راه های تقویت توانایی نه گفتن در پانسیون دخترانه

بشرا یعقوبیان 1401/06/20 تعداد بازدید:‌ 104 دسته‌بندی: پانسیون دخترانه

راه های تقویت توانایی نه گفتن در پانسیون دخترانه

در مقاله پیشین به اهمیت توانایی نه گفتن در پانسیون دخترانه در تهران و هر مکان دیگری پرداختیم. در آن مقاله ذکر شد که انسان در موقعیت ها و شراط گوناگونی قرار می گیرد که چنانچه توانایی نه گفتن به پیشنهادات یا درخواست های برخی از افراد را نداشته باشد امکان به خطر افتادن جان، مال و حتی آرامش وی وجود دارد. انشان به همان اندازه که به تعامل سازنده با دیگران در پانسیون دخترانه و هر مکان دیگری نیاز دارد به همان اندازه نیازمند این است که در برخی موارد با نه گفتن های به جا و اصولی خود را از برخی شرایط ناگوار برهاند. اما متاسفانه تمامی افراد توانایی یکسانی در نه گفتن به درخواست ها یا پیشنهادات نامعقول دیگران ندارند. به همین دلیل بر آن شدیم که در این مقاله به معرفی راه هایی بپردازیم که می توانند توانایی نه گفتن را در پانسیون دخترانه و سار مکان ها و شرایط در افراد تقویت کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا به تعدادی از این راه ها بپردازیم. 

پانسیون دخترانه

پنج راه تقویت نه گفتن به دیگران در پانسیون دخترانه

پانسیون دخترانه و هر مکان و اقامتگاه گروهی دیگری اعم از پانسیون کارمندی و دانشجویی محل زندگی گروهی از افراد است که هرکدام برای خود اهداف و خواسته هایی را دنبال می کنند. به همین دلیل است که گاهی ممکن است از یکدیگر درخواست های غیرمعقول داشته باشند و یا اینکه پیشنهاداتی غیرمتعارف به دیگران ارائه دهند. داشتن توانایی کافی در نه گفتن به دیگران در چنین شرایطی است که به کمک افراد می آید. در ادامه به پنج راه تقویت توانایی نه گفتن در پانسیون دخترانه می پردازیم که در هر شرایط و موقعیت دیگری نیز می توانند برای انسان جوابگو باشد. 

1. بپذیرید که انجام همه کارها در پانسیون دخترانه از توان شما خارج است

گاهی انسان تصویری خیالی و ابرقهرمانی از توانایی های خود در ذهنش دارد. به همین دلیل است که تصور می کند نباید هیچ درخواست کمک یا انجام کاری را از طرف هیچ فردی با پاسخ منفی رد کند. اما باید بپذیرید که توانایی های شما چه در پانسیون دخترانه در تهران و چه در هر موقعیت دیگری محدود است و نیاز دارید که به برخی درخواست ها پاسخ نه بدهید.

2. با نه گفتن به دیگران فردی خودخواه نیستید

برخی از افراد از تصور خودخواه بودن و شناخت دیگران از آنها براساس خودخواهی واهمه دارند. اینگونه افراد تصور می کنند که اگر به یکی از درخواست های دیگران جواب نه بدهند، آنها را با صفت خودخواهی می شناسند. اما شما باید بدانید که نه گفتن به درخواست های که توانایی یا میل به انجام آنها ندارید به هیچ وجه خودخواه جلوه نخواهید کرد.

3. از راه های سواستفاده کردن دیگران در پانسیون دخترانه آگاه باشید

گاهی برخی از افراد در پانسیون دخترانه و هر مکان دیگری با دیدن ضعف کی فرد در توانایی نه گفتن به فکر سواستفاده کردن از آنها می افتند. بنابراین بهترین کار این است که این افراد سواستفاده گر و راه هایی که از آن طریق از شما و دیگران سو استفاده می کنند را بشناسید. شناخت این راه ها در نه گفتن به خواسته های نامعقول این افراد در پانسیون دانشجویی کمک می کند. 

پانسیون دخترانه

4. برای نه گفتن به دیگران در پانسیون به دنبال دلایل خاص نباشید

گاهی برخی از افراد برای نه گفتن به دیگران یک ساعت دلیل و فلسفه بافی می کنند. شما هیچ مسئولیتی در قبال ارائه زمان و انرژی خود به دیگران در پانسیون دخترانه و هر مکان دیگری ندارید. اگر دلتان می خواهد به فردی نه بگویید کاملا صریح و واضح این کار را کرده و نیازی نیست برای وی به دنبال یافتن دلایل منطقی بروید. 

5. خودتان را دوست داشته باشد

این مهمترین و اساسی ترین قدم در نه گفتن به دیگران در پانسیون و هر مکان دیگری است. اگر فردی خود را دوست بدارید از خود در برابر خواسته ها و پیشنهادات نامعقول دیگران با نه گفتن بدون تعارف، محافظت می کند. 

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها