در تابستان چه کسانی در خوابگاه تهران می مانند؟

بشرا یعقوبیان 1401/04/14 تعداد بازدید:‌ 152 دسته‌بندی: خوابگاه تهران

در تابستان چه کسانی در خوابگاه تهران می مانند؟

تصور بسیاری از افراد این است که خوابگاه تهران وسایر شهرها تنها مختص دانشجویانی بوده که از اول مهر تا پایان ترم بهاره در آن اقامت دارند و پس از این مدت خوابگاه را تحویل می دهند. اما این واقعیت ندارد. تعدادی زیادی از افراد در طول تابستان و حتی تعطیلات عید نوروز نیز ممکن است در خوابگاه حضور داشته باشند. اولا که تعداد زیادی از خوابگاه در تهران اقامتگاه کارمندان و افرادی هستند که حتی در طول تابستان نیز همچنان به فعالیت خود در محل کار ادامه می دهند. دوما اینکه حتی دانشجویان ساکن در خوابگاه تهران و سایر شهرها نیز وضعیت مشابهی ندارند و ممکن است تعدادی از آنها حتی تابستان را هم در خوابگاه دانشجویی حضور داشته باشند. جهت شفاف شدن این مساله بنا داریم در این مقاله در مورد کسانی که بنا به دلایل مختلف در طول تابستان نیز در خوابگاه تهران حضور دارند، صحبت کنیم.

خوابگاه تهران

کسانی که در تابستان در خوابگاه تهران حضور دارند

دانشجویان و کسانی که برای تحصیل و یا هر امر دیگری دور از خانواده خود هستند، همواره به دنبال فرصتی برای برگشتن به شهر ود و سر زدن به خانواده می گردند. تعداد زیادی از دانشجویان مقطع کارشناسی به محض اتمام امتحانات خود بلافاصله به شهر خود برگشته و تا شروع ترم جدید به خوابگاه در تهران و سایر شهرها مراجعه نمی کنند. اما همیشه شرایط برای همه یکسان نیست. گاها دانشجویان مقطع کارشناسی یا لیسانس، واحدهای تابستانی برداشته و طول ترم تابستان را در شهر محل دانشگاه خود می مانند. به همین دلیل این افراد به خوابگاه نیاز دارند و در خوابگاه اقامت خواهند داشت. علاوه بر این افراد، دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری به دلیل داشتن طرح های پژوهشی مربوط به پایان نامه خود مدت زمان تعطیلات تابستانی آنها بسیار کوتاه است. 

چنین افرادی ممکن است پس از اتمام امتحانات خرداد ماه تنها برای چند روز به دیدن خانواده خود بروند و پس از آن بلافاصله برای از سرگیری کارهای پایان نامه به دانشگاه و خوابگاه در تهران برگردند. دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری پای ثابت خوابگاه دانشجویی در طول تابستان هستند. علاوه بر این افراد، برخی دیگر از دانشجویان ساکن در خوابگاه تهران ممکن است در طول تابستان تصمیم به سرکار رفتن در تهران داشته و بر همین اساس خوابگاه را برای اقامت خود انتخاب کنند. 

خوابگاه تهران

شرایط و قوانین سکونت در خوابگاه تهران در طول تابستان

در بالا به موقعیت ها و شرایط مختلفی که افراد برای سکونت در خوابگاه تهران در طول تابستان در آن قرار می گیرند، اشاره کردیم. اگرچه ممکن است این افراد در طول تابستان در خوابگاه دانشجویی ساکن باشند، اما همه خوابگاه ها در طول تابستان دانشجو پذیرش نمی کنند. در بیشتر دانشگاه ها تعدادی از خوابگاه ها را برای اسکان دانشجویان در طول تابستان انتخاب می کنند و همه دانشجویانی که قصد ماندن در طول تابستان را در خوابگاه دارند، به این چند خوابگاه نقل مکان می کنند. از طرفی دیگر همه دانشجویان اجازه اقامت در طول تابستان در خوابگاه تهران را ندارند. برای اینکه یک دانشجو اجازه داشه باشد در فصل تابستان در خوابگاه بماند حتما باید به اداره امور خوابگاه ها مراجعه کرده و از این بخش اجازه نامه دریافت نماید. 

خوابگاه تهران

اقامت دانشجویان در خوابگاه تهران در طول تابستان برای دانشگاه و خوابگاه مربوطه هزینه هایی را به دنبال دارد. به همین دلیل معمولا به دانشجویان دوره لیسانس اجازه حضور در خوابگاه را در طول تابستان نمی دهند. این افراد چنانچه ترم تابستانی داشته باشند معمولا در یک خوابگاه به مدت محدود اسکان داده می شوند. از طرفی دیگر تعدادی از دانشگاه ها خوابگاه های خود را در طول تابستان به اسکان مسافرین تابستانی اختصاص داده و از این طریق درآمدزایی دارند. بنابراین چنین خوابگاه هایی حتما باید توسط ساکنین در طول تابستان تخلیه شوند. 

خواب اینجا

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی، پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها