زندگی در خوابگاه پسرانه

بشرا یعقوبیان 1396/12/15 تعداد بازدید:‌ 350 دسته‌بندی: خوابگاه پسرانه

زندگی در خوابگاه پسرانه

زندگی در خوابگاه پسرانه:

گرچه دور شدن از خانواده و داشتن زندگی متفاوت با وضعیت موجود در خانه، به ویژه در اوایل اقامت در خوابگاه سختی هایی را به دنبال دارد، اما به هر حال، طی روزهای زندگی در خوابگاه های دانشجویی پسرانه، وقایع دوست داشتنی رخ می دهد که مختص زندگی در خوابگاه است. برای مثال، بر عهده گرفتن تمام وظایفی که در زمان پیش از ورود به دانشگاه یا محل کار جدید که منجر به شروع شدن زندگی خوابگاهی شده است، بر عهده پسران ساکن در خوابگاه های دانشجویی نبوده است، سبب می شود روزهای ورود به خوابگاه دغدغه های خاصی را سبب شود. اگرچه از نظر خصوصیات روحی، دور ماندن از خانه و اعضای خانواده برای دخترها سخت تر از پسرها می باشد و پسران سریع تر می توانند خود را به شرایط زندگی مستقل از خانه وفق دهند، اما از نظر کنار آمدن با شرایط زندگی در خوابگاه، دخترها به مراتب بهتر از پسران ساکن در خوابگاه های دانشجویی کارمندی می باشند.

خوابگاه خودگردان دخترانه

با وجود تمام این شرایط، پس از گذشت چند ساعت، پسران ساکن در خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های پسرانه، چنان به زندگی در کنار یکدیگر عادت می کنند که انگار چندین سال با یکدیگر هم اتاق بوده اند. در همان روزهای اول، طعم زندگی خوابگاهی به دلیل حذف بسیاری از بایدها و نبایدها، چنان شیرین است که اکثر پسرها آن را به زندگی در خانه ترجیح می دهند. البته دلتنگی برای خانواده و شهر و دیار خود، تنها مختص به یک نفر یا یک جنس خاص نیست. پسرهای دانشجو یا کارمندی که از شهر دیگری آمده اند و زندگی در خوابگاه را برای رسیدن به اهداف خود انتخاب کرده اند، گرچه با شرایط سازگار می شوند، اما همواره به دنبال کمترین فرصت برای رفتن به خانه و دیدن شهر خود هستند.

اقامتگاه کارمندی پسرانه

روال زندگی در خوابگاه های دانشجویی پسرانه:

وجه مشترک در بین خوابگاه، اقامتگاه ها و پانسیون های دخترانه و پسرانه، روال زندگی در آن باشد. دقیقأ مانند خوابگاه های دخترانه، خوابگاه های پسرانه نیز از هیچ روال خاصی برخوردار نیست. شب هایی که همه اعضای اتاق روز خسته کننده ای را پشت سر گذاشته باشند، ساعت خواب به طور بسیار ناگهانی از ساعت 5 صبح به ساعت 7 شب عقب کشیده می شود. روزهایی که همه سرحال باشند ساعت بیداری تا ساعات پایانی شب هم به درازا می کشد. کمتر اتاقی در خوابگاه های پسرانه پیدا می شود که زمان مناسب و دقیقی برای خوردن شام و نهار داشته باشد. به عبارتی هر موقع غذایی برای خوردن پیدا شود، خوردن شام و نهار هم به همان ساعت تغییر می کند.

خوابگاه خودگردان در تهران

جالبترین قسمت زندگی در یک خوابگاه پسرانه این است که با وجود تمام بی نظمی ها، دیر خوابیدن ها، تماشای تمام برنام های ورزشی به صورت دسته جمعی از جمله فوتبال، والیبال و دیگر رشته های ورزشی، باز هم تمام کارهای شخصی و علمی مربوط به دانشگاه، در زمان خود، به موقع و به بهترین نحوه ممکن انجام می شود. به عبارتی، زندگی در خوابگاه های پسرانه، انگیزه انجام کارهای علمی و شخصی را در پسران ساکن در خوابگاه، تقویت می کند.

پانسیون ارزان قیمت

تقریبأ هیچ پسری را نمی توان یافت که پس از اتمام تحصیلات و دوره زندگی در خوابگاه، از نظر انجام بسیاری از کارها، به دیگران وابسته باشد. روال زندگی در خوابگاه های دانشجویی پسرانه، موجب بهتر شدن خصوصیات خلقی و اخلاقی، توجه بیشتر به نظم و وقت شناسی، استقلال و به دنبال آن ها افزایش اعتماد به نفس می شود. در نهایت خوابگاه های دانشجویی پسرانه را می توان به عنوان یک بمب انرژی در نظر گرفت، ساختمانی با تجمع ده ها پسر  با رشته های تحصیلی، عقاید و باورهای متفاوت که هرکدام با دلایل منطقی، به حرفه و رشته خود علاقه دارند.

مطالب بیشتر و خوابگاه های خودگردان دانشجویی کارمندی را در خواب اینجا دنبال کنید.

دیدگاه‌ها