روزهای شروع زندگی در خوابگاه دخترانه

بشرا یعقوبیان 1399/06/29 تعداد بازدید:‌ 255 دسته‌بندی: زندگی در خوابگاه

روزهای شروع زندگی در خوابگاه دخترانه

با همه گیری بیماری کووید19 در سرتاسر جهان، زندگی میلیون ها انسان تحت تاثیر قرار گرفت. دانشجویان و افرادی که با هدف خاصی به شهرهای دیگر مهاجرت می کردند نیز از این قاعده مستثنی نیستند. این امر سبب شده است که سال تحصیلی جدید در بسیاری از نقاط جهان با شرایط متفاوتی شروع شود. در کشور ما نیز دانشگاه های مختلف قوانین متفاوتی را برای شروع سال تحصیلی خود ارائه نموده اند. برای یکسری از دانشجویان امکان تحصیل مجازی و از راه دور وجود ندارد. این ها می بایست برای شرکت در کلاس های خود به شهر محل دانشگاه خود مراجعه کرده و بالطبع در خوابگاه مربوطه ساکن شوند.

خوابگاه پسرانه تهران

با تمام تفاوتی که شروع سال تحصیلی امسال با سالهای گذشته دارد اما روحیات افراد نسبت به قرار گیری در یک محیط جدید تغییر چندانی نداشته است. سعی داریم در این مقاله شما را با چالش ها و شرایط مختلف روزهای شروع زندگی در خوابگاه آشنا کنیم.

خوابگاه و موج تغییرات بزرگ

ساکنین جدید خوابگاه پسرانه در تهران ممکن است دارای شرایط متفاوتی باشند. برخی از آنها ترم بالایی هایی هستند که تاکنون در خوابگاه نبوده و اکنون تصمیم به سکونت در خوابگاه را گرفته اند. گروه دیگری از این افراد کارمندانی هستند که قصد اشتغال در شهر جدید را دارند. اما بخش اعظم ساکنین جدید خوابگاه دخترانه تهران را، دانشجویان جدیدالورود تشکیل می دهند. این ها همان افرادی هستند که راه رسیدن به اهداف خود را در ورود به دانشگاه و ساکن شدن در خوابگاه و پانسیون دخترانه و پسرانه می بینند. با ورود افراد به پانسیون پسرانه در تهران ممکن است تغییرات بزرگ در سبک زندگی، این افراد را دچار شوک کند. عادت کردن به شرایط جدید زندگی برای ساکنین جدید، در کنار نیاز به گذر زمان، یک جهان بینی و منطق درست و مناسب را می طلبد. افراد باید بدانند بدون پذیرفتن تغیییرات بزرگ در زندگی خود نظیر سکونت در خوابگاه و پانسیون، قادر به پیشرفت و تعالی در زندگی نخواهند بود.

خوابگاه پسرانه تهران

روبرو شدن با چالش های جدید در خوابگاه دخترانه

افراد جدید الورود به خوابگاه دخترانه در تهران ممکن است در شروع کار دارای روحیه ای حساس باشند. چنین افرادی با گذراندن سالی سخت و پر تلاش اکنون توقع ورود به زندگی خوب و بدون چالش را دارند. اما حضور چالش و رفع آن در تمامی مراحل زدگی افراد، امری اجتناب ناپذیر است. روبرو شدن و حل هر یک از این چالش ها در اقامتگاه پسرانه تهران، نیازمند مهارت خاص است. کسب چنین مهارتی با گذر زمان و قرارگیری در محیط خوابگاه و پانسیون امکان پذیر است. افراد می توانند از راه های مختلف در جهت کسب مهارت های مورد نیاز برای زندگی در خوابگاه دخترانه و پسرانه آگاه شوند. ما در اینجا شما را با چندین راه حل جهت روبرو شدن هرچه بهتر و راحت تر با چالش های زندگی خوابگاهی آشنا می کنیم.

تفاوت ها را بپذیرید!

بدون شک رسیدن به این باور که تمامی افراد خلق و خو و علایق مشابهی ندارند، تا حد زیادی می تواند انسان را در پذیرش دیگران کمک کند. در بدو ورود به خوابگاه پسرانه در تهران، ما با افراد گوناگونی روبرو می شویم. هر یک از این انسان های جدیدی که وارد زندگی ما می شوند ممکن است دارای شخصیت های مختلفی باشند. دانشجویان و ساکنین جدید در خوابگاه و پانسیون می بایست این تفاوت را در افراد مختلف بپذیرند. برخی از افراد برونگرا هستند و مدام تمایل به برقراری ارتباط با دیگران را دارند. برخی دیگر از ساکنین پانسیون افراد درونگرایی هستند که همصحبتی با دیگران برایشان کار آسانی نیست. با شناخت شخصیت ها و خلق و خوهای مختلف و سعی در پذیرش آنها در پانسیون پسرانه می توانیم کمک بزرگی به حفظ آسایش خود داشته باشیم.

خوابگاه پسرانه در تهران

واقع بین باشید!

با ورود افراد به اقامتگاه پسرانه در تهران برهه ای جدید در زندگی آنها آغاز می شود. این کار قدم بزرگی در ورود به دنیای بزرگسالی محسوب می گردد. زندگی افراد در بین اعضای خانواده آنها را از بسیاری از مسائل مربوط به جوامع مصون نگه می دارد. اما با ورود به پانسیون و خوابگاه افراد مسئول حفظ امنیت جسمی و روانی خود هستند. واقع بینی نسبت به اتفاقات و رویدادهای روزانه می تواند در حل چالش های زندگی خوابگاهی به افراد کمک کند. منظور از واقع بینی، بینش درست و واقع گرایانه افراد است. انسان هایی که خوابگاه را برای گذراندن برهه ای از زندگی خود انتخاب می کنند باید دید روشنی نسبت به اتفاقات و افراد اطراف خود داشته باشند. بدبینی و خوش بینی بیش از حد می تواند مشکلات و چالش های جدی را بر سر راه ساکنین پانسیون پسرانه در تهران قرار دهد.

مهربان باشید!

تنها با مهربانی است که می توانیم احساسات خوب نهفته در اعماق وجود انسان ها را بیدار کنیم. چه بسا افراد آزاردهنده و ناسازگاری که در خوابگاه دخترانه تهران ساکن هستند با روبرو شدن با مهربانی دیگران دست از آزار آنها بردارند. مهربانی به معنی نثار بدون چشمداشت مهر و محبت به دیگران است. این کار در خوابگاه پسرانه تهران موجب ایجاد نوعی حس همدلی در بین ساکنین می شود. همین حس همدلی حس تعلق خاطر را در پی داشته و موجب رفع چالش های گوناگون پیش روی توسط افراد می گردد.

خوابگاه دخترانه در تهران

قدرت نه گفتن داشته باشید!

با توضیح در مورد مهربان بودن در خوابگاه و پانسیون در پاراگراف پیشین ممکن است این خطا در ذهن افراد به وجود آید که باید در برابر تمامی خواسته های دیگران مطیع باشند تا مهربانی را نثار کنند. اما این مطلب کاملا نادرست است. زیرا انسان ها در برابر خواسته های دیگران حق انتخاب دارند. انسان ها مختارند که خواسته های دیگران را در پانسیون پسرانه تهران بپذیرند و یا رد کنند. همین امر می تواند افراد مختلف را در برابر خطرات احتمالی در امان نگه دارند. بنابراین مهمترین امر برای ورودی های جدید به خوابگاه دخترانه و پسرانه پذیرش این امر است که دیگران موظف نیستند به تمام خواسته های ما جواب مثبت بدهند.

بدون ایجاد کدورت از حق خود دفاع کنید!

گاهی با گذشت چند روز از اقامت افراد در خوابگاه و پانسیون افراد وارد چرخه رودربایسی با دیگران می شوند. این مساله ممکن است ساکنین خوابگاه دخترانه در تهران را نسبت به دفاع از حق و حقوق خود منع کند. این در حالیست که ساکنین خوابگاه می بایست به این امر واقف باشند که دارای یکسری حق و حقوق اولیه هستند. حقوقی نظیر حفظ آسایش، حفظ حریم خصوصی، احترام و ... مسائلی هستند که ما باید از سایر هم اتاقی های خود توقع حفظ و انجام آنها را داشته باشیم. در صورت عدم رعایت هر یک از حقوق از طرف دیگران می بایست آنها را نسبت به اشتباه خود آگاه کرده و از حقوق خود دفاع کنیم.

خواب اینجا دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید) کانال تلگرام خواب اینجا پیج اینستاگرام خواب اینجا برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون

دیدگاه‌ها