راه های پیشگیری از بیماری های پوستی مسری در پانسیون دخترانه

بشرا یعقوبیان 1401/02/22 تعداد بازدید:‌ 265 دسته‌بندی: پانسیون دخترانه

راه های پیشگیری از بیماری های پوستی مسری در پانسیون دخترانه

در مقاله پیشین وبلاگ خواب اینجا به طور مفصل به مبحث بیماری های مسری پوستی در پانسیون دخترانه در تهران پرداختیم. انواع آنها را با راه های انتقالشان نام بردیم. در این مقاله بنا داریم تا شما را با راه های پیشگیری از بیماری های پوستی مسری در پانسیون دخترانه آشنا کنیم. بیماری های پوستی بخش زیادی از بیماری های مختص به مکان های زندگی جمعی مانند پانسیون دانشجویی و کارمندی را به خود اختصاص می دهند. این دسته از بیماری های پوستی از طریق عوامل بیماری زای مختلفی نظیر قارچ، ویروس، باکتری و یا حتی انگل های پوستی، ایجاد می شوند. بر همین اساس راه های پیشگری از ابتلا به آنها بنابر نوع عامل ایجاد کننده این بیماری ها متفاوت است. در ادامه به تعدادی از این راه ها اشاره می شود. 

پانسیون دخترانه

بیماری های پوستی در پانسیون دخترانه چگونه منتقل می شوند؟

بیماری های پوستی مسری یا واگیردار عموما با بروز علائم ظاهری پوستی نظیر تاول، زخم، جوش های ریز، التهاب و قرمزی و گاها ترشحات با رنگ های مختلف قابل تشخیص هستند. هر یک از انواع این بیماری ها بنابر نوع عامل ایجاد کننده، می توانند نشانه های ظاهری متفاوتی را نشان دهند. بطور مثال انگل دمودکس می تواند در پوست صورت افراد ایجاد قرمزی، التهاب و جوش های بسیار ریز کند. از طرفی دیگر ویروس ایجاد کننده تبخال، در اطراف لب ها و بینی موجب بروز التهابات شدید و گاها همراه با ترشح می گردد. راه های انتقال بیماری های پوستی در پانسیون دخترانه عبارتند از:

- تماس مستقیم با پوست فرد مبتلا به بیماری پوستی مسری

- تماس با رخت خواب و وسایل شخصی فرد بیمار

- تماس با ترشحات خارج شده از زخم و تاول پوستی 

- استفاده از لباس فرد بیمار

- تماس مستقیم پوست با سطوحی نظیر توالت فرنگی و حمام 

- استفاده از لباسشویی مشترک در بیماری های پوستی مسری ایجاد شده توسط باکتری های مقاوم

پانسیون دخترانه

چگونه از ابتلا به بیماری های پوستی مسری در پانسیون دخترانه پیشگیری کنیم؟

اکنون که با راه های انتقل بیماری های پوستی در پانسیون دخترانه تهران و سایر خوابگاه در تهران آشنا شدیم، باید به فکر راه های عدم ابتلا به این بیماری ها باشیم. در وهله اول رعایت کردن بهداشت فردی برای تمامی افراد از جمله ساکنین پانسیون دخترانه، راهی مطمئن و کم هزینه برای پیشگیری از ابتلا به انواع بیماری هاست. در نگاه بعدی هر یک از راه های انتقال این بیماری ها میبایست به طور تخصصی مورد بررسی قرار گرفته و توجه لازم جهت پیشگیری از آنها اعمال شود. در ادامه به هر یک از این راه های انتقال با دیدگاه پیشگیرانه نگاهی می اندازیم.

در حد امکان از تماس پوستی مستقیم با دیگران در پانسیون دخترانه بپرهیزید

ممکن است این صحبت در نظر اول عجیب باشد. زیرا بسیاری از ساکنین پانسیون دخترانه در تهران دوستانی هستند که ممکن است از طریق روبوسی و گاها گرفتن دست یکدیگر، تماس پوستی مستقیم داشته باشند. اما باید این مساله را مورد توجه قرار داد که بسیاری از بیماری ها از جمله بیماری های پوستی ممکن است توسط یک فرد غیرمتخصص به راحتی قابل تشخیص نباشند. به همین دلیل بهترین احتیاط عدم تماس پوستی با سایر افراد است. 

هرگز در تخت خواب شخصی دیگران در پانسیون دخترانه دراز نکشید

بسیاری از بیماری ها مانند گال، دمودکس و باکتری های مختلف به راحتی بر روی رخت خواب زنده می مانند و با تماس فرد به پوست وی منتقل می شوند. این مساله از نظر انتقال بسیاری از بیماری ها علاوه بر بیماری های پوستی، حائز اهمیت است. بنابراین باید توجه داشته باشید که در صورتی که حتی مجبور به استفاده از رخت خواب فرد دیگری هستید حتما از ملافه شخصی خود استفاده کنید. 

پانسیون دخترانه

لباس ها و وسایل شخصی دیگران را استفاده نکنید

در پانسیون دانشجویی و کارمندی در بسیاری از موارد افراد به راحتی از لباس های یکدیگر استفاده کرده و این امر را بنابر صمیمیت بین فردی می گذارند. البته عادت قرض دادن وسایل به دیگران جهت صرفه جویی در نیرو و هزینه بسیار عادت پسندیده ای است. اما در این حال باید نکاتی را نیز مورد توجه قرار داد. به هیچ وجه از لباس هایی که مستقیما با پوست افراد دیگر تماس دارند استفاده نکنید و همچنین قبل و بعد از استفاده از لباس های قرض گرفته شده حتما آنها را به خوبی شسته و در هوای آزاد برای چند ساعت پهن کنید. 

در زمان استفاده از توالت و حمام احتیاط کنید

محیط هایی نظیر حمام و توالت مخصوصا توالت فرنگی به دلیل ماهیتی که دارند و همچنین رطوبت و گرمایی که در آنها برقرار است محیط مناسبی برای زنده ماندن و رشد انواع عوامل بیماری زا هستند. بنابراین یکی از نکات مهم برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های مسری پوستی در پانسیون دخترانه احتیاط در عدم تماس با سطوح در اینگونه مکان ها می باشد.   

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها