رعایت اصول اخلاقی در خوابگاه تهران

بشرا یعقوبیان 1400/04/02 تعداد بازدید:‌ 204 دسته‌بندی: خوابگاه تهران

رعایت اصول اخلاقی در خوابگاه تهران

اهمیت رعایت اصول اخلاقی در خوابگاه تهران

خوابگاه تهران و بسیاری دیگر از اقامتگاه های موقت دانشجویی و کارمندی، در زمره سکونتگاه های جمعی به شمار می آیند. چنین سکونتگاه هایی محل اقامت افرادی هستند که با هدف دنبال کردن برنامه های خاص خود به شهر تهران و دیگر شهرهای ایران مهاجرت نموده اند. اقشار مختلفی از چهار گوشته ایران در اینگونه اقامتگاه دخترانه و پسرانه ساکن می شوند. کشور ایران به دلیل مساحت نسبتا بالایی که دارد، دارای قومیت ها و فرهنگ های متفاوت و مختلف است. جمع شدن افرادی با فرهنگ های متفاوت در یک خوابگاه دانشجویی ممکن است موجب بروز یکسری اختلافات در بین افراد گردد. در چنین شرایطی پایبند بودن به اصول اخلاقی و آشنایی با این اصول، می تواند به مانند یک چراغ فروزنده در نمایان کردن راه و طریق رفتاری افراد گردد.

خوابگاه دخترانه در تهران

اهمیت رعایت اصول اخلاقی در خوابگاه تهران زمانی روشن تر می گردد که پی می بریم این اصول در بین تمامی افراد بشر در سرتاسر دنیا نسبتا مشترک هستند. اصول اخلاقی کمک می کنند که ما در زمان بروز اختلاف و مشکل در مکان های مختلف، قوانین صحیحی برای اتکا به آنها داشته باشیم. در اقامتگاه پسرانه تهران افراد با سلایق متفاوتی زندگی می کنند. این اختلاف سلیقه ها تا زمانی که موجب آزار دیگران نشده و اصول اخلاقی را زیر پا نگذارد، بدون اهمیت هستند. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با چندین اصل اخلاقی مهم در خوابگاه تهران آشنا کنیم.

خوابگاه پسرانه تهران

5 اصل اخلاقی مهم در خوابگاه تهران

اکنون که به اهمیت رعایت اصول اخلاقی در خوابگاه تهران پی بردیم، زمان آن است که با چندین اصل اخلاقی که ما به رعایت آنها در خوابگاه و پانسیون تاکید دارم، اشاره شود. لازم به ذکر است که این اصول نامبرده ممکن است از نظر برخی افراد به قدری بدیهیات به نظر برسد که موجب تعجب آنها گردد. اما لازم است که ساده ترین این اصول نیز بیان گردند. تعدادی از این اصول عبرتند از:

دروغ 

بدون شک یکی از مهمترین اصول اخلاقی که در سرتاسر دنیا به عنوان یک ناهنجاری بزرگ شناخته می شود، دروغ است. دروغگویی موجب فاصله گرفتن قلب انسان ها از یکدیگر می شود. در خوابگاه دخترانه تهران نیز باید از هرگونه دروغ و دوری از واقعیت، اجتناب کرد. زیرا افراد همواره حق دارند که واقعیت ها را بدانند و محروم کردن انسان ها از حقیقت ظلم بزرگی در حق آنها محسوب می گردد.

خوابگاه پسرانه تهران

دو به هم زنی

در خوابگاه تهران و سایر اقامتگاه دانشجویی و اقامتگاه کارمندی تهران، افراد بصورت جمعی و چند نفره در یک اتاق زندگی می کنند. در چنین شرایطی ممکن است افراد به هر دلیلی اعم از خودشیرینی در چشم دیگران، افراد دیگر اتاق را تخریب کنند. تخریب دیگران در چشم یک فرد در بیشتر موارد در قالب دو به هم زنی و نفاق فکنی بروز می کند. انجام این کار در خوابگاه دخترانه تهران نه تنها آرامش خاطر دیگران را مختل می کند، بلکه موجب سلب آسایش فرد منافق نیز می گردد.

استفاده از وسایل دیگران بدون اجازه گرفتن

اکثریت قریب به اتفاق افراد ساکن در اقامتگاه دخترانه در تهران، نسبت به استفاده از وسایل خود توسط دیگران حساس هستند. این حساسیت افراد به هر دلیلی که هست باید محترم شمرده شود. در یک خوابگاه در تهران و دیگر شهرها هرگز نباید یک نفر بدون اجازه گرفتن از صاحب یک وسیله، به آن دست بزند. زیرا افراد حق دارند که نسبت به استفاده دیگران از وسایل شخصی خود، تصمیم بگیرند.

خوابگاه پسرانه

کمک به هم اتاقی ها در امور مربوط به اتاق

هیچ چیز به اندازه فردی که خود را در خوابگاه تهران و دیگر شهرها، تافته جدا بافته می داند آزار دهنده نیست. بدون شک در مکانی نظیر پانسیون دخترانه و پسرانه، کسی نسبت به سایرین برتری ندارند. به همین دلیل هیچ کس نمی تواند ادعا کند که در امور مربوط به اتاق نظر نظافت اتاق و آشپزی همکاری نمی کند. بدون تردید چنین فردی که اصل اخلاقی برابری افراد را در خوابگاه تهران زیر پا می گذارد، هرگز نمی تواند به عنوان عضوی از یک اتاق خوب شناخته شود.

رعایت حال هم اتاقی ها در زمان خواب یا بیماری

در یک خوابگاه دانشجویی تهران و دیگر شهرها، افراد ممکن است در ساعت های مختلفی از شبانه روز رفت و آمد کنند. کسی که ساعت هشت صبح کلاس دارد نباید در این ساعت به گونه ای رفتار کند که موجب آزار و اذیت سایر هم اتاقی های خود در خواب گردد. از طرفی دیگر گاهی افراد در پانسیون پسرانه و دخترانه بیمار می شوند. رعایت حال این افراد و برقراری آرامش در اتاق برای آنها، نهایت پای بندی ما را به اصول اخلاقی و انسانی می رساند.

خوابگاه پسرانه تهران

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها