دختران و سازگاری با شرایط خوابگاه دخترانه

بشرا یعقوبیان 1398/05/26 تعداد بازدید:‌ 370 دسته‌بندی: پانسیون دخترانه تهران ، خوابگاه دخترانه

دختران و سازگاری با شرایط خوابگاه دخترانه

سازگاری دختران با محیط خوابگاه دخترانه 

خوابگاه دخترانه محل اقامتی خاص برای دانشجویان و سایر افرادی است که با اهداف خاص به دیگر شهرها مهاجرت می کنند. ساکنین خوابگاه دخترانه در تهران و دیگر شهرها، پس از گذشت مدت کوتاهی می توانند با شرایط زندگی در خوابگاه کنار بیایند. ممکن است این مدت زمان جهت سازگاری با محیط جدید، برای دختران در مقایسه با پسران بیشتر زمان بر باشد. دختران جوانی که در خوابگاه دخترانه تهران ساکن می شوند پس از مدتی با شرایط سازگار شده و از آن لذت می برند.

خوابگاه دخترانه

هم صحبتی با هم سالان و دوستان راه گشای بسیاری از مشکلات و عبور از دلتنگی ها است. به طوری که با گذشت زمان، دختران سنگ صبور و راز نگهدار یکدیگر می شوند. گاهی این افراد برای ۴ سال باهم در یک اتاق ساکن می شوند. علاوه بر دوستی ها و صمیمت های زیادی که بین دختران ساکن در خوابگاه به وجود می آید، آنها از یکدیگر درس های زیادی را می آموزند. تمامی این شرایط و مزیت های خوابگاه دخترانه در گرو پذیرش و سازگاری دختران با محیط خوابگاه است.

لحظات خوش در خوابگاه دخترانه

خوابگاه دخترانه به مثابه مدرسه بزرگی است که دختران جوان و تازه وارد در آن بسیاری از درس های زندگی را می آموزند. آنها از دوستان خود راه های مقابله با استرس های زندگی دانشجویی، مقابله با مشکلات زندگی و همدلی و همکاری را یاد می گیرند. بیشتر زمان دختران در خوابگاه به هم نشینی و لذت بردن از مصاحبت با یکدیگر سپری می شود. چنین هم نشینی هایی در کنار سرگرم کردن افراد، باعث شکل گیری دوستی های ناب و عمیقی می شود. لحظات خوش در خوابگاه دخترانه باعث شکل گیری خاطرات خوش می شوند. خاطرات خوش ساکنین خوابگاه دخترانه تهران در سازگاری آنها با خوابگاه بسیار کمک کننده است.

خوابگاه دختران

کارهای ساده اما درآمدزا در خوابگاه های دخترانه

خوابگاه دخترانه و پسرانه افرادی با میانگین سنی پایین را در خود جای می دهند. سر صحبت ما در اینجا با دانشجویان تازه وارد در خوابگاه و پانسیون است. بدون شک افرادی که برای کار در شغل خاصی مهاجرت می کنند، چندان مشکل مالی خاصی ندارند. اما دانشجویان ساکن در پانسیون دخترانه و پسرانه، هر روز با مشکلات مالی فراوانی دست و پنجه نرم می کنند. یکی از راه های حل این مشکل مشغول شدن به کارهای ساده اما درآمدزا در خوابگاه دخترانه است.

خوابگاه دخترانه و پسرانه دارای تابلوهای اعلانات مختلفی هستند. با ورود به این خوابگاه در نگاهی سرسری به برگه ها و تبلیغاتی که روی دیوارها نصب شده است، می توان به مهارت های ساکنین خوابگاه پی برد. فعالیت های مختلفی از قبیل ترجمه و تایپ، انجام کارهای کامپیوتری، بافتنی های مختلف، پخت انواع کیک و شیرینی و غیره از جمله کارهای دانشجویی در خوابگاه دخترانه هستند. این درآمدهای کوچک علاوه بر درآمدزایی و ایجاد اشتغال، فواید بسیاری برای دختران دانشجو دارند. از جمله فواید دیگر این کارها می توان به ایجاد اعتماد به نفس در اثر استقلال مالی، سرگرم شدن دختران جوان و سازگاری هرچه بیشتر در خوابگاه اشاره کرد.

خوابگاه دختران تهران

سازگاری با محیط خوابگاه دخترانه از طریق رویارویی با واقعیت

خوابگاه دخترانه در تهران و دیگر شهرها عاری از عیب و نقص نیست. بدون شک بهترین خوابگاه و اقامتگاه در مقایسه به خانه والدین و امکانات آن، کسل کننده است. اما این امر گاهی برای تمامی افراد صدق نمی کند. بسیاری از افراد زندگی در اقامتگاه پسرانه و دخترانه را به دلیل دست یابی به استقلال فردی، ترجیح می دهند. اگر از این دسته از افراد هستید به شما تبریک می گویم. شما فردی واقع بین در مقابله با مسائل زندگی هستید. شما تحمل سختی و رسیدن به امکانات و توانایی های فردی را به زندگی سهل و آسان اما بدون استقلال فردی ترجیح می دهید.

اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم، تمامی ساکنین خوابگاه دخترانه که زندگی در خوابگاه را خوب نمی بینند، افراد تنبلی نیستند. گاهی این افراد با داشتن اهداف و انگیزه های شفاف، تحمل سختی های زندگی در این راه را منصفانه نمی دانند. بهرحال با هر دیدگاه و بینش باید این نکته را مدنظر قرار داد، که در زمان مواجهه با واقعیت ما هیچ راهی جز پذیرش آن نداریم. با درک صحیح این مساله می توانیم به آسانی با محیط خوابگاه سازگار شویم. سازگاری با محیط خوابگاه دخترانه از طریق رویارویی با واقعیت، بهترین و ماندگارترین نوع سازگاری است.

خوابگاه دخترانه

آغوش پر مهر خوابگاه دخترانه پس از سازگار شدن با آن

خوابگاه دخترانه و پسرانه به عنوان یکی از امن ترین سکونتگاه ها برای دانشجویان و افراد دیگر شناخته می شود. برای افراد تازه وارد به کلانشهری مانند تهران و دیگر شهرها، برخورداری از امنیت بنظر مهمترین اصل است. زمانی که افراد توانستند خود را با محیط خوابگاه وفق دهند آنگاه جنبه های مثبت زندگی در خوابگاه دخترانه را با چشم خود می بینند. گذراندن اوقات خوش در کنار دوستان همراه با آموختن مسائل ارزشمند از آنها، تنها یکی از مزیت های زندگی در پانسیون پسرانه و دخترانه است.

کمک به تازه واردهای برای سازگار شدن با خوابگاه

خوابگاه دخترانه و پسرانه همواره از دانشجویان پر و خالی می شود. هر چند سال یکبار یک تعداد افراد جدید در خوابگاه ساکن می شوند. تعدادی از ساکنین اقامتگاه دخترانه تهران، از قبل در آنجا اقامت داشته اند. چنین افرادی تا حد زیادی می توانند به تازه واردها جهت سازگار شدن هرچه بهتر با شرایط زندگی خوابگاهی کمک کنند. از جمله کارهای حمایتی که این افراد می توانند انجام دهند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برخورد صمیمانه و همراه با دلسوزی با ورودی های جدید خوابگاه دخترانه
  • کمک به افراد جدید جهت استفاده بهینه از امکانات خوابگاه
  • دادن اطلاعات کامل در مورد محل خوابگاه و راه های دسترسی به دانشگاه و مرکز شهر
  • همراهی با افراد تازه وارد در کارهای خوابگاه نظیر آشپزی و نظافت
  • شنیدن درددل افراد تازه وارد و تلاش در جهت راهنمایی مفید آنها

خواب اینجا

 دانلود اپلیکیشن موبایل خواب اینجا(اندرودید)

کانال تلگرام خواب اینجا

پیج اینستاگرام خواب اینجا

برای مشاهده خوابگاه دانشجویی، خوابگاه کارمندی، خوابگاه دخترانه، خوابگاه دخترانه تهران، خوابگاه پسرانه تهران، خوابگاه پسرانه، پانسیون کارمندی ،پانسیون دانشجویی، پانسیون دخترانه، پانسیون پسرانه از تمامی کشور می توانید به سامانه خواب اینجا مراجعه کنید.

دیدگاه‌ها