درآمد های خوابگاه دانشجویی

بشرا یعقوبیان 1399/02/09 تعداد بازدید:‌ 343 دسته‌بندی: زندگی در خوابگاه

درآمد های خوابگاه دانشجویی
اقامت های کوتاه مدت در اتاق مهمان:

گاهی دید و بازدید از دوستانی که برای ادامه تحصیل و یا کار راهی شهرهای دیگر شده اند و در خوابگاه های خودگردان یا دولتی اقامت دارند، موجب می شود ساعاتی را در جمع ساکنین خوابگاه گذراند. شرایط ورود به خوابگاه دخترانه و خوابگاه پسرانه تهران و سایر شهرها برای هر کسی که به عنوان مهمان به خوابگاه وارد می شود، متفاوت است. ممکن است اجازه ورود مهمانان از طرف سرپرست و مسئولین در برخی از خوابگاه ها بسیار سخت داده شود. یا تنها به اقوام درجه اول اجازه داده شود که برای یک یا چند شب در کنار میزبان خود، شرایط زندگی در خوابگاه را تجربه کند. اما به طور کلی، خوابگاه دانشجویی دخترانه و پسرانه برای اقامت مهمان هزینه ای را در نظر می گیرند و با توجه به تعداد شب هایی که مهمان قصد اقامت دارد، هزینه دریافت خواهد شد. این نوع از اقامت به دلیل اینکه مهمان از امکانات اتاق میزبان خود بهره مند می شود و نیاز به وسایلی مانند بالش و پتو نخواهد داشت، بسیار آسان است. زیرا در این حالت، میزبان تمام وسایل رفاه مهمان خود را فراهم می کند و گاهی حتی از وسایل اضافی دیگر هم اتاقی ها با رضایت آنان جهت رفاه حال مهمان استفاده می کند.

خوابگاه پسرانه

نوعی دیگر از اقامت به عنوان مهمان زمانی است که فرد برای کاری راهی یک شهر دیگر می شود و به مدت یک یا چند روز نیاز به مکانی امن برای اقامت موقت دارد. اکثر خوابگاه های خودگردان و خوابگاه های روزانه یک یا چند اتاق را به عنوان اتاق مهمان مجهز کرده اند و امکاناتی مانند تخت، تشک، کمد و... در آن قرار داده اند تا مهمان در مدت زمان اقامت موقت خود نیازی به آوردن وسایل سنگین نداشته باشد. همچنین در مدت زمانی که فرد به عنوان مهمان در اتاق مخصوص ساکن است، می تواند از امکاناتی مانند آشپزخانه، حمام و... به صورت بلامانع استفاده کند. اقامت های کوتاه مدت در خوابگاه های خودگردان دخترانه و خوابگاه پسرانه به دلیل وجود امنیت و همچنین هزینه های پایین در مقایسه با مسافرخانه و هتل، متقاضیان زیادی دارد.

تجربه اقامت به عنوان مهمان در خوابگاه:

اقامت های یک یا چند شبه در خوابگاه ها، پانسیون ها و اقامتگاه دانشجویی پسرانه و دخترانه تجربه خوبی برای درک وضعیت زندگی در خوابگاه ها است. برای آن دسته از متقاضیانی که در انتخاب خوابگاه برای دراز مدت دچار شک و تردید می شوند، می تواند راه مناسبی برای انتخاب صحیح باشد. در طی اقامت کوتاه مدت می توان به موارد زیادی پی برد. از جمله طریقه ی برخورد مسئولین خوابگاه با ساکنین، نظم حاکم بر آن، امکاناتی مانند اینترنت پر سرعت، سطح امنیت خوابگاه و ده ها مورد دیگر که وجود یا عدم وجود آن ممکن است برای بسیاری از ساکنین ناخوشایند و حتی غیرقابل تحمل باشد.

خوابگاه تهران

هزینه اقامت در خوابگاه دخترانه و خوابگاه پسرانه در تهران و دیگر شهرها که اتاق مهمان دارند، با توجه به امکانات، مسیر خوابگاه و... متغیر است. اگرچه هزینه اقامت های کوتاه مدت نیز بر اساس تعرفه های ابلاغ شده کنترل می شود. اما خوابگاه های خودگردان دانشجویی کارمندی بر اساس سطح امکانات رفاهی، هزینه های متفاوتی را از مهمانان خود دریافت می کنند. به طور مثال، استفاده از اینترنت، پارکینگ، خشکشویی و... در خوابگاه های لوکس و تمیز هزینه های مازادی را برای مهمانان به بار می آورد. اما خوابگاه هایی با سطح امکانات عادی هزینه های کمتری را برای مهمانان در نظر گرفته اند.

خوابگاه دخترانه

دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی،خوابگاه کارمندی،خوابگاه دخترانه،خوابگاه دخترانه تهران،خوابگاه پسرانه تهران،خوابگاه پسرانه،پانسیون کارمندی،پانسیون دانشجویی،پانسیون دخترانه،پانسیون پسرانه از تمام ی کشور میتوانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها