فرصت طلایی زندگی در خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1396/11/02 تعداد بازدید:‌ 520 دسته‌بندی: خوابگاه، پانسیون، اقامتگاه

فرصت طلایی زندگی در خوابگاه

خوابگاه صرفأ مکانی برای خواب نیست!

رفتارهای ما در دوره زندگی اقامت در خوابگاه های دانشجویی کارمندی، دائمأ توسط دیگران مشاهده می شود و مورد قضاوت قرار می گیرد. گاهی هم اتاقی های ما در خوابگاه آنچه را که از ما یاد می گیرند، بازتاب می دهند. به همین دلیل اولین توصیه به متقاضیان خوابگاه های دانشجویی و کارمندی، توجه به این جمله است که " خوابگاه صرفأ مکانی برای خواب نیست!". اگر تصور متقاضیان خوابگاه ها، یافتن مکانی موقت برای اقامت کوتاه مدت و صرفأ یافتن مکانی برای خواب است، باید به صراحت اعلام کرد که تصور آن ها کاملأ اشتباه است. به ویژه دختران و پسران متقاضی خوابگاه که روحیه شاد دارند و اهل برقراری تعامل های اجتماعی هستند، باید در انتخاب محل اقامت خود در دوران دانشجویی و کارمندی که به دور از خانه زندگی می کنند، توجه کافی داشته باشند.

اقامتگاه ارزان قیمت کارمندی

انتخاب خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه مناسب:

زندگی در خوابگاه هایی که به شأن و منزلت انسانی ساکنین اهمیت می دهند، برای تمام افراد ساکن در آن، اعتماد به نفس و آرامش به دنبال خواهد داشت. برای قشر تحصیلکرده جامعه، خوابگاه های کارمندی و دانشجویی قادرند به مدارس اخلاق تبدیل شوند و آموزش آداب اجتماعی را به عنوان امری مهم در دستور کار خود قرار دهند. این برنامه ها مستلزم صرف هزینه و وقت زیادی نیست. برگزاری سمینارهای آموزشی، طنزآمیز و به چالش کشیدن هنجارها و ناهنجاری ها اجتماعی می توانند به گونه ای طراحی شوند که به پرورش ویژگی های فردی و اخلاقی ساکنین خوابگاه کمک کنند. همکاری دانشگاه ها و دیگر نهادهای دولتی در برگزاری این سمینارها، امری ضروری است، زیرا فراهم کردن این برنامه ها با مشارکت بخش مشاوره دانشگاه ها، جدیت و رسمیت بیشتری به خود خواهد گرفت. همچنین می تواند مشوقی برای مشارکت بیشتر ساکنین خوابگاه در این سمینارها و کارگاه های آموزشی باشد.

اقامتگاه ارزان قیمت دانشجویی

وظایف خوابگاه و دیگر نهادهای علمی- آموزشی مرتبط:

این واقعیت قابل انکار نیست که خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های دانشجویی و کارمندی به اجتماع های بزرگ و بسیار مهم متشکل از دختران و پسران جوان تبدیل شده اند. اغلب ساکنین خوابگاه های دانشجویی و کارمندی، پسران و دخترانی هستند که به دلیل سن حساس و ماجراجویانه، بسیار راحت در لبه خطر قرار می گیرند. این مسئولیت و وظیفه مدعیان آموزش عالی است که با ارائه دستورالعمل های رفتاری درست، به آگاه کردن این قشر بپردازند و به آن ها در تصور ساختن آینده بهتر و روشن تر کمک کنند. نتایج مطالعات انجام شده توسط دانشگاه هاروارد و مؤسسه تحقیقاتی استنفورد نشان داده است که، 85 درصد موفقیت های فردی به طور مستتقیم به مهارت های اجتماعی فرد مربوط می شود.

پانسیون کارمندی با فول امکانات

خوابگاه های دانشجویی پسرانه و دخترانه می توانند با برگزاری کارگاه های آموزشی، اهمیت رفتارهای مناسب را برای ساکنین خوابگاه شفاف سازی کنند. همچنین با بهره گیری از شبکه های اجتماعی و تکنیک های مختلف می توانند به دانشجویان و کارمندان ساکن در خوابگاه کمک کنند تا با انواع درگیری های حرفه ای و اجتماعی سازگار شوند. از جمله موضوع آموزش های اساسی می تواند، برقراری تعاملات مثبت با هم اتاقی ها و دیگر افراد جامعه، احترام و محبت، تنوع پذیری، دیدار با افراد جدید، استراتژی استفاده از شبکه های اجتماعی، ظاهر کلی و لباس مناسب، رفتارهای فیزیکی و وقار، آداب غذا خوردن، موفقیت در دانشگاه، آداب و رسوم اقامت در خوابگاه، به اشتراک گذاری فضای اتاق و احترام به حریم خصوصی دیگران و... باشد.

پانسیون لوکس دانشجویی

به طوری کلی زندگی در خوابگاه می تواند پنج درس مهم را به شما بیاموزد:

  • برقراری تعامل بین کار و زندگی
  • ساخت زیربنای اهداف آینده
  • درک سبک ایده­آل مطالعه
  • قبول کردن مسئولیت علمی
  • انتخاب گرایش مورد علاقه

پانسیون/ اقامتگاه/ خوابگاه های بیشتر را در خواب اینجا دنبال کنید.

دیدگاه‌ها