روبرو شدن با مشکلات اقتصادی در خوابگاه تهران

بشرا یعقوبیان 1401/04/06 تعداد بازدید:‌ 224 دسته‌بندی: خوابگاه تهران

روبرو شدن با مشکلات اقتصادی در خوابگاه تهران

امروزه جامعه با شدت بالایی با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم میکند. غالب افراد جامعه به نوعی با مسائل اقتصادی که ناشی از گرانی های افسار گسیخته است، روبرو هستند. این مساله خواه ناخواه خود را به ساکنین خوابگاه تهران و سایر خوابگاه ها در شهرهای دیگر نشان داده است. گرانی و قیمت بالا در زمینه تهیه اققلام ضروری زندگی موجب شده است که ساکنین خوابگاه در تهران در تهیه ضروریات زندگی نیز دچار می مشکل شوند. از آنجایی که غالب ساکنین خوابگاه تهران و سایر شهرها را دانشجویان تشکیل می دهند که درآمد شخصی خاصی ندارند، لمس مشکلات اقتصادی بیش از پیش برای آنها مشهود است. مسکلات اقتصادی در بین اقشار مختلف جامعه خود را به اشکال متفاوتی نمایان می کنند. در بین ساکنین خوابگاه دانشجویی، این قبیل مشکلات حتی ادامه تحصیل آنها را نیز به مخاطره می اندازد.

خوابگاه تهران

چرا مشکلات اقتصادی در خوابگاه تهران مشهودتر است؟

اگر با دانشجویان ساکن در خوابگاه تهران سر صحبت ار باز کنید، یکی از اولین بحث هایی که با آن روبرو خواهید شد بدون شک بحث مسائل اقتصادی است. این مساله می تواند چندین دلیل اصلی داشته باشد. اولا که ساکنین خوابگاه در تهران عمدا دانشجو بوده و درآمد شخصی خاصی ندارند. همین مساله آنها را به خانوادهایشان وابسته می کند. وابستگی مالی به خانوادهموجب می شود که افراد کنترل خاصی بر دخل و خرج خود نداشته باشند. از طرفی دیگر این وابستگی مالی به خانواده همواره با حس عذاب وجدان همراه است که از دریافت مبالغ بالاتر از خانواده جلوگیری می کند. 

مساله دیگری که موجب می شود مشکلات اقتصادی در خوابگاه تهران بیش از سایر جاهای دیگر مشهود باشد، بحث بلفطره گران بودن شهر تهران است. شهر تهران یکی از شهرهای گران در دنیا به شمار می آید. همین مساله موجب می شود که زندگی در آن حتی در خوابگاه دانشجویی نیز نسبت به سایر شهرها بار اقتصادی بیشتری را بر ساکنین تحمیل کند. از طرفی دیگر خانواده های ساکنین خوابگاه در تهران معمولا در شهرستان هایی غیر از تهران زندگی می کنند. همن مساله سبب می شود که از گرانی های شهر تهران اطلاعات دقیقی نداشته و هزینه های فرزندان خود را نسبت به شهر محل زندگی خود بسنجند. 

خوابگاه تهران

مدیریت مسائل مالی در خوابگاه تهران برای حل مشکلات اقتصادی

بروز مشکلات مالی مانند هر مشکل دیگری در زندگی اجتناب ناپذیر است. انسان هرچقدر هم که سعی کند خود را از شر مشکلات مختلف خلاص کند بازهم یکسری از مشکلات با شکل و شمایلی جدید در زندگی او نمایان می شوند. در کشور ما نیز به دلیل بالا بودن نرخ تورم، اکثریت قریب به اتفاق مردم به نوعی با مشکلات مالی روبرو هستند. این مساله در خوابگاه تهران به دلایلی که در بالا به آنها اشاره شد، نقش پررنگ تری دارند. اما در مان بروز مشکلات مالی مانند هر مشکل دیگری، مدیریت صحیح شرایط می تواند تا حد زیادی راهگشا باشد. مدیریت مسائل مالی در خوابگاه دانشجویی کمک می کند که افراد بتوانند با دیدی بازتر از برهه ای که در آن با مشکلات مالی روبرو هستند عبور کنند. 

مدیریت مسائل مالی به هر اقدامی گفته می شود که شرایط مالی یک فرد یا تعدادی از افراد را سرو سامان بدهد. مدیریت مالی می تواند از نحوه خرج کردن و هزینه کردن فرد برای زندگی گرفته تا نحوه کسب درآمد افراد را در خوابگاه تهران شامل شود. مدیریت مالی همچنین ارتباط نزدیکی با نحوه گذران زندگی افراد در خوابگاه در تهران دارد. بطور مثال برخی از افراد برای اینکه بتوانند شرایط مالی خود را به بهترین نحو در خوابگاه مدیریت کنند از برخی خرج های اضافی خود مانند هزینه کردن بیش از اندازه برای لباس خودداری می کنند.

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها