید:‌ 195 دسته‌بندی: خوابگاه پسرانه

سپری کردن دوران قرنطینه در خوابگاه پسرانه در تهران

کرونا و زندگی در خوابگاه پسرانه در تهران

خوابگاه پسرانه در تهران نظیر بسیاری دیگر از محل اقامت هایی که افراد مختلف در آن ساکن هستند، با شروع بحران کرونا دچار تغییر و تحول شده است.  در گذشته افراد نگران آنچه که امروزه به خاطر کرونا به فکر می کنند نبودند. رعایت فاصله گذاری، ارتباط حداقلی با سایر افراد، بیرون رفتن های محدود و کنترل شده همه و همه می توانند سبک زندگی ساکنین خوابگاه پسرانه در تهران را دچار تحول کند. بسیاری از دانشجویان که کلاس های دانشگاهی آنها بصورت آنلاین برگزار می شود، دیگر نیازی به بودن در خوابگاه پسرانه ندارند. این در حالی است که تعداد قابل توجهی از ساکنین خوابگاه پسرانه در تهران به دلایل شخصی و کاری هنوز هم در خوابگاه پسرانه تهران و دیگر خوابگاه ها ساکن هستند.

خوابگاه پسرانه در تهران

این دسته از افرادی که با وجود همه گیر شدن هرچه بیشتر ویروس مهلک کرونا در خوابگاه و پانسیون پسرانه به سر می برند، مجبور به تغییر سبک و استایل زندگی خود شده اند. از یک طرف باید نهایت سعی خود را داشته باشند که در محیط خارج از خوابگاه پسرانه در تهران از ابتلا به کرونا دوری کنند. و از طرفی دیگر هر یک از دوستان آنها در خوابگاه و اقامتگاه پسرانه و دخترانه ممکن است ناقل این بیماری باشند. اگرچه که کرونا به کلی ساختار جهانی را تغییر داده با این وجود هنوز هستند افرادی که مجبور به انجام امور خود به شکل سابق در خوابگاه پسرانه در تهران می باشند.

خوابگاه پسرانه در تهران

قرنطینه همگانی و خوابگاه پسرانه در تهران

خوابگاه پسرانه در تهران تحت تاثیر شرایط کرونایی ساکنین خود را ملزم به رعایت یکری اصول اولیه نموده است. در چندین ماه اخیری که با شدت هر چه تمام تر ویروس کرونا در حال گرفتار کردن مردم کشورمان است، دولت را ملزم به اتخاذ تصمیماتی نموده است. قرنطینه همگانی یکی از این تدابیری است که نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورهای جهان به عنوان روشی برای کنترل و مقابله با کرونا استفاده می شود. این روش در ایران نیز موجب تعطیل شدن بسیاری از ادارات و اصناف مختلف گردید. با این وجود تعدادی از ساکنین خوابگاه پسرانه در تهران به دلیل شرایط تحصیلی و کاری خاصی که دارند مجبور به ادامه فعالیت خود هستند.

خوابگاه پسرانه

ساکنین خوابگاه پسرانه در تهران گاهی کارمندانی هستند که شرایط کاری آنها به گونه ای است که امکان تعطیل شدن در ایام قرنطینه را ندارند. این مساله برای برخی از دانشجویان مخصوصا در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز اتفاق می افتد. این افراد که عموما در خوابگاه پسرانه تهران سکونت دارند برای انجام کارهای پایان نامه خود ملزم به حضور در دانشگاه می باشند. در چنین شرایطی لزوم رعایت کردن اصول بهداشتی جهت پایبند بودن به قرنطینه همگانی از اهمیت بالایی برخوردار است.

خوابگاه پسرانه در تهران

اهمیت رعایت پروتکل های بهداشتی توسط ساکنین خوابگاه پسرانه در تهران

خوابگاه پسرانه در تهران به دلیل ماهیت زندگی جمعی که در آن برقرار است به رعایت اصول بهداشتی بیش از هر مکان دیگری نیاز دارد. در تمام مدتی که همه ما کم و بیش با عواقب همه گیری ویروس کرونا درگیر بودیم، پزشکان و متخصصان حوزه بهداشت و سلامت همواره نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرده اند. پروتکل های بهداشتی نه تنها در حوزه مربوط به کرونا بلکه در شرایط سلامت عمومی جامعه بسیار با اهمیت هستند. اما آنچه که ما را بر آن داشته که در این مقاله به اهمیت رعایت پروتکل های بهداشتی در خوابگاه پسرانه در تهران بپردازیم، ماهیت زندگی افراد در چنین اقامتگاهی است.

زندگی در خوابگاه پسرانه در تهران بصورت جمعی و گروهی است. اگر آن دسته از افرادی را که در اتاق های تک نفره نادیده بگیریم، بطور کلی ساکنین خوابگاه پسرانه در تهران ارتباط نزدیکی با یکدیگر دارند. این مساله در دوران قبل از کرونا یکی از نقاط قوت اینگونه اقامتگاه ها به شمار می رفت. زیرا بسیاری از ساکنین خوابگاه پسرانه تمایل دارند اوقات بیکاری و فراغت خود را با دوستان خود سپری کنند. اما در دوران کرونا نیز می توان با رعایت یکسری اصول اولیه و ساده بهداشتی به راحتی از ابتلا خود و سایر ساکینن خوابگاه دولتی و خودگردان به ویروس کرونا جلوگیری کرد. در مقاله بعدی وبلاگ خواب اینجا با ما همراه باشید تا بهترین راه کارهای پیشگیری از ابتلا به کرونا در خوابگاه پسرانه را با شما در میان بگذاریم.

خوابگاه پسرانه تهران

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها