زندگی آسان در خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1398/06/05 تعداد بازدید:‌ 224 دسته‌بندی: زندگی در خوابگاه

زندگی آسان در خوابگاه

تصورات اشتباه از خوابگاه

متأسفانه وجود پیش زمینه های ذهنی منفی در مورد زندگی در خوابگاه به یکی از معضلات خانواده ها و افرادی تبدیل شده است که برای یک دوره از زندگی باید در خوابگاه ساکن شوند. به طوری که بعضی از خانواده ها تنها جهت جلوگیری از اقامت فرزند خود در خوابگاه و پانسیون دخترانه، به شهری که فرزندشان در دانشگاه آن شهر پذیرفته شده است مهاجرت می کنند. به دردسر افتادن خانواده ها و همچنین دریغ کردن دانشجویان و کارمندان از اقامت در خوابگاه و تجربه زندگی شیرین خوابگاهی نشان از وجود پیش زمینه های منفی در مورد زندگی خوابگاهی در اجتماع دارد.

خوابگاه دخترانه تهران

خوابگاه با شکل های مختلف در طول تاریخ محل زندگی افرادی بوده است که با هدفی مشخص به شهر دیگری مهاجرت کرده اند. بنابراین در بیشتر موارد این نگرانی ها و وسواس های فکری توجیه قابل قبولی ندارد. زیرا مواردی هستند که خوابگاه را به یک اقامتگاه امن برای ساکنین تبدیل کرده است. برای مثال به این مساله باید توجه کرد که مسئولین خوابگاه خودگردان در تهران و دیگر کلان شهرها به طور قابل توجهی در پذیرش ساکنین حساسیت های لازم را به کار می گیرند. در نتیجه دانشجویان و دیگر متقاضیان پانسیون پسرانه تهران، می توانند با خیال آسوده، از اقامت در خوابگاه لذت ببرند. یکی از ترس هایی که ساکنین در اوایل اقامت با آن روبه رو هستند، ترس از شروع زندگی مستقل از خانواده است. این ترس نیز منشاء گرفته از استرس های والدین است.

خوابگاه پسرانه

واقعیت های جذاب زندگی در خوابگاه

خوابگاه مانند یک جسم دارای آگاهی، خود را با خلق و خوی ساکنینش وفق می دهد. اگر فردی در تمامی مراحل زندگی خود انسانی سخت گیر باشد بدون شک زندگی در خوابگاه نیز برایش به سختی سپری خواهد شد. در حالیکه چنانچه فردی عادت داشته باشد از زندگی خود لذت ببرد بدون شک زندگی در خوابگاه دخترانه و خوابگاه پسرانه نیز برایش لذت بخش است. واقعیت های بیشماری در زندگی خوابگاهی وجود دارند که می توانند برای افراد جذاب باشند. از استقلال فردی و شخصیتی گرفته تا اتکا به نیروی درونی در تمام مراحل اقامت در پانسیون دخترانه تهران، می توانند موجب لذت و مباهات فرد شوند. سایر دلایلی که زندگی در خوابگاه را جذاب می کنند عبارتند از:

عدم مسئولیت سنگین در خوابگاه

بدون شک یکی از لذتبخش ترین دوران زندگی بیشتر افراد، تجربه زندگی در پانسیون پسرانه در تهران است. شاید مهمترین دلیل که این دوره از زندگی را به دوران جذابی تبدیل کرده است، عدم وجود مسئولیت های سنگین بر دوش دانشجویان است. به طوری که اکثر ساکنین خوابگاه دخترانه خودگردان و خوابگاه پسرانه خودگردان، در طی این دوره وظیفه ای مهم تر از درس خواندن ندارند. همین مورد یکی از جذابیت های زندگی در خوابگاه است. همین امر سبب می شود که ساکنین اقامتگاه دخترانه و پسرانه زمان کافی برای شناخت خود و سایر کارها داشته باشند.

خوابگاه دخترانه

یافتن دوستانی خوب در خوابگاه

از دیگر واقعیت های جذاب زندگی در خوابگاه، همراه و هماهنگ شدن با دوستانی است که شاید از نظر مسافت، فرهنگ، زبان، مذهب و... فرسنگ ها با یکدیگر فاصله داشته باشند و از هر جهت باهم متفاوت باشند. به جرات می توان گفت که زندگی در خوابگاه خودگردان و دولتی، تمام مرزهای ساخته ذهن محدود بشر را بر می دارد. تنها ملاک ساکنین برای همدلی و همراهی، ویژگی ها و خصوصیات انسانی می شوند که از هرگونه تعصب به دور است. این دوستی هایی که در خوابگاه به منبعی برای لذتبخش شدن این دوران تبدیل شده اند گاهی تا آخر عمر افراد ادامه دارند. دوستی های عمیقی که نه تنها در دوران سکونت در خوابگاه پسرانه تهران بلکه در تمامی عمر فرد منبعی برای لذت بردن فرد از زندگی خواهند شد.

الزام به یادگیری آشپزی در خوابگاه

یکی دیگر از واقعیت های جذاب و دوست داشتنی زندگی در اقامتگاه پسرانه تهران این است که از ساکنین خود یک آشپز ماهر می سازد. این در حالیست که ممکن است فرد تا قبل از اقامت در خوابگاه قادر به درست کردن یک نیمرو ساده هم نبوده باشد. اما زندگی مستقل در خوابگاه پسرانه در تهران، خواه ناخواه فرد را به آشپزی کردن و تهیه خوراک ملزم می کند. این امر تا حد زیادی می تواند بر اهمیت دادن فرد به سلامت غذایی خود تاثیرگذار باشد. از طرفی دیگر آشپزی کردن به همراه سایر دوستان در خوابگاه، خود می تواند به کاری لذتبخش تبدیل شود.

پانسیون خودگردان

زندگی در خوابگاه را سخت نگیرید

سازگاری با محیط زندگی برای تمام موجودات زنده مستلزم صرف زمان است. تطابق با فضای جدید و هماهنگ شدن با افراد موجود در آن، به مدت زمان مناسب وابسته است. اما خوشبختانه پس از طی کردن یک دوره خاص که برای هرکس ممکن است متفاوت باشد، ساکنین وارد روزهای شاد در بین دوستان و محیط جدید زندگی خود خواهند شد. بطور کلی سخت نگرفتن زندگی از بسیاری جهات می تواند به پیشرفت فردی انسان ها کمک کند. یکی از موقعیت هایی که فرد باید نسبت به سخت نگرفتن زندگی در آن حساس باشد، زندگی در پانسیون پسرانه و دخترانه است.

خوابگاه ممکن است همیشه در شرایطی نباشد که بر وفق مراد ما است. گاهی یکی از هم اتاقی های ما در اقامتگاه دخترانه و پسرانه ممکن است بخاطر تنش های دیگر زندگی، در خوابگاه ایجاد تنش و مزاحمت کند. اگر ما فرد سخت گیری باشیم همین مساله می تواند به معضل بزرگی در زندگی ما تبدیل شود. و بلعکس اگر ما یاد بگیریم که با مسائل زندگی در خوابگاه خودگردان و دولتی به آسانی برخورد کنیم، بیشترین تنش ها را به آسانی پشت سر خواهیم گذاشت.

خواب اینجا

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی ،پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها