دغدغه های مالی در خوابگاه دانشجویی

بشرا یعقوبیان 1400/07/12 تعداد بازدید:‌ 215 دسته‌بندی: خوابگاه دانشجویی

دغدغه های مالی در خوابگاه دانشجویی

مسائل مالی در خوابگاه دانشجویی

شکی در آن نیست که اکثریت قریب به اتفاق ساکنین خوابگاه دانشجویی در شهرهای مختلف کشور و حتی در سایر کشورها، با مشکلات مالی روبرو هستند. زندگی در شهری جدید و به دور از خانواده، با چالش های متعددی در زندگی دانشجویان همراه است. اما در میان چالش ها و مشکلات مختلف آنها، دغدغه های مالی نقش پررنگتری را ایفا می کنند. به دلیل اهمیتی که مسائل مالی در بخش های مختلف زندگی دانشجویان ایفا می کنند، پرداختن به این مساله می تواند در جهت کاهش دغدغه های آنها سودمند باشد. علاوه بر این پرداختن به مسائل و دغدغه های مالی در زندگی ساکنین خوابگاه پسرانه در تهران کمک می کند که تدابیری برای روبرو شدن و رفع این مشکلات مد نظر قرار گیرد.

خوابگاه پسرانه

خوابگاه دانشجویی که ساکنین عمده آن دانشجویان دانشگاه های دولتی و غیر دولتی هستند، هزینه های متعددی را به همراه دارد. این هزینه ها در گوشه و کنار زندگی این افراد به چشم می خورند. بنابراین به منظور پرداختن به هزینه هایی که دغدغه های مالی را در پی دارند، شناخت آنها را ضروری می کند. در ادامه به تعدادی از هزینه های زندگی ساکنین خوابگاه تهران و سایر شهرها می پردازیم.

 • هزینه اجاره خوابگاه که بسته به دولتی و غیر دولتی بودن آن می تواند تفاوت فاحشی داشته باشد.

 • هزینه های مربوط به خورد و خوراک ساکنین پانسیون پسرانه تهران.

 • هزینه های مربوط به پوشاک ساکنین خوابگاه که بر حسب فصول مختلف می تواند متغییر باشد.

 • هزینه های مرتبط با کتب و لوازم التحریر ساکنین خوابگاه دانشجویی که در چندین سال اخیر سر به فلک کشیده است.

 • هزینه های مربوط به حمل و نقل و رفت و آمد ساکنین خوابگاه در سطح شهر و بین خوابگاه و دانشگاه.

 • هزینه مربوط به لوازم آرایشی و بهداشتی که بخصوص در بین خانم های ساکن در خوابگاه دخترانه مبلغ قابل توجهی را بنا بر نیازهای آنها به خود اختصاص می دهد.

 • هزینه های متفرقه.

خوابگاه پسرانه در تهران

مدیریت خاص مرتبط با دغدغه های مالی در خوابگاه دانشجویی

هزینه هایی که در بالا به آنها اشاره شد بخشی از هزینه های مربوط به زندگی ساکنین پانسیون دخترانه تهران هستند. اما مواردی که به آنها اشاره گردید تنها هزینه هایی نیستند که مشکلات مالی را در خوابگاه به همراه می آورند. بنابراین مدیریت این هزینه ها می تواند تا حد بسیار زیادی آرامش خاطر را برای این افراد به همراه داشته باشد. مدیریت هزینه ها می بایست با مدیریت کلی موارد مالی همراه باشد. بنابراین در ادامه به تعدادی از تدابیری که برای کنترل مشکلات مالی در خوابگاه دانشجویی می توان از آنها استفاده نمود، اشاره می شود.

 • مانند یک حسابدار شخصی همواره هزینه ها و درآمدهای خود را یادداشت کنید. سعی کنید دفترچه یادداشتی به همراه داشته باشید و هرگونه خرج و مخارجی را یادداشت کنید. این کار کمک می کند که از هزینه کردن برای موارد بی اهمیت پرهیز کنید.

 • از خرید کالاهای غیر ضروری بپرهیزید. گاهی چشم و هم چشمی های بی نتیجه در خوابگاه دانشجویی می تواند وضعیت مالی شما را به قهقرا بکشاند.

 • تا جایی که برایتان مقدور است مواد خوراکی را از میادین تره بار تهیه کنید. با این کار می توانید تا حد زیادی در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

 • سعی کنید لباس هایی با کیفیت تهیه کنید. تهیه لباس های ارزان قیمت و بی کیفیت تنها نتیجه ای که دارد این است که پس از مدتی یک کوپه لباس پاره و بی کیفیت را بر روی دستتان می گذارد.

 • در صورتی که برایتان مقدور است کارهای پاره وقت دانشجویی انجام دهید. امروزه با یک گوشی یا یک لپ تاپ در اقامتگاه دخترانه و پسرانه می توان به راحتی درآمدزایی داشت.

 • سعی کنید همواره مقداری پس انداز داشته باشید. این پس اندازها در روز مبادا خیلی کمک کننده هستند.

خوابگاه پسرانه تهران

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانس یون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها