دغدغه های اقامت در خوابگاه

بشرا یعقوبیان 1399/01/05 تعداد بازدید:‌ 268 دسته‌بندی: پانسیون دانشجویی

دغدغه های اقامت در خوابگاه
به تنهایی عادت نکنید:

یکی از جنبه های بسیار مهم در زندگی خوابگاه، جنبه اجتماعی آن است. جنبه اجتماعی به معنای این است که دانشجوی ساکن در خوابگاه دانشجویی نباید احساس تنهایی کند، بلکه باید تعاملات ساکنین خوابگاه در مقایسه با زندگی قبل از ورود به خوابگاه نیز افزایش یابد. اگر برای فردی برقراری روابط صحیح در خوابگاه متوقف شود، قطعا تحصیلات در دانشگاه نیز به کام وی خوش نمی آید و گذراندن دوران دانشجویی سخت تر خواهد شد. در نتیجه این مسئولیت بر عهده ی خود دانشجوی ساکن در خوابگاه دخترانه و خوابگاه پسرانه تهران و سایر شهرهای دیگر است که با برقراری تعاملات دوستانه از منزوی و طرد شدن خود جلوگیری کند.

خوابگاه تهران
دلیل بی نظمی را ریشه یابی کنید:

گوش دادن به موسیقی با صدای بلند، آواز خواندن یا تشکیل تجمعات چند نفره به مدت بیش از یک ساعت در راهرو از خصوصیات بارز هر خوابگاه دانشجویی دخترانه و پسرانه ای است که برای دیگر ساکنین باعث ایجاد مزاحمت و حواس پرتی می شود. برای کمتر در معرض قرار گرفتن این مزحمت ها بهتر است به چند دلیل برنامه منظمی برای فعالیت ها و به ویژه خواب خود داشته باشید. اول اینکه تمام فعالیت های اطراف شما در خوابگاه و پانسیون پسرانه و دخترانه بسیار وسوسه‌انگیز است و حتما شما نیز مانند سایر ساکنین به انجام آن وادار می شوید. دوم اینکه نمی توان برنامه صد نفر را طبق برنامه خود تنظیم کرد. در نتیجه بهتر است خواب منظم شبانه را که خوابگاه در آرامش است به برنامه خود اضافه کنید تا در ساعات اول صبح که راهروها شلوغ می شود نگران برهم خوردن خواب خود نباشید. مسأله مهم دیگر مربوط به نیاز به آرامش در ساعات مطالعه است. اکثر خوابگاه دخترانه و اقامتگاه پسرانه در تهران و دیگر شهرها سالن های عایق و مناسبی را برای ساعات مطالعه دارند که افراد حاضر در سالن مطالعه را از سر و صداهای بیرون در امان نگه خواهد داشت. در این مورد نیز بهتر است زمان مطالعه را به گونه ای تنظیم کرد که با مهمانی و دورهمی های دوستانه همزمان نباشد تا بتوان از تفریح با دوستان نیز محروم نشد.

پانسیون تهران
از وجود فرهنگ های غنی استفاده کنید:

تضاد فرهنگی یکی از چالش های موجود در اقامتگاه دخترانه و پانسیون پسرانه در تهران و دیگر شهرها است که گاهی کنار آمدن دانشجویان با محیط غیر همگن خوابگاه را مشکل می سازد. اگرچه وجود تضاد فرهنگی ممکن است باعث بروز اختلافات و در نتیجه ایجاد مشکلات در بین برخی افراد ساکن در خوابگاه شود، اما وجود تعدد جنبه های مثبت آن غیر قابل انکار است. آشنایی با فرهنگ های بومی و اصیل ایرانی می تواند از میزان تعصبات بی جا که اکثر اوقات ناشی از عدم اگاهی است، به میزان بسیار زیادی بکاهد و سبب ایجاد دوستی های پایدار و صمیمی شود. این مسأله نیز به میزان سازگاری و سطح تفکر دانشجویان ساکن در خوابگاه پسرانه و دخترانه بستگی دارد. عوامل بسیاری وجود دارد که در ایجاد مشکلات خوابگاه اثر بسزایی دارند، اما به طور کلی می توان گفت که بیشتر این مشکلات به انتخاب دانشجویان ساکن در خوابگاه بستگی دارد. دوری کردن از حواشی و انتخاب دوستان سالم مسلماَ خاطرات زیبایی از خوابگاه و دانشگاه را به یادگار خواهد گذاشت.

اقامتگاه تهران

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه،پانسیون پسرانه از تمامی کشور میتوانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها