روزهای پایانی سال در خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1396/12/23 تعداد بازدید:‌ 203 دسته‌بندی: خوابگاه، پانسیون، اقامتگاه

روزهای پایانی سال در خوابگاه

بوی عید در خوابگاه های دانشجویی:

با فرا رسیدن روزهای پایانی اسفند و رسیدن هوای نسبتأ خنک و مطبوع بهاری، خوابگاه های دانشجویی شور و حال دیگری پیدا می کنند. گذراندن یک دوره فصل سرد و ماندن در خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون ها، جای خود را به گشت و گذار ها و قدم زدن های دسته جمعی اعضای اتاق می دهد. روزها بلندتر می شوند و هیجان تدارک برنامه های پیاده روی افزایش می یابد. برای ساکنین خوابگاه های دانشجویی کارمندی نیز حال و هوای بهار نوعی تشویق به خانه تکانی و به روز رسانی حال و احوال است.

اقامتگاه ارزان قیمت

خانه تکانی در خوابگاه:

تصمیم به خانه تکانی در خوابگاه های دانشجویی دخترانه و پسرانه نیز به صورت گروهی گرفته و انجام می شود. دانشجویانی که سعی دارند قبل از بسته شدن خوابگاه، دستی به سر و روی اتاق خود بکشند، لباس های زمستانی را با لباس های بهاری جایگزین کنند و وسایل بدون استفاده را جهت افزایش نظم اتاق به خانه هایشان ببرند، از طرفداران خانه تکانی در خوابگاه هستند. این خانه تکانی خوابگاهی به صورت دسته جمعی از درون کمدها و وسایل مربوط به آشپزی شروع می شود و تا شستن ملحفه ها و برگ تشک و بالش ها به صورت فردی ادامه می یابد. عموما پس از این خانه تکانی در خوابگاه، یک مهمانی دوستانه برای خداحافظی برگزار می شود و پس از آن همه به نوبت تا پایان تعطیلات عید، به شهرهای خود بر می گردند.

خوابگاه خودگردان

برنامه های متنوع خوابگاه در روزهای پایانی سال:

تقریبأ در تعطیلات پایانی سال و 15 روز اول فروردین، اکثر خوابگاه های دانشجویی پسرانه و دخترانه خالی از سکنه می شود. به همین دلیل هم اتاقی ها و ساکنین خوابگاه سعی دارند در هفته های آخر از جمع دوستان خود در خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه ها نهایت استفاده را داشته باشند. لذت بردن از این ایام به میزان صمیمت بین ساکنین یک اتاق بستگی دارد. هرچه میزان صمیمت بیشتر باشد، تنوع در برنامه ها نیز بیشتر است. اکثر دانشجویان ساکن در خوابگاه های دانشجویی، به ویژه دختران، ترجیح می دهند این روزهای خنک را به خرید با دوستان خود بپردازند، بعضی دیگر، برنامه هایی مانند شهرگردی و رفتن به کافه ها و سینماها را ترجیح می دهند. به طور کلی کمتر افرادی در این ایام ساعات خود را در اتاق و یا سالن های مطالعه خوابگاه های دخترانه و پسرانه می گذرانند.

اقامتگاه خودگردان

میزبان هم اتاقی:

برای افرادی که به مدت طولانی با یکدیگر هم اتاق هستند و شناخت نسبی بین خانواده ها به وجود آمده است، رفتن به خانه های یکدیگر در شهرهای مختلف، از جمله جذابترین برنامه های روزهای آخر سال است. در بین هم اتاقی های ساکن در خوابگاه های دخترانه و پسرانه، افراد از شهرهای مختلف در کنار یکدیگر جمع می شوند. این امر دامنه انتخاب مقصد مورد نظر را گسترش می دهد. اکثر اوقات شهری که دارای جذابیت های گردشگری و طبیعی باشد به عنوان مقصد برای مسافرت یک یا چند روزه انتخاب می شود. با انتخاب نهایی و هماهنگی های لازم با خانواده خود و خانواده میزبان، بار و بندیل مختصری در حد یک کوله پشتی آماده و سفر هیجان انگیز دوستانه آغاز می شود. این مسافرت ها علاوه بر اینکه میزان صمیمت بین افراد ساکن در یک اتاق یا یک خوابگاه را افزایش می دهد، همچنین باعث افزایش شناخت خانواده ها از اطرافیان فرزندانشان در خوابگاه های دانشجویی- کارمندی می شود.

پانسیون خودگردان

مسافرت به شهرهای نزدیک:

از دیگر هیجانات روزهای پایانی سال در خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های دخترانه و پسرانه، تصمیم به مسافرت های یک روزه به شهرهای نزدیک است. این مسافرت ها ممکن است با هماهنگی دانشگاه یا خوابگاه برگزار شود. اما در صورتی که برنامه مناسبی از طرف خوابگاه های دانشجویی- کارمندی یا دانشگاه ها، ابلاغ نشود، ساکنین یک اتاق به همراه دیگر دوستان هم خوابگاهی خود وارد عمل می شوند و یک مسافرت پر از هیجان را با دوستان خود تدارک می دهند.

اقامتگاه/ خوابگاه/ پانسیون های بیشتر را در خواب اینجا دنبال کنید.

دیدگاه‌ها