ساعت ورود و خروج از خوابگاه دانشجویی

بشرا یعقوبیان 1400/08/05 تعداد بازدید:‌ 1949 دسته‌بندی: خوابگاه دانشجویی

ساعت ورود و خروج از خوابگاه دانشجویی

چرا خوابگاه دانشجویی ساعت ورود و خروج دارد؟

خوابگاه دانشجویی و زندگی در آن عموما با قوانین مختص به خود شناخته می شود. حتی افرادی که تجربه زندگی در خوابگاه دخترانه و پسرانه را ندارند به این اصل آگاه هستند که زندگی در این مکان ها طبق قوانین خاصی برقرار است. یکی از این قوانین لزوم رعایت ساعت ورود و خروج از خوابگاه دانشجویی می باشد. ساکنین خوابگاه دانشجویی در تهران و سایر شهرها موظف هستند که طبق دستورالعمل های خاصی در ساعات مشخصی از شبانه روز در خوابگاه حضور داشته باشند.

اگرچه ممکن است وضع قوانین ساعت ورود و خروج از خوابگاه و سایر قوانین خیلی مطابق میل ساکنین نباشد. اما باید این نکته را در نظر داشت که بدون رعایت کردن اینگونه قوانین هرگز نمی توان امنیت و آسایش ساکنین پانسیون دخترانه و پسرانه را فراهم نمود. ساعت ورود و خروج به خوابگاه تهران و سایر خوابگاه ها علاوه بر اینکه به حفظ امنیت خود شخص کمک می کند، متضمن تامین آسایش سایر ساکنین نیز می باشد. زیرا در صورتی که ساکنین پانسیون پسرانه در تهران اجازه داشته باشند که در هر ساعت شبانه روز به پانسیون رفت و آمد کنند به راحتی می توانند امنیت و آسایش سایرین را نیز با اختلال مواجه کنند.

خوابگاه دانشجویی

ساعت ورود و خروج به خوابگاه دانشجویی

بر اساس آنچه که در قسمت پیشین به آن اشاره شد، وضع قوانین مربوط به ورود و خروج به خوابگاه دانشجویی می تواند در حفظ نظم خاص زندگی در خوابگاه تاثیرگذار باشد. ساعات خاصی که برای این ممنوعیت ها در نظر گرفته می شود عموما توسط مسئولین دانشگاه و یا در صورت خصوصی بودن خوابگاه توسط مسئولین خوابگاه وضع می شود. ساکنین اقامتگاه دخترانه و پسرانه معمولا بین ساعت های 22 تا 6 موظف هستند که در اقامتگاه دانشجویی و کارمندی حضور داشته باشند. البته این ساعت ها بر اساس فصل و یا شهر مورد نظر ممکن کمی تغییر کند. بطور مثال در فصول بهار و تابستان به دلیل طولانی تر بودن روزها، معمولا ساعت ورود و خروج به خوابگاه کمی جلوتر برده می شود.

پانسیون دخترانه در تهران

چه کسی بر ساعت ورود و خروج از خوابگاه دانشجویی نظارت دارد؟

تقریبا در تمامی انواع اقامتگاه دانشجویی و کارمندی سرپرست یا سرپرست هایی برای نظارت بر نظم خوابگاه بصورت شبانه روزی حضور دارند. این افراد موظف هستند که بر رفت و آمد ساکنین خوابگاه کارمندی و دانشجویی نظارت کرده و از ورود افراد متفرقه به درون خوابگاه جلوگیری کنند. از طرفی دیگر این افراد با استفاده از تکنیک های مختلفی ساعات ورود و خروج ساکنین را مورد نظر قرار می دهند. در برخی از خوابگاه ها ممکن است این نظارت بصورت کاملا سنتی بوده و تنها با شناسایی افراد صورت گیرد.

خوابگاه پسرانه در تهران

با این وجود بسیاری از خوابگاه ها و اقامتگاه های سطح تهران و سایر شهرها، امروزه از تکنولوژی های نوین تری نظیر گیت های ورود و خروج استفاده می کنند. این گیت ها که در ورودی اقامتگاه پسرانه تهران قرار می گیرند تنها در صورتی اجازه ورود به ساکنین را خواهند داد که با کارت ورود معتبر نسبت به باز کردن گیت اقدام کنند. علاوه بر این برخی انواع اقامتگاه دانشجویی در تهران نیز از تکنولوژی دستگاه انگشت زنی استفاده می کنند. کارکرد این دستگاه ها بر اساس اثرانگشت ساکنین خوابگاه می باشد.

در نهایت اطلاعاتی که از این دستگاه ها یا دفاتر دستی حضور و غیاب سرپرستین خوابگاه وجود دارد تحت نظر مسئولین اصلی خوابگاه آنالیز و بررسی می شود. پس از بررسی این اطلاعات در صورتی که قوانین مربوط به ورود و خروج به خوابگاه دانشجویی از طرف یکی از ساکنین در چندین مورد نقض شده باشد این اطلاعات ممکن است در اختیار مراجع بالاتر نظیر مسئولین حراست مربوطه قرار گیرد.

خوابگاه دانشجویی

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها