سایه سیاه افسردگی در پانسیون دخترانه (بخش اول)

بشرا یعقوبیان 1400/11/23 تعداد بازدید:‌ 273 دسته‌بندی: پانسیون دخترانه

سایه سیاه افسردگی در پانسیون دخترانه (بخش اول)

افسردگی را بیماری قرن نامیده اند. همین جمله کوتاه به تنهایی می تواند ترسی عجیب و غیرقابل وصف از این بیماری خاموش را در وجود تک تک مخاطبان خود قرار دهد. ترس از افسردگی به میزان زیادی به ماهیت ناشناخته این بیماری برمی گردد. افراد در پانسیون دخترانه و مکان های دیگر روزانه با احساسات مختلف و گاها متناقضی روبرو می شوند. احساس افسردگی و ناراحتی می تواند یکی از آنها باشد. اگرچه همه گیر شدن بیماری افسردگی در سرتاسر دنیا با سرعت بالایی در حال وقوع است. اما هر گونه احساس اندوه و ناراحتی را نمی توان افسردگی نامید. سایه سیاه افسردگی در پانسیون دخترانه می تواند بر زندگی هر یک از افراد بیافتد. اما حالت های زیادی وجود دارند که حس غم و اندوه را در فرد ایجاد می کنند، ولی افسردگی نیستند. با این وجود نمی توان ابتلا به این بیماری روحی را در خوابگاه دانشجویی و کارمندی انکار کرد. 

پانسیون دخترانه تهران

دلایل ابتلا به افسردگی در پانسیون دخترانه

اگر از یک فرد افسرده بپرسیم چه دلیلی موجب بروز این بیماری در شما شده است، به احتمال زیاد جواب این سوال را نمی داند. ابتلا به افسردگی در پانسیون دخترانه در تهران و هر مکان دیگری ممکن است در اثر یکسری پیشامدهای مختلف باشد. از اصلی ترین دلایل ابتلا به افسردگی در افراد، دلایل زیست شناختی می باشند. بسیاری از کمبودهای تغذیه ای نظیر کمبود انواع ویتامین ها و مواد معدنی می توانند مستقیما با ابتلا به افسردگی در پانسیون دخترانه مرتبط باشند. علاوه بر این مسائل، ابتلا به افسردگی دلایل روانشناختی مختلفی نیز دارد. یکی از مواردی که روانشناسان آن را با افسردی مرتبط می دانند، تنهایی می باشد. تنهایی می تواند عاملی برای فرو رفتن افراد به درون خویشتن و در پی آن ابتلا به افسردگی باشد. متاسفانه در پانسیون دخترانه تهران برای برخی از افراد تنهایی به شکل آزاردهنده ای وجود دارد. 

عدم ارتباط صحیح با سایرین در پانسیون دخترانه می تواند منجر به تنها شدن شود و نشانه های افسردگی در پی آن بیایند. مورد آزاردهنده در این زمینه چرخه معیوبی است که تنهایی و افسردگی با خود به همراه می آورند. افراد تنها در پانسیون دخترانه در تهران افسرده می شوند، متعاقب آن همین افراد افسرده با خلق و خوی خاص خود ممکن است بیش از پیش سایرین را از خود برانند و این چرخه می تواند تا ابد ادامه داشته باشد. یکی دیگر از دلایل واضح ابتلا به افسردگی در خوابگاه در تهران، تجربه اضطراب مزمن است. اضطراب های آنی و شدیدی که ممکن است افراد در اثر یک صانحه تجربه کنند، به میزان استرس مزمنی که هر لحظه و هر ثانیه با انسان همراه است، خطرناک نیستند. اضطراب مزمن می تواند با معیوب کردن بخش هایی از مغز، ریسک ابتلا به افسردگی را به میزان زیادی افزایش دهد. 

پانسیون دخترانه در تهران

از دیگر دلایل ابتلا به افسردگی در پانسیون دخترانه می توان به حس کمالگرایی در افراد اشاره کرد. همه انسان ها تمایل دارند کارها و امورات زندگی خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. این مساله به خودی خود تا زمانی که به حالت وسواس گونه تبدیل نشود، ایرادی ندارد. برخی از ساکنین خوابگاه و پانسیون به میزان زیادی به کمالگرایی در همه یا بخش هایی از زندگی خود دچار هستند. کمالگرایی در زندگی با تجربه حس سرخوردگی تحمل ناپذیری همراه است. افراد کمالگرا در خوابگاه دانشجویی نمی توانند بر تمایلات خود مبتنی به انجام کارها به بهترین و بی نقص ترین شکل ممکن غلبه کنند. به همین دلیل بروز کوچکترین مشکلی در هر کار می تواند حس شکست وصف ناپذیری برای آنها به همراه داشته باشد. همین احساس شکست های مداوم خود یکی از محرک های اصلی در ابتلا افراد به افسردگی در پانسیون دخترانه می باشد. 

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها