زندگی در پانسیون دخترانه تهران

بشرا یعقوبیان 1398/05/29 تعداد بازدید:‌ 878 دسته‌بندی: پانسیون دخترانه تهران

زندگی در پانسیون دخترانه تهران

پانسیون دخترانه تهران

پانسیون دخترانه تهران دلگرمی بزرگی برای دختران دانشجو و کارمندی است که جهت رسیدن به اهداف خود به کلانشهر تهران مهاجرت کرده اند. زندگی در شهرهای بزرگ جذابیت و مشکلات خاصی را به همراه دارد. توازن بین جذابیت ها و ناخوشی ها ممکن است برای هر کس متفاوت باشد. حتی گاهی این تناسب به صورت مطلق به دو حالت صفر و صد تبدیل می شود. به طوری که ممکن است یک نفر فقط زندگی در شهرهای بزرگ را انتخاب کند و یک نفر به هیچ وجه حاضر به زندگی در شهر بزرگ نباشد. به هرحال وجود مشکلات متعدد در کلان شهرهایی مانند تهران و حتی دیگر کلان شهرها در سراسر جهان بر کسی پوشیده نیست.

از معضلات جدی زندگی در شهر تهران ، پیدا کردن مسکن مناسب برای اقامت موقت است. با توجه به افزایش روزافزون جمعیت تهران در مقایسه با شهرهای کوچکتر، تقاضا برای پانسیون دخترانه و پسرانه روبه افزایش است. اغلب پانسیون خودگردان تحت نظارت نهادهای دولتی مربوطه فعالیت دارند و متقاضیان دانشجو و کارمند را با ارائه مدارک معتبر، پذیرش می کنند.

خوابگاه پسرانه

اقامت در پانسیون دخترانه تهران تنها مختص دانشجویان نیست!

پانسیون دخترانه تهران علاوه بر پذیرش دانشجویان و کارمندان دختر که از شهرهای دور آمده اند، گاهی ساکنین خود تهران را نیز پذیرش می کنند. دلیل این امر، وجود مشکلات و معضلاتی که همواره با زندگی در شهرهای بزرگ همراه است. جمعیت زیاد، وجود مسافت های طولانی، تحمل ترافیک های چند ساعته و تلف شدن وقت مفید در پشت چراغ های قرمز، برخی از ساکنین تهران را به زندگی در پانسیون دخترانه، جذب می کند. دلیل دیگر که ممکن است باعث افزایش جمعیت پانسیون نشین در سطح شهر تهران باشد، قیمت بالای خانه های اجاره ای و واحدهای مسکونی در محله های مناسب تهران است. پرداخت ماهیانه هزینه های هنگفت مربوط به مسکن، خارج از توان بسیاری از کارمندان تهرانی می باشد. به همین دلیل این افراد با یافتن پانسیون های ارزان قیمت در موقعیت های نزدیک به محل کار خود، از زیر بار هزینه های اضافی خارج می شوند.

پانسیون دخترانه تهران

پانسیون دخترانه تهران و شرایط زندگی در آن، برای افرادی که از شهرهای دور و نزدیک به تهران می آیند در ابتدا ممکن است متفاوت باشد. بسیاری از ساکنین خوابگاه و پانسیون دخترانه و پسرانه تا پیش از آنکه در اینگونه اقامتگاه ها ساکن نشده اند، ذهنیتی در زمینه زندگی در آنجا ندارند. ورود به شهرهای بزرگ و پس از آن زندگی در یک اقامتگاه دخترانه و پسرانه بصورت دسته جمعی، ممکن است در ابتدا افراد را شوکه کند. از طرفی دیگر اجرای قوانین پانسیون دخترانه تهران ممکن است در ابتدا برای تمامی این افراد سخت باشد. قوانینی نظیر منع رفت و آمد در ساعاتی خاص از شبانه روز، عدم پذیرش مهمان، رعایت برخی از اصول اجتماعی و اخلاقی، می تواند محدودیت بزرگی در برابر افرادی باشد که عادت به اینگونه شرایط ندارند.

پانسیون تهران

پانسیون دخترانه تهران و تفاوت های میان آنها

پانسیون دخترانه تهران محل قامت دانشجویان، کارمندان و تمامی دختران جوانی است که به دنبال یافتن محل اقامتی امن و مطمئن هستند. پانسیون ها بطور کلی شرایط مشابهی دارند. در نامگذاری برخی از پانسیون ها گاهی از اصطلاحاتی نظیر پانسیون کارمندی، پانسیون خودگردان، پانسیون دانشجویی و نظیر اینها استفاده می شود. واقعیت این است که صرف نظر از نامگذاری هر یک از آنها، در نهایت پانسیون دخترانه تهران، اقشار مختلفی از دختران جوان را اسکان می دهد. پانسیون دخترانه تهران و تفاوت های میان آنها، ممکن است از نقطه نظرهای مختلفی نظیر امکانات ثانویه و جانبی قابل بررسی باشد.

امکانات موجود در انواع پانسیون خودگردان تقریبا مشابه است. گرچه بدیهی است که پانسیون های لوکس در تهران، امکانات لوکسی نیز به ساکنین ارائه می دهند، اما پانسیون ها به طور عموم از امکاناتی مانند اتاق های با ظرفیت های مختلف، آشپزخانه، سرویس های بهداشتی، حمام و لباسشویی برخوردار هستند. اما پانسیون های لوکس امکانات بهتری در اختیار ساکنین قرار می دهند و بابت این تفاوت ها، مبلغ بالاتری از ساکنین خود دریافت می کنند. برای مثال پانسیون هایی که در موقعیت های مناسب مکانی قرار گرفته اند و امکاناتی مانند اتاق مطالعه، بوفه، تراس اختصاصی برای هر اتاق، وایرلس و اینترنت پرسرعت، اتاق کامپیوتر و… ارائه می دهند. با وجود تمام این امکانات، کمبود فضا در بسیاری از پانسیون ها، اقامتگاه ها و خوابگاه ملموس است.

پانسیون دخترانه تهران

مزایای زندگی در پانسیون دخترانه تهران

پانسیون دخترانه تهران با تمام خصوصیات مثبت و منفی که دارد، محل اقامتی امن و مطمئن برای دختران جوان محسوب می شود. بدون شک نمی توان معایب زندگی در پانسیون دخترانه تهران را نادیده گرفت. اما مساله اصلی این است که آیا این معایب می توانند تمامی ارزشی را که زندگی در پانسیون پسرانه و دخترانه برای ما به همراه می آورند، حذف کنند. پاسخ به این سوال به روحیات و اولویت های افراد بستگی دارد، اما برای بیشتر افراد پاسخ این سوال منفی است. زیرا زندگی در خوابگاه و پانسیون دخترانه تهران در کنار معایب، مزایای بیشماری را برای دختران جوان به همراه دارد. از جمله این مزایا عبارتند از:

  • امنیت بالای پانسیون دخترانه تهران در مقایسه با سایر سکونتگاه ها نظیر خانه های اجاره ای
  • امکان دسترسی به طیف وسیعی از افراد که می توانند در زمینه های مختلفی به کمک ما بیایند
  • عدم نگرانی از تنها شدن در پانسیون دخترانه در تهران به دلیل زیاد بودن تعداد ساکنین
  • عدم نیاز به تهیه لوازم خانگی و در اختیار داشتن تمامی این وسایل بطور رایگان
  • امکان انتخاب نزدیکترین پانسیون به محل کار و یا دانشگاه
  • امکان انتخاب پانسیون دخترانه تهران با امکانات مورد نظر مانند امکانات لوکس
پانسیون دخترانه تهران

سخن پایانی

پانسیون دخترانه تهران دارای مزایای بیشمار دیگری است که اشاره به تمامی آنها در اینجا ممکن پذیر نیست. بهرحال زندگی در پانسیون دخترانه تهران می تواند تجربه متفاوتی از زندگی در کنار همسالان و هم فکران باشد که لذت و گاهی ناراحتی های جزئی به همراه دارد. به عنوان سخن پایانی می توان گفت که این خود افراد و تفکر و سبک زندگی آنهاست که کیفیت زندگی در خوابگاه و پانسیون دخترانه و پسرانه را تعیین می کند.

خواب اینجا

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی ،پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها