رقابت در خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1396/12/28 تعداد بازدید:‌ 186 دسته‌بندی: زندگی در خوابگاه

رقابت در خوابگاه

انگیزه برای چند سال زندگی در خوابگاه:

پس از پذیرفته شدن و ثبت نام در دانشگاه های سراسری و غیر دولتی، انتخاب و رزرو خوابگاه مهمترین کار برای دانشجویان تازه پذیرش شده است. در همان روزهای ابتدای ثبت نام، برخی از دانشجویان در خوابگاه های دولتی و بیشتر آنان در خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های دانشجویی یا دانشجوی_ کارمندی، اقامت داده می شوند. جمعی از جوانان سرزنده که هرکدام با اهداف و انگیزه های متفاوت پا به دوران زندگی در خوابگاه های دخترانه و پسرانه گذاشته اند. شرایط اقامت در خوابگاه های دانشجویی در روزهای اول، حس و حال غریبی را به دنبال دارد که گاهی باعث دلتنگی های شدید می شود.

اقامتگاه کارمندی

دانشجویانی که از همان ابتدا اهداف خود را تعیین کرده اند و برای دست یابی آن تلاش می کنند، خوب می دانند که کنار آمدن با چند سال زندگی در خوابگاه های دانشجویی، مسیر رسیدن به اهداف آنان است. گرچه برخی افراد ساکن در خوابگاه، زندگی در خوابگاه های دانشجویی پسرانه و دخترانه را به عنوان یک دوره کم اهمیت سپری می کنند. اما بدون شک در یک مرحله از زندگی، غبطه دوران طلایی زندگی در خوابگاه را خواهند خورد.

دوران اقامت در خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های دانشجویی، تنها دوره ای از زندگی می باشد که فرد می تواند تمام وقت برای رسیدن به اهداف شخصی خود تلاش کند. می توان گفت داشتن انگیزه برای خلق روزهای بهتر در آینده، سختی زندگی در خوابگاه را کمتر می کند.

اقامتگاه دانشجویی

رشد فکری در خوابگاه:

همیشه تمام افرادی که در خوابگاه های دانشجویی دخترانه و پسرانه ساکن می شوند، افرادی با انگیزه و اهداف معین نیستند. حتی گاهی در بین ساکنین خوابگاه، کسانی پیدا می شوند که با رشته دانشگاهی خود آشنایی چندانی ندارند. اهمیت زندگی در خوابگاه برای این دسته از افراد بسیار بیشتر از دیگران است. زیرا وجود کسانی در بین هم اتاقی ها و هم خوابگاهی ها که از رشته و آینده شغلی آن شناخت نسبی یا کامل دارند، به آشنایی بهتر و بیشتر این دسته از افراد کمک می کند. زندگی در جمع دانشجویان و در خوابگاه های دانشجویی، علاوه بر مسائل درسی، به رشد فکری ساکنین در سایر زمینه ها کمک خواهد کرد. آشنایی با دیگر رشته ها، آشنایی با مباحث فرهنگی، اجتماعی، هنری، سیاسی و... که مباحث روز هستند، از جمله مواردی هستند که در خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های دانشجویی کارمندی به طور مرتب جریان خواهند داشت. به طوری که پس از گذشتن چند ترم و حضور افراد جدید در خوابگاه های دخترانه و پسرانه، این افراد به کسانی تبدیل شده اند که اکنون خود صاحب نظر و ایده پرداز هستند.

پانسیون خودگردان پسرانه

بستر رقابتی سالم

شاید بهترین گزینه ای که در خوابگاه های دانشجویی برای تمام ساکنین فراهم می باشد، یک بستر رقابتی سالم است. خوابگاه های دانشجویی دخترانه و پسرانه لبریز از جوانان و تحصیلکرده هایی است که در تلاش هستند به موقعیت های تحصیلی و شغلی بهتر دست پیدا کنند. حضور افراد مصمم و کوشا در بین ساکنین خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های پسرانه و دخترانه، به خودی خود یک بستر رقابتی سالم را فراهم می کند. به طوری که ممکن است افرادی که فاقد انگیزه کافی برای رشد و ترقی هستند، با دیدن این دسته از افراد کوشا، دچار دگرگونی شده و هر روز برای بهتر شدن تلاش کنند. رقابت های موجود در بین ساکنین خوابگاه های دانشجویی دخترانه و پسرانه، در حد بالایی با دیگر رقابت های موجود در دنیای خارج از دانشگاه و خوابگاه متفاوت است.

خوابگاه ارزان دخترانه

زیرا در خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه های دانشجویی، اکثر رقیبان بهترین دوستان یکدیگر هستند، به همین دلیل نه تنها برای حذف یکدیگر تلاش نمی کنند، بلکه تلاش می کنند در بهتر شدن، به همدیگر کمک کنند. زیرا فضای دوستانه و صمیمی در خوابگاه های دانشجویی مهمترین گزینه برای فراهم کردن این بستری رقابتی می باشد.

خوابگاه/ پانسیون/ اقامتگاه های بیشتر را در خواب اینجا دنبال کنید.

دیدگاه‌ها