رهایی از خاطرات آزاردهنده در خوابگاه دانشجویی

بشرا یعقوبیان 1400/10/12 تعداد بازدید:‌ 374 دسته‌بندی: خوابگاه دانشجویی

رهایی از خاطرات آزاردهنده در خوابگاه دانشجویی

چگونه خاطرات در خوابگاه دانشجویی موجب آزار ما می شوند؟

بدون شک زندگی هر انسانی مجموعه ای از لحظات خوب و ناخوشایند است. برخی از اتفاقات زندگی به قدری خوشایند و رضایت بخش هستند که می توانند در هر لحظه از یادآوری آنها لبخندی به پهنای صورتمان به ما ارزانی کنند. اما مشکل از آنجا شروع می شود که زندگی همواره این میزان سخاوت را در حق ما ارزانی نمی دارد. گاهی برخی از خاطرات زندگی به قدری می توانند آزاردهنده باشند که مانند یک خوره روح و روان ما را بخورند و موجب فرسایشش شوند. زندگی در خوابگاه دانشجویی و اولین تجربه افراد در مواجهه با زندگی مستقل و تنهایی عمیقی که با خود به همراه می آورد می تواند بر این آزار روحی بیفزاید. بسیاری از افرادی که برای نخستین بار زندگی در خوابگاه پسرانه و دخترانه را تجربه می کنند از یادآوری آزاردهنده خاطرات خود در لحظات تنهایی در خوابگاه دانشجویی می گویند.

پانسیون دخترانه در تهران

تنهایی عمیقی که ما گاهی با زندگی در خوابگاه دخترانه در تهران تجربه می کنیم می تواند زمینه ساز یادآوری خاطرات ناخوشایندمان باشد. خاطراتی که سالها سعی بر آن داشته ایم که فراموششان کنیم در تنهایی خوابگاه تهران می توانند مانند یک دانه جوانه بزنند. خاطرات ناخوشایند هر کس مانند اثر انگشت او منحصر به فرد هستند. همه انسان ها تجربه زیسته خاص خود را دارند. همین خاص بودن تجربه زیسته افراد منجر به این می شود که خاطرات آنها اعم از خاطرات تلخ و شیرینی که دارند منحصر به فرد باشند. گاهی بی توجهی والدین در کودکی برای یک فرد به همان اندازه می تواند تلخ و آزار دهنده باشد که یک نفر در مواجهه با خشونتی عمیق آن را تجربه می کند. در کند و کاوهایی که افراد در زمان تنهایی خود در اقامتگاه پسرانه دانشجویی انجام می دهند نبش قبرهایی عمیق از خاطرات افراد صورت می گیرد. با وجود تمام آزار و اذیت هایی که این خاطرات برای ما دارند راهکارهایی برای رهایی از دام آنها در خوابگاه دانشجویی در تهران و سایر شهرها وجود دارد. در ادامه به آنها می پردازیم.

خوابگاه پسرانه

رهایی از خاطرات آزاردهنده در خوابگاه دانشجویی

همانگونه که در بالا به آن اشاره کردیم، خاطرات تلخ و آزاردهنده در زمان یادآوریشان در خوابگاه و پانسیون دانشجویی می توانند بیش از پیش آسیب زا باشند. این مساله به فاصله ای که افراد از خانواده و نزدیکان خود در خوابگاه دارند برمی گردد. البته لازم به ذکر است که همیشه یادآوری خاطرات تلخ در زندگی امری غیر منطقی نیست. زیرا در بسیاری اوقات ما از همین خاطرات آزاردهنده خود می توانیم درس هایی کسب کنیم که در ادامه مسیر زندگی به میزان زیادی برای ما کاربرد خواهند داشت. اما گاهی این یادآوری خاطرات آزاردهنده نه تنها برای ما مفید نیست بلکه حتی ممکن است موجب به خطر افتادن سلامت روحی ما گردد. به همین دلیل می توان با به کار بردن تعدادی راهکار در پانسیون دخترانه تهران خود را از شر این افکار آزاردهنده خلاص کرد. تعدادی از این راهکارها عبارتند از:

  1. سعی کنید در زمانی که افکار ناخوشایند در اقامتگاه دخترانه تهران به سراغتان می آیند خود را با کارهایی نظیر کتاب خواندن، فیلم دیدن، آشپزی کردن و غیره سرگرم کنید.
  2. پیاده روی کردن را به روتین روزانه خود اضافه کنید. پیاده روی کردن در زمان اقامت در خوابگاه پسرانه در تهران موجب می شود بتوانید منظقی فکر کنید.
  3. یک دوست خوب و مورد اعتماد در پانسیون پسرانه در تهران کمک می کند که گاهی خاطرات تلخ خود را با بازگو کردن آنها برای فردی قابل اعتماد، بی اعتبار کنیم.
  4. برخی از خوابگاه ها و پانسیون دانشجویی پسرانه و دخترانه در روزهای خاصی خدمات مشاوره ای از طرف مشاور دانشگاه ها ارائه می دهند. کمک گرفتن از یک مشاور بهترین راه خلاصی از شر خاطرات بد در خوابگاه دانشجویی است.

خوابگاه دانشجویی

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها