سندرم پیش از قاعدگی در خوابگاه دخترانه

بشرا یعقوبیان 1401/08/05 تعداد بازدید:‌ 56 دسته‌بندی: خوابگاه دخترانه

سندرم پیش از قاعدگی در خوابگاه دخترانه

دوران قاعدگی یا عادت ماهیانه برای اکثریت خانم ها دوره ای آشنا است. این دوره از زندگی که تقریبا هر ماه تکرار می شود، برای خانم هایی که آن را تجربه می کنند با اتفاقات و حس و حال مختص به خود همراه است. در این میان سندرم پیش از قاعدگی یا پی ام اس یکی از آزاردهنده ترین تجربه های زندگی هر زنی را به خود اختصاص می دهد. سندرم پیش از قاعدگی به دوزهایی گفته می شود که بدن زن تحت تاثیر تغییرات هورمونی دچار یکسری تغییرات فیزیولوژیک شده که مسائل مختلفی از جمله تغییرات در خلق و خو را با خود به همراه دارد. این مساله برای ساکنین خوابگاه دخترانه مانند هر زن دیگری در هر شرایط دیگر ممکن است مشکلات و آزارو اذیت های خاص خود را به دنبال داشته باشد. سندرم پیش از قاعدگی برای ساکنین خوابگاه دخترانه در تهران و هر مکان دیگری به دلیل تاثیری که بر شرایط جسمی و روانی افراد دارد نیازمند در نظر داشتن ملاحظات خاص از سوی دیگران بوده که ممکن در خوابگاه و هر نوع اقامتگاه مشابه دیگری شرایط افراد به خوبی درک نشود. 

خوابگاه دخترانه

درک متقابل در خوابگاه دخترانه در زمان سندرم پیش از قاعدگی

بدون شک درک متقابل و دوسویه در هر شرایط و موقعیتی از واجبات روابط گوناگون بوده و می تواند به طور خاص بر کیفیت روابط افراد در هر موقعیتی اثرگذار باشد. این مساله در مورد زمان سکونت در خوابگاه دخترانه نیز صدق می کند. بدون داشتن درک متقابل در بین افراد ساکن در خوابگاه دانشجویی و کارمندی، تجربه زندگی همراه با آرامش و آسایش امری دور از انتظار است. این مساله در دوران قاعدگی و پیش از آن در زمان بروز علائم سندرم پیش از قاعدگی نیز صدق می کند. بسیاری از ساکنین خوابگاه دخترانه در تهران دوران قاعدگی و سندرم پیش از قاعدگی را با همه علائم آزاردهنده آن تجربه می کنند. همین مساله سبب می شود که دشاتن درک متقابل در خوابگاه دخترانه در زمان سندرم پیش از قاعدگی یکی از مهمترین مسائل در ارتباطات دوستانه در خوابگاه باشد. 

صد البته که علائم و نشانه های تمامی افراد در زمان سندرم پیش از قاعدگی چه در خوابگاه دخترانه تهران و چه در هر موقعیت دیگری کاملا مشابه نیست. هر کسی براساس خصوصیات فردی بدن خود ممکن است علائم و نشانه های خاصی را در دوران قاعدگی و زمان پیش از آن از خود بروز دهد. اما آنچه مسلم است این است که سپری کردن این دوران برای اکثریت قریب به اتفاق ساکنین خوابگاه دخترانه و سایر زن ها در موقعیت های دیگر، امری آسان نیست. تجربه تغییرات خاص در خلق و خو اعم از علائم افسردگی مقطعی، پرخاشگری، واکنش پذیری بالا، حساسیت های بی دلیل و غیره از جمله علائم روانی قابل بروز در این دوران هستند. در کنار علائم روحی و روانی که افراد در خوابگاه دخترانه در زمان سندرم پیش از قاعدگی تجربه می کنند، علائم جسمانی نیز نظیر دردهای شکمی، درد در نواحی ران ها، دردهای عضلانی، سردردهای میگرنی حساس به هورمون و غیره نیز از جمله علائم شایع می باشند. 

خوابگاه دخترانه

داشتن درکی متقابل همراه با همدلی و دلسوزی دوطرفه در هر موقعیتی از جمله در دوران سندرم پیش از قاعدگی در خوابگاه دخترانه در تهران سبب می شود که گذر کردن از این دوران بدون دغدغه فکری و موانع عصبی امری آرامش بخش برای ساکنین باشد. گر هر یک از ساکنین خانم خوابگاه در تهران بدانند که در دوران قاعدگی و زمان های پر تنش پیش و پس از آن از طرف دوستان و هم اتاقی های خود مورد لطف و محبت و درک صددرصدی قرار می گیرند بدون شک گذر از این دوره برای آنها آسان بوده و تمامی سعی خود را به کار نیز به کار می گیرند که موجب آزار و اذیت دیگران نشوند. از طرفی دیگر داشتن درک و همدلی نسبت به یکدیگر در دوره های پر تنشی نظیر دوره سندرم پیش از قاعدگی همدلی و محبت را بین ساکنین خوابگاه دخترانه افزایش داده و این لطف و محبت له تک تک افراد برمی گردد. 

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها