دوران خوش خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1398/11/08 تعداد بازدید:‌ 237 دسته‌بندی: خوابگاه دخترانه تهران

دوران خوش خوابگاه
اهمیت مراعات یکدیگر در خوابگاه:

زندگی در خوابگاه برای دانشجویان و دیگر متقاضیان که به هردلیل مجبور به اقامت در خوابگاه، اقامتگاه یا پانسیون دانشجویی دخترانه  و پسرانه هستند، می تواند یک تجربه بسیار عالی باشد. اما در اوایل اقامت ساختن خاطرات خوب در خوابگاه چندان هم آسان نیست. زیرا نود درصد اوقات انتخاب هم اتاقی به صورت راندومی اتفاق می افتد و فرد تقریبأ هیچ نقشی در این مورد ندارد. حال باید چکار کرد که به جای بالا گرفتن تعارضات و داشتن جوی آشفته و نا آرام با جمعی که در ابتدای اقامت برای فرد غریبه هستند، اتاقی سرشار از انرژی و رفاقت ساخت. در این مطلب به چند مورد مهم اشاره می شود که اگر رعایت شوند، فضای اتاق های خوابگاه به فضایی صمیمی و دوست داشتنی برای همه ساکنین مبدل خواهد شد.

خوابگاه دخترانه
لحظات زیبا با دوستان خوب:

اولین اصل مهم در ساختن تعاملات و رابطه های سالم در اجتماع، نگه داشتن حدود خود و عدم تعارض به حدود دیگران است. به عبارت دیگر، احترام متقابل اولین شرط برای بنا کردن یک رابطه سالم است. وجود افرادی در قالب هم اتاقی یا هم خوابگاهی ممکن است فرد تازه وارد به خوابگاه های دخترانه و پسرانه را دچار سردرگمی کند و فرد برای فرار از تنهایی، روابط نادرستی شکل دهد. اما در کوتاه ترین زمان ممکن این روابط از جانب یکی از طرفین و گاهی از جانب دو طر طرد و نادیده گرفته خواهد شد که گاهی ممکن است با ایجاد کدورت و حتی دعوا همراه باشد. به همین دلیل تازه واردها باید در ساختن روابط صمیمی در خوابگاه عجله نکنند تا ابتدا با خلق و خوی هم اتاقی ها آشنا شوند. یافتن هم اتاقی خوب شاید بهترین شانس برای ساکنین باشد. چون تقریبا تمام موضوعات شخصی هرکدام از ساکنین در اتاق مطرح خواهد شد و تنها یک هم اتاقی خوب می تواند به شکل صحیح با فرد همدلی داشته باشد. علاوه بر این، وجود روابط صمیمی باعث خلق خاطرات شیرین در طی دوران اقامت در خوابگاه دانشجویی پسرانه و دخترانه می شود.

پانسیون در تهران
دوستان خوب در خوابگاه دانشجویی:

برای تبدیل شدن به یک هم اتاقی خوب، نیازی به انجام دادن کارهای به قول معروف، شاخی نیست. وجود احترام، همدلی، گذشت و دیگر خصلت های هم نوع دوستانه نه تنها در خوابگاه ها، اقامتگاه ها و پانسیون های خودگردان کارمندی دانشجویی بلکه در تمام محیط های اجتماعی، باعث ساختن روابط خوب و صمیمی می شود. انجام کارهای ساده اما از روی محبت می تواند دوستی های عمیق و طولانی مدت را بسازد. برای مثال پختن غذایی که هم اتاقی ها دوست دارند، گذشتن از خطایی که هم اتاقی ناخواسته مرتکب شده اس یا گاه گداری، دعوت کردن هم اتاقی های خوب به سینما یا یک کافه دنج و... می تواند علاوه بر خلق خاطرات ماندگار، دوستی های ریشه دار نیز به وجود بیاورد. نباید فراموش کردن که اصل روابط انسانی بر انتخاب صحیح و گذشت پایدار است. اجتماع های کوچک مانند خوابگاه خودگردان در تهران و دولتی نیز مشتی از خروار جامعه هستند که ممکن است هر فردی با خلق و خوی منحصربه فردی به آن پا بگذارد. پس این مسئولیت بر عهده ی خود فرد است که بتواند در بین آن همه جمعیت، انتخاب صحیحی داشته باشد و برای حفظ انتخاب خود گذشت نشان دهد. وظایف یک هم اتاقی خوب رسیدگی به کارهای شخصی دیگر هم اتاقی ها نیست. بلکه ایجاد نظم، ارائه برنامه و ملزم کردن خود و دیگران به رعایت این برنامه جهت جلوگیری از به وجود آمدن بی نظمی و دلخوری در اتاق است.

اقامتگاه پسرانه

اساس و پایه دوستی ها در سن جوانی با شور و هیجان زیادی همراه است. دوستی ها در خوابگاه نیز از جنس دوستی های ماندگار است. به همین دلیل زندگی در خوابگاه برای دانشجویان و دیگر متقاضیان که به هردلیل مجبور به اقامت در خوابگاه پسرانه و پانسیون دخترانه در تهران و دیگر شهرها هستند، می تواند یک تجربه بسیار عالی باشد. اما در اوایل اقامت، ساختن خاطرات خوب در خوابگاه چندان هم آسان نیست. زیرا نود درصد اوقات انتخاب هم اتاقی به صورت راندومی اتفاق می افتد و فرد تقریبأ هیچ نقشی در این مورد ندارد. حال باید چکار کرد که به جای بالا گرفتن تعارضات و داشتن جوی آشفته و نا آرام با جمعی که در ابتدای اقامت برای فرد غریبه هستند، اتاقی سرشار از انرژی و رفاقت ساخت. در این مطلب به چند مورد مهم اشاره می شود که اگر رعایت شوند، فضای اتاق های خوابگاه به فضایی صمیمی و دوست داشتنی برای همه ساکنین مبدل خواهد شد.

خوابگاه پسرانه

اولین اصل در ساختن تعاملات و رابطه های سالم در اجتماع، نگه داشتن حدود خود و عدم تعارض به حدود دیگران است. به عبارت دیگر، احترام متقابل اولین شرط برای بنا کردن یک رابطه سالم است. وجود افرادی در قالب هم اتاقی یا هم خوابگاهی ممکن است فرد تازه وارد به خوابگاه دانشجویی پسرانه و دخترانه را دچار سردرگمی کند و فرد برای فرار از تنهایی، روابط نادرستی شکل دهد. اما در کوتاه ترین زمان ممکن این روابط از جانب یکی از طرفین و گاهی از جانب دو طر طرد و نادیده گرفته خواهد شد که گاهی ممکن است با ایجاد کدورت و حتی دعوا همراه باشد. به همین دلیل تازه واردها باید در ساختن روابط صمیمی در خوابگاه عجله نکنند تا ابتدا با خلق و خوی هم اتاقی ها آشنا شوند. یافتن هم اتاقی خوب شاید بهترین شانس برای ساکنین باشد. چون تقریبا تمام موضوعات شخصی هرکدام از ساکنین در اتاق مطرح خواهد شد و تنها یک هم اتاقی خوب می تواند به شکل صحیح با فرد همدلی داشته باشد. علاوه بر این، وجود روابط صمیمی باعث خلق خاطرات شیرین در طی دوران اقامت در خوابگاه دخترانه و پانسیون پسرانه در تهران و دیگر شهرها می شود.

اقامتگاه در تهران

اهمیت انجام وظایف به نحو احسنت:

برای تبدیل شدن به یک هم اتاقی خوب، نیازی به انجام دادن کارهای به قول معروف، شاخی نیست. وجود احترام، همدلی، گذشت و دیگر خصلت های هم نوع دوستانه نه تنها در پانسیون پسرانه و خوابگاه دخترانه تهران بلکه در تمام محیط های اجتماعی، باعث ساختن روابط خوب و صمیمی می شود. انجام کارهای ساده اما از روی محبت می تواند دوستی های عمیق و طولانی مدت را بسازد. برای مثال پختن غذایی که هم اتاقی ها دوست دارند، گذشتن از خطایی که هم اتاقی ناخواسته مرتکب شده اس یا گاه گداری، دعوت کردن هم اتاقی های خوب به سینما یا یک کافه دنج و... می تواند علاوه بر خلق خاطرات ماندگار، دوستی های ریشه دار نیز به وجود بیاورد. نباید فراموش کردن که اصل روابط انسانی بر انتخاب صحیح و گذشت پایدار است.

خوابگاه دانشجویی

اجتماع های کوچک مانند خوابگاه و اقامتگاه دخترانه در تهران و دیگر شهرها نیز مشتی از خروار جامعه هستند که ممکن است هر فردی با خلق و خوی منحصربه فردی به آن پا بگذارد. پس این مسئولیت بر عهده ی خود فرد است که بتواند در بین آن همه جمعیت، انتخاب صحیحی داشته باشد و برای حفظ انتخاب خود گذشت نشان دهد. وظایف یک هم اتاقی خوب رسیدگی به کارهای شخصی دیگر هم اتاقی ها نیست. بلکه ایجاد نظم، ارائه برنامه و ملزم کردن خود و دیگران به رعایت این برنامه جهت جلوگیری از به وجود آمدن بی نظمی و دلخوری در اتاق است.

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها