ریشه یابی احساسات منفی در خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1398/10/24 تعداد بازدید:‌ 228 دسته‌بندی: پانسیون کارمندی

ریشه یابی احساسات منفی در خوابگاه
احساس بیهودگی:

در جهان امروز به طور مرتب با افرادی مواجه می شویم که زندگی خود را پوچ و خالی از ارزش می بینند. این احساسات منفی که دامنه ی وسیعی از رفتارهای بشر را در بر می گیرند، در سنین مختلف قابل مشاهده است. به ویژه وجود این احساسات منفی در سنین جوانی و در بین دانشجویانی که در خوابگاه دخترانه و خوابگاه پسرانه در تهران و دیگر شهرها اقامت دارند، آمار بالاتری را نشان می دهند. بدیهی است که این احساسات منفی دارای منشاء درونی و بیرونی هستند و در موارد ضروری فرد با مراجعه به متخصص می تواند آن ها را ریشه یابی کند.

خوابگاه دخترانه

واقع نگری و فشارهای محیط یکی از مهمترین علل مؤثر در منزوی شدن و بروز حالات افسردگی در بین دانشجویان به ویژه دانشجویان ساکن در خوابگاه و اقامتگاه دخترانه تهران و دیگر شهرها است. در موارد شدید ممکن است فرد با دچار شدن به این احساسات ناخوشایند دست از اهداف مهم و رویاهای خود بردارد و با گذشت زمان به حس بیهودگی و پوچی دچار شود. در این زمان است که احساس بیهودگی در فرد اوج می گیرد. زیرا خود را در بین مشکلات بسیاری تصور می کند، اما برای حل کردن آن هیچ نیرو و توانایی در خود نمی بیند. واقع نگری در تمام موارد منجر به بروز احساسات منفی نمی شود. زیرا دانشجویانی که مثبت اندیشی را در خود تقویت می کنند، از محیط اطراف خود درک بهتری خواهند داشت و به دلیل گذرا بودن دوران دانشجویی از اقامت در خوابگاه و پانسیون دانشجویی پسرانه و دخترانه لذت خواهند برد.

پانسیون پسرانه
بی حوصلگی  و عدم وجود انگیزه:

یکی از احساسات منفی که اکثر دانشجویان ساکن در خوابگاه دخترانه تهران و دیگر مسکن های دانشجویی تجربه خواهند کرد، بی حوصلگی است. احساس بی حوصلگی اغلب زمانی در فرد بروز خواهد کرد که دانشجو انجام یک کار را هدر دادن وقت تلقی کند و در نظر وی انجام یا ادامه دادن آن کار فاقد ارزش باشد. یکی از بهترین راهکارهای مقابله با بی حوصلگی متوقف کردن فعالیت برای مدت کوتاهی است. عملا فرار از بی حوصلگی غیرممکن است. پس بهتر است دانشجویان ساکن در خوابگاه دخترانه و اقامتگاه پسرانه در تهران و دیگر شهرها با این احساس مواجه شوند و خود را برای مدتی در آن غرق کنند. بعضی از بزرگان برای حس بی حوصلگی ارزش خاصی قائل شده اند. به طوری که گفته می شود: وقتی به مرحله بی حوصلگی می رسید، خود را در آن غرق کنید. چون هرچه زودتر به کف برسید، زودتر بالا می آیید.

اقامتگاه تهران

ممکن است بسیاری از دانشجویان ساکن در خوابگاه و پانسیون دانشجویی در تهران و سایر شهرها به طور منحصر از انجام کارهای تکراری و یکنواخت خسته شوند. برخی از آن ها حتی در اوقات فراغت خود نیز احساس کسالت می کنند. زیرا این افراد قادر نیستند خود را سرگرم کنند. گاهی بی حوصلگی آن قدر زیاد می شود که به بی انگیزه شدن فرد می انجامد و بر سراسر زندگی اثر می گذارد که در نهایت موجب می شود دانشجویان ساکن در خوابگاه دانشجویی احساس پوچی کنند. نیاز به تجربه ی تنوع و هیجان و همچنین اتفاقات تازه در طول اقامت در پانسیون، اقامتگاه و خوابگاه خودگردان پسرانه و دخترانه اغلب برای بالا نگه داشتن سطح انگیزه و دور بودن از احساسات منفی مانند کسالت و احساس بیهودگی یک نیاز ضروری است.

پانسیون تهران

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه،پانسیون پسرانه از تمامی کشور میتوانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها