روابط دوستانه با معیارهای صحیح در خوابگاه تهران

بشرا یعقوبیان 1398/06/27 تعداد بازدید:‌ 206 دسته‌بندی: خوابگاه

روابط دوستانه با معیارهای صحیح در خوابگاه تهران

روابط دوستانه در خوابگاه تا چه اندازه اهمیت دارند؟

امروزه خوابگاه پسرانه و دخترانه به مسکن دانشجویان و دیگر متقاضیانی تبدیل شده است که به منظور ادامه تحصیل یا کار راهی شهرهای بزرگ شده اند. به طوری که خوابگاه دانشجویی و خوابگاه کارمندی به عنوان بهترین و پرطرفدارترین مسکن، متقاضیان را به سمت خود جذب می کنند. محیط فراهم شده در خوابگاه دارای پیچیدگی های اجتماعی مختص به خود است که ساکنین را خواه ناخواه درگیر خود خواهد کرد. ایجاد تعامل اجتماعی با افرادی که از دیگر شهرها آمده اند، به عنوان یکی از بهترین مزیت های زندگی خوابگاهی به شمار می رود. ایجاد شادابی و بهره مند شدن از تفریحات سالم باعث جذاب تر شدن جمع های دوستانه در خوابگاه، پانسیون و اقامتگاه می شود.

خوابگاه دخترانه تهران

روابط دوستانه و یافتن دوست خوب از نیاز هاى واقعی زندگی در هر سنی به ویژه سن جوانی است. اما باید توجه داشت که در این مسیر مانند دیگر مسیرهای زندگی رعایت اعتدال و در نظر گرفتن ویژگی های خوب اخلاقی لازم است. به عبارت دیگر، علاقه به برقراری روابط دوستانه احساسی پاک و لطیف است اما همواره باید عواطف با تعقل همراه باشند. نکاتی تربیتی مهمی در زمینه دوستی و دوست یابی وجود دارد که باید در خانواده به جوانان آموخته شود. پس از خانواده این مسئولیت بر عهده ی جامعه است که این نکات تربیتی را با روش‌های گوناگون به دانشجویان انتقال دهد. این کار باعث می شود تا جوان ساکن در پانسیون پسرانه در تهران، درک کند که افراط در دوستی می‌تواند آسیب‌های زیادی را به دنبال داشته باشد.

خوابگاه تهران

سوء استفاده از روابط به اسم دوستی در خوابگاه تهران

بسیاری از خانواده ها در مورد سوءاستفاده هایی که در اقامتگاه دخترانه و پسرانه ممکن است گریبان گیر فرزندانشان شود، بی اطلاع هستند. همین مساله سبب می شود نکات تربیتی مربوط به برقراری روابط صحیح دوستانه را نادیده بگیرند. نباید فراموش کرد که  انسان همواره خواهان این بوده است که مرزهای روانی محکمی را با دیگران برقرار کند. تمایل به ایجاد روابط صمیمی با دیگران یکی از ویژگی‌های روانی انسان است. پس نیاز است به جوانان آموزش داد تا این مرزها را در روابط خود با دیگران حفظ کنند و از رفتارهایی که موجب از بین رفتن این مرزها می شود، دوری کنند.

حتی مرز صحبت کردن ها و شیوه رفتار دانشجویان ساکن در خوابگاه، اقامتگاه و پانسیون پسرانه در تهران، با دوستان خود طوری باشد که حریم ها حفظ شده و خط قرمزها رعایت گردد. زیرا متاسفانه در خوابگاه شرایط برای سوء استفاده از دانشجویان و ساکنین ضعیف تر، فراهم است. این سوء استفاده می تواند در زمینه های مختلف باشد. به عنوان مثال برخی از هم اتاقی ها با انجام ندادن وظایف خود در اتاق و محول کردن آن به دیگر هم اتاقی ها سبب برهم زدن آرامش و دوستی در اتاق می شوند. در سطح های بالاتری نیز سوءاستفاده هایی در زمینه های مادی، اخلاقی و غیره در خوابگاه تهران، مشاهده شده است.

اقامتگاه تهران

عوامل موثر بر انتخاب معیارهای صحیح دوستی در خوابگاه تهران

خوابگاه تهران برای ساکنین خود می تواند به مرجعی قوی برای یافتن دوستانی ایده آل برای تمامی عمر تبدیل شود. اما گاهی در مورد یافتن دوستان خوب، شانس با تمامی ساکنین پانسیون دخترانه تهران یار نیست. در چنین شرایطی اتفاق می افتد که افرادی نامناسب بر سر راه ساکنین خوابگاه و پانسیون قرار می گیرند. چنین افرادی اگر به عنوان دوست انتخاب شوند، می توانند کل مسیر زندگی یک شخص را به جایی نامناسب هدایت کنند. بنابراین شناخت مناسب از افرادی که در خوابگاه کارمندی و دانشجویی برمی گزینیم، از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با چندین عامل تاثیرگذار بر انتخاب معیارهای صحیح دوستی آشنا کنیم.

خوابگاه پسرانه تهران

عزت نفس و اعتماد به نفس

تجربه های مختلف نشان داده است که تقویت اعتماد به نفس و عزت نفس می تواند دانشجویان و دیگر ساکنین خوابگاه را در شرایط بحرانی برخورد با افراد سوء استفاده گر نجات دهد. همچنین تقویت اراده در قطع به موقع روابط نادرست و قدرت انتخاب سبب می شود ساکنین خوابگاه علاوه بر خاتمه دادن به روابط ضعیف خود، بتوانند در ساخت روابط صحیح و صمیمی تصمیم گیری بهتری داشته باشند. داشتن اعتماد به نفس و همچنین عزت نفس کافی سبب می شوند که ما از معیارهای نامناسب و ناصحیح برای انتخاب دوستی هایمان در اقامتگاه دانشجویی و کارمندی پرهیز کنیم. در واقع اعتماد به نفس کافی به افراد این امکان را می دهد که در صورت مناسب ندیدن رفتار و منش یک فرد، از دوستی با وی به راحتی صرف نظر کنند.

قدرت "نه" گفتن

قدرت نه گفتن یکی از مهارت هایی است که از زمان نوجوانی و یا حتی کودکی باید در افراد تقویت شود. به همان اندازه که رسیدگی به امور مختلف در طول روز برای ما مهم است، باید قدرت نه گفتن به امور نا لازم را نیز داشته باشیم . این امر خود را به روابط و دوستی های ما نیز می کشاند. زیرا ما در خوابگاه دخترانه و پسرانه و هر محل دیگری در طول روز با افراد مختلفی ملاقات می کنیم. این ملاقات ها نباید ما را نسبت به انتخاب همه آنها به عنوان دوست و یا کسی که می خواهیم با او معاشرت کنیم، مجبور کند. قدرت نه گفتن در روابط در چنین شرایطی به کمک ما می آید. هر زمان که احساس کردیم که از فردی خوشمان نمی آید و کلا با خط فکری او موافق نیستیم به راحتی می توانیم با یک نه گفتن ساده رابطه با وی را قطع کنیم.

خواب اینجا

احترام به انتخاب های دیگران

شاید عجیب به نظر برسد اما احترام به انتخاب های دیگران هم می تواند یک معیار مهم در معیارهای صحیح دوستی در خوابگاه تهران به شمار آید. زیرا گاهی خود ما از طرف فردی برای دوستی مناسب نیستیم. در چنین شرایطی باید به انتخاب او احترام بگذاریم و سادگی خود را از دوستی با وی دور کنیم. از طرفی دیگر برخی انتخاب های افراد در مورد معاشرت می توانند بر زندگی ما نیز تاثیرگذار باشند. بطور مثال اگر ما هر روز با یکی از دوستان و هم اتاقی های خود را دانشگاه می رویم و جدیدا دوست ما دوست دیگری برای خود انتخاب کرده است، باید به انتخاب او احترام بگذاریم. همه این ها کمک می کنند که پانسیون دخترانه و پسرانه خود را در شرایطی که برای ما مناسب نیست قرار ندهیم.

پانسیون دخترانه تهران

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی ،پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها